El Öpme

SİZDEN YAŞÇA BI BÜĞÜNÜZÜ GÖRDÜĞÜNÜZDE ELINI ÖPERMISINZ

• Kullanılan toplam oy
    26

apocalyps

Devrimci Genç
bir kere ilkokuldaydık herkes öğretmenin elini öpüodu karne günü mecburiyetten öptüm daha küçüğüm tabi o zman ama o yaşta bana o kadar koyduki sonra kendime söz verdim daha kimsenin elini öpmicem die daha hayatta kimsenin elini öpmem el öpme deyince aklıma hep o an gelir

maybe_

New member
türk geleneği, örf,edet.. vs...

...Efendim, bendeniz el öpmeyi ve el öptürmeyi sevmem. Lütfen, sonunu dinlemeden hemen itiraz edip, bunun bir İslâm-Türk geleneği olduğunu söylemeyiniz. Gerçi Türklerin, büyüklerine karşı saygısı ve itaatkârlığı, tâ İslâm öncesi dönemden beri bilinmektedir. Fakat, gerektiğinde hakanı ve komutanı için canını vermekten çekinmeyen Türkler, onların ellerini öpmede ve aşırı saygı gösterisinde hiçbir zaman istekli olmamıştır. Hele İslâm, tam mânâsıyla bir mahviyet ve tevazu dînidir. Bu mahviyeti ve tasavvuf kültürünü yanlış anlayanlar, "el öpmeyi" bir an'ane hâline getirmişler; eli öpülen grup ise umumiyetle bu zerafetin farkına varmamıştır. Böylece her gördüğünün elini öpmek için üzerine saldıran mazoşist, beli bükük, yalaka bir topluluk ile eli havada dolaşan "kerameti kendinden menkûl şeyhler" ortalığı doldurmuşlardır.
(alıntı)

karapapatya

New member
annem ve babam dısındakılerın ellerını opmem. e bildiğim insanlar nede olsa
diğerleri kımlır nerelere şaapıo ellerı iyk

HAŞAVRİ

Braveheart
maybe_' Alıntı:
...Efendim, bendeniz el öpmeyi ve el öptürmeyi sevmem. Lütfen, sonunu dinlemeden hemen itiraz edip, bunun bir İslâm-Türk geleneği olduğunu söylemeyiniz. Gerçi Türklerin, büyüklerine karşı saygısı ve itaatkârlığı, tâ İslâm öncesi dönemden beri bilinmektedir. Fakat, gerektiğinde hakanı ve komutanı için canını vermekten çekinmeyen Türkler, onların ellerini öpmede ve aşırı saygı gösterisinde hiçbir zaman istekli olmamıştır. Hele İslâm, tam mânâsıyla bir mahviyet ve tevazu dînidir. Bu mahviyeti ve tasavvuf kültürünü yanlış anlayanlar, "el öpmeyi" bir an'ane hâline getirmişler; eli öpülen grup ise umumiyetle bu zerafetin farkına varmamıştır. Böylece her gördüğünün elini öpmek için üzerine saldıran mazoşist, beli bükük, yalaka bir topluluk ile eli havada dolaşan "kerameti kendinden menkûl şeyhler" ortalığı doldurmuşlardır.
(alıntı)
GÜZEL BI ALINTI BEN ACCAYIP KIZIYORUM BAZI HALLERDE NEDENSE ÇILDIRIYORUM BI DELIKANLI ADAMA EL ÖPTÜRMEM BEN

Ozzy666

New member
öpmem - öpmem - öperim aman yaw öpmem..
görünce kaçarım hemen :) baktım ki elini kaldırmış üstüme üstüme geliyo malum şahıs.. gelme gelme derim önce baktım hala geliyo..eee kaçarım..

Gs_HeLL!

New member
Öperim! Hiç bir zamanda bundan dolayı rahatsız olmam bu bir saygı göstergesidir

react

Admin
Süper Moderatör
el öpme var öpme var,

eli yalamadıktan sonra problem değil,

hafif dudak ucunu deydirmenin ne gibi bir

fizyolojik veya psikolojik etkisi olabilirki

ama bel fıtığı, leğen kemiği egzaması varsa tabi el öpmek

pekte kolay olmaz

Mephisto

R€B€L
bayramdan bayrama işte yaa:)
yoksa yolda bi büyüğümü görcem atlıcam hemen eline komik biraz:D

| P C