El kadar bebelere türban geçirdiler

Deff

New member
[/IMG]
Bebelere türban...

Bebelere türban...

DHA - ANTALYA/DİYARBAKIR - Türkiye'nin çeşitli kentlerinde dün türbana özgürlük eylemleri yapıldı. Antalya'da düzenlenen eylemde küçük çocuklara türban takılıp ellerine afişler verildi. Diyanet-Sen Başkanı Mehmet Yıldırım "Yasak öve zulüm altında yaşamak kader değil" diyerek 'müslümanları'. direnmeye çağırdı.
Aralarında Eğitim-Bir- Sen, Diyanet-Sen, Memur-Sen gibi sendikaların da temsil edildiği Antalya İnanç Özgürlüğü Platformu'nun düzenlediği 'Başörtüsüne sınırlar kalksın' eyleminde aralarında altı-12 yaş grubundaki türbanlı kız çocuklarının da bulunduğu yaklaşık 50 kişilik grup Kışlahan Meydanı'nda buluştu. Türban eyleminde başörtülü kadınlar ve küçük kızlar harem-selamlık düzeninde ön planda bulundu. Küçük kızların ellerinde üzerlerinde 'Yasakçılar yenilecek', 'Yasak sürüyor uyuyor musun', 'Başörtüm onurumdur', 'Mahallede özgürlük, okullarda baskı var', 'Örtünme inancına, kimliğine sahip çık' yazılı pankartlar dikkat çekti. Başörtülü küçük kızlara 'Başörtüsüne özgürlük' sloganı attırıldı. Platform sözcüsü ve Diyanet- Sen Başkanı Mehmet Yıldırım'ın besmele çekerek başladığı ve tekbir sesleriyle sona eren konuşmasında kamusal alandaki türban yasağının darbe olarak nitelendirdiği 28 Şubat sürecinde başladığını söyledi. Yasağın müslüman kadını toplumdan dışlama amacını taşıdığını iddia eden Yıldırım, "Yasak ve zulüm altında yaşamak kader değildir, müslümanlar kardeşlik ve dayanışma şuuru içerisinde zalimlere karşı direnmek durumundadır" dedi.
Örtünmenin Allah'ın emri olduğunu belirten Yıldırım, kamusal alanda türbanın yasaklanmasının Allah'a meydan okuma olduğunu öne sürdü.
Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği Diyarbakır Şubesi üyeleri de Ofis semtinde basın açıklaması yaparak başörtüsünün serbest bırakılmasını istedi. Grup adına basın açıklamasını okuyan Semra Türkmen Yılmaz, hükümeti eleştirdi: "YÖK'ü, TÜSİAD'ı, Genelkurmay'ı sömürü düzenini korumak için her yolu mubah sayıyor. AKP laikçi çevrelerin tehditleri karşısında kekeme bir dil kullanmaya devam ediyor. İlkel başörtüsü yasağını kaldırmak yerine hizmet alan- hizmet veren ayrımını kabullenerek bundan sonra da orta yolcu tavrını devam ettirmek niyetini açıkça ortaya koyuyor. AKP'nin yasal düzenleme yaparken unutmaması gereken bir gerçek var. Başörtüsünün Allah'ın emri olduğu gerçeğidir ki bu hizmet alan için de hizmet veren için de geçerlidir. İnancımıza savaş açan egemenlere diyoruz ki, çürümüş sisteminizi sürdüremeyeceksiniz, halkın iradesine saygı duyun ve daha fazla gerilim çıkarmadan siyaset sahnesini terk edin."
İzmir Başörtüsüne Özgürlük Platformu üyeleri de eski Sümerbank önünde 'Özgürlüğün pazarlığı olamaz. Yasak sürdükçe direniş de sürecektir' sloganları atıp eylem yaptı.

Kaynak: Radikal

El kadar bebelere özgürlük yaftası altında türban geçiren zihniyeti öfkeyle kınıyorum...Baskının simgesi olan türban, sanki özgürlüğün simgesiymiş gibi gösterilip küçücük çocuklara türban geçiriliyor...Sonrada bize %47 şımarıklığı yaparak bunu savunabiliyorlar...Yazıklar olsun...

NeCcko

Altın Üye
Yapılanı tasvir etmiyorum, cocukların bu tip eylemlerde kullanılmasına tamamen karşıyım amma velakin

"Baskının simgesi olan türban" türban ne baskının nede bi siyasi görüşün sembolu deildir.
Neyin sembolu oldugunu takan kullanan yaşayan bilir.

ChilekesH

Aerospace Engineer
Yapılanı tasvir etmiyorum, cocukların bu tip eylemlerde kullanılmasına tamamen karşıyım amma velakin

"Baskının simgesi olan türban" türban ne baskının nede bi siyasi görüşün sembolu deildir.
Neyin sembolu oldugunu takan kullanan yaşayan bilir.
kesinlikle katılıyorum..

T

Banned
El kadar bebeleri dansöz kıyafetiyle oynatanlara ses çıkarma
Ondan sonra %47 den bahset Siyasi hırs bu olsa gerek
Bu ülkede başörtüsü özgürlüğünü savunan %47 diye kendinizi avutuyorsanız Durumunuz içler acısı
Bu Ülkede Referandum sistemi işlemeye başladığı zaman hangi 47 hangi 80 göreceğiz hep beraber

Edit=Konuyu açan kişinin zaten bunu tamamen akpyi karalamak için bir fırsat olarak bilip açtığı konuda zikredilmesede etiketteki eklenmiş akp'den gayet net olrak belli

Deff

New member
El kadar bebeleri dansöz kıyafetiyle oynatanlara ses çıkarma
Ondan sonra %47 den bahset Siyasi hırs bu olsa gerek
Bu ülkede başörtüsü özgürlüğünü savunan %47 diye kendinizi avutuyorsanız Durumunuz içler acısı
Bu Ülkede Referandum sistemi işlemeye başladığı zaman hangi 47 hangi 80 göreceğiz hep beraber

Edit=Konuyu açan kişinin zaten bunu tamamen akpyi karalamak için bir fırsat olarak bilip açtığı konuda zikredilmesede etiketteki eklenmiş akp'den gayet net olrak belli
Vay vay vay fettullahçı incubus84'te burdaymışş...senmisin bunları söyleyen...Gerçi şaşırtmadın beni.. fettullahı öven yazından hatırladım ben seni... O yazıyı gayet net hatırlıyorum...Her neyse konumuz bu değil.. bizler bebeleri dansöz kıyafetiyle oynatanlarada, Antalya'da çocuk güzellik yarışması yapanlarada aynı şekilde el kadar bebeleri türbana bürüyen zihniyetede nefret kusuyoruz...Ayrıca yazımda bir ima söz konusu değil...Gayet net bir şekilde akp zihniyetinden bahsediyorum...akp'nin geçmişini hepimiz biliyoruz...refah partisinden gelmiyormu..Geliyor...Bu adamlar geçmişte Atama küfür eden adamlar değilmi...Aydınlarımızı katleden zihniyetle aynı duygu ve düşünceleri paylaşmıyorlarmı...tayyip erdoğanın "ya müslüman olacaksın ya laik" dediğini daha dün gibi hatırlıyorum...gül ün cumhuriyet dönemi ile ilgili sözlerini bilmem hatırlatmama gerek varmı? Bizleri soda içmeye davet eden sizler?? Hazımsız olan sizlermisiniz bizlermi acaba??Çuvaldızı kendinize batırma erdemini gösterin artık...Eleştirileri kabullenebilmeyi öğrenin...Gerçi sizin genel başkanınız "iftira" diyerek mahkemeye veriyor kendisini eleştiren herkesi...Sizde böyle yaparsınız Allah muhafaza...

ISHYnum846

New member
Hemen asin bunlari!
Ne yapmislar! El kadar bebeklere turban mi gecirmisler!!!
Abanin vatan elden gidiyor, hadi mitinglere!!

g.haneli

Banned
Geçen yıl Antalya Valiliği tarafından inceleme başlatılan ve sivil toplum kuruluşlarının tepkisini çeken ‘Little Miss World’ güzellik yarışması, bu yıl yine Kemer’de yapıldı. 17 ülkeden 4-13 yaşındaki 35 kız çocuğunun katıldığı yarışma, saat 00.30’a kadar sürdü. Transparan kıyafetler ve dansöz elbiseleriyle podyuma çıkan minik bedenler, jüriyi etkilemek için ter döktü.

Vatan
Bak sennnn.. el kadar çocukların transparan kıyafetler içinde dansöz gibi gece yarılarına kadar yarışma adı altında sömürülmesine ne diyecezzzz

Deff

New member
Bak sennnn.. el kadar çocukların transparan kıyafetler içinde dansöz gibi gece yarılarına kadar yarışma adı altında sömürülmesine ne diyecezzzz
Yukarda bak ne demişiz incubus84'e...okumayı öğrenin biraz..biz çocukların Antalyada yapılan çocuk güzellik yarışması olsun, el kadar çocuklara türban geçirilmesi olsun her türlü çocuk sömürüsüne nefret kusarız...el kadar bebelere dansöz kıyafeti giydirip dolaştırmak ne kadar aşşağılıksa, onları türbana bürüyüp mitinglerde kullanmakta okadar aşşağılık bir davranıştır...Siz bebelere başka gözlemi bakarsınız a kansızlar...Konuşturmayın şimdi beni...Sizin içiniz fesat içiniz...

g.haneli

Banned
Yukarda bak ne demişiz incubus84'e...okumayı öğrenin biraz..biz çocukların Antalyada yapılan çocuk güzellik yarışması olsun, el kadar çocuklara türban geçirilmesi olsun her türlü çocuk sömürüsüne nefret kusarız...el kadar bebelere dansöz kıyafeti giydirip dolaştırmak ne kadar aşşağılıksa, onları türbana bürüyüp mitinglerde kullanmakta okadar aşşağılık bir davranıştır...Siz bebelere başka gözlemi bakarsınız a kansızlar...Konuşturmayın şimdi beni...Sizin içiniz fesat içiniz...
İlk başta fiyakalı konuşup "biz her ikisinede karşıyız"diyerek caka satmaya kalkmışsın ama daha sonrada "Siz bebelere başka gözle mi bakarsınuız sizin içiniz fesat." diyerekde aklınca bir şeyler ima etmeye kalkışarak başta karşı çıktığın cinsel sömürüyü desteklemeye çalışmışssın
Biz buda çoculkarın cinsel yönden sömürülmesine tepki gösterirken sen kalkmış ne ima ediyorsun.Konuştuğun kelimelerin anlamını düşün de öyle konuş.El kadar çocuklar gece yarılarına kadar sahnede yarışma adı altında sömürülecek ve biz buna karşı çıkıncada "Sizin içiniz fesat "diyebilecek kadar da ... neyse sinirlenip de senin seviyene düşmek isteemm

Deff

New member
İlk başta fiyakalı konuşup "biz her ikisinede karşıyız"diyerek caka satmaya kalkmışsın ama daha sonrada "Siz bebelere başka gözle mi bakarsınuız sizin içiniz fesat." diyerekde aklınca bir şeyler ima etmeye kalkışarak başta karşı çıktığın cinsel sömürüyü desteklemeye çalışmışssın
Biz buda çoculkarın cinsel yönden sömürülmesine tepki gösterirken sen kalkmış ne ima ediyorsun.Konuştuğun kelimelerin anlamını düşün de öyle konuş.El kadar çocuklar gece yarılarına kadar sahnede yarışma adı altında sömürülecek ve biz buna karşı çıkıncada "Sizin içiniz fesat "diyebilecek kadar da ... neyse sinirlenip de senin seviyene düşmek isteemm

El kadar bebelere başka gözle bakan zihniyete lanet olsun....Yazıklar olsun...Biz ne demişiz iyi oku ve söylediklerimi çarpıtma...Çocuğa dansöz kıyafeti giydirip dolaştırmakta, onu türbana bürüyüp mitinglerde kullanmakta çocuk sömürüsüdür ve aşşağılık bir davranıştır...Bir bebeği türbana bürümekte ona başka gözle bakmak anlamına gelir ve bu hareket, topluma yapılmış en büyük hakarettir...Bu toplum bu kadarmı düştü..Bunlar daha bebek yahu bebek...insafsızlar....Yani demek oluyorki bu "ben bu topluma güvenmiyorum.hatta o kadar güvenmiyorumki bebeğimi bile tesettüre sokarım"..Bir topluma yapılacak en büyük hakaret işte bu...Bebek bunlar daha yahu...vicdansızlar...

cobrados

New member
Vay vay vay fettullahçı incubus84'te burdaymışş...senmisin bunları söyleyen...Gerçi şaşırtmadın beni.. fettullahı öven yazından hatırladım ben seni... O yazıyı gayet net hatırlıyorum...Her neyse konumuz bu değil.. bizler bebeleri dansöz kıyafetiyle oynatanlarada, Antalya'da çocuk güzellik yarışması yapanlarada aynı şekilde el kadar bebeleri türbana bürüyen zihniyetede nefret kusuyoruz...Ayrıca yazımda bir ima söz konusu değil...Gayet net bir şekilde akp zihniyetinden bahsediyorum...akp'nin geçmişini hepimiz biliyoruz...refah partisinden gelmiyormu..Geliyor...Bu adamlar geçmişte Atama küfür eden adamlar değilmi...Aydınlarımızı katleden zihniyetle aynı duygu ve düşünceleri paylaşmıyorlarmı...tayyip erdoğanın "ya müslüman olacaksın ya laik" dediğini daha dün gibi hatırlıyorum...gül ün cumhuriyet dönemi ile ilgili sözlerini bilmem hatırlatmama gerek varmı? Bizleri soda içmeye davet eden sizler?? Hazımsız olan sizlermisiniz bizlermi acaba??Çuvaldızı kendinize batırma erdemini gösterin artık...Eleştirileri kabullenebilmeyi öğrenin...Gerçi sizin genel başkanınız "iftira" diyerek mahkemeye veriyor kendisini eleştiren herkesi...Sizde böyle yaparsınız Allah muhafaza...
Kesinlikle katılıyorum...

hureyre

New member
İsteyen cocuğunu na turban gecirir gecirmez. Size ne arkadaşım..
Katılıyorum.Arkadaşlar zaten biz hep böyle küçük meselelere takılarak diğer ülkelerden geride kalıyoruz bizim işimiz bu mu ya ülkede daha birçok sorun varken birde artık bırakalım bunları fethullahçıymış akpciymiş solcuymuş sağcıymış tarikatçıymış daha neler neler bunlara ne gerek var bizim işimiz bunlar değilki böyle ufak meselelere takılıp kalıyoruz...herkes kendi işine baksın ya

Dj_Chaos

New member
ben o yum ben buyunm dıyeeeee laff kalabalıgı yapıyor bazı kesımler ama BU ULKENIN POLITIKASININ DEMOKRASI OLDUGUNU HIC ANLAMAMISLAR SIYASETLERI YAA
TURBAN
yada
KÜRTLER

sız bu ulkjenın sozde aydınlarısınız ama asıl yasamaması gereken sozde kemalıslersınız..............
HERSEYINIZ SOZDE

taha_d

New member
deff misin nesin yaa nedir sendeki bu din karşıtlığı bak senin ağzından bir daha sayın fetullah gülen hakkında tek bir kelime daha duyarsam kötü olur anlamışsındır umarım !!!!!

CaDi_07

New member
öldünüz öldünüz, basörtü diye...birakin herkezi kendi haline, ne zararlari var, o akli basina gelince istedigi yola gidecek zaten.esarb zehir deil.

1001Design

330i ///M3 Design
deff misin nesin yaa nedir sendeki bu din karşıtlığı bak senin ağzından bir daha sayın fetullah gülen hakkında tek bir kelime daha duyarsam kötü olur anlamışsındır umarım !!!!!
banin daha yeni acildi
adam gibi yorum yaz

ozan_srht

New member
görüş ayrılıkları ne boyutta olursa olsun, çocukların bu tip eylemlere alet edilmesini şiddetle kınıyorum. unutmayalım ki çocuklar bizim geleceğimiz...

HTML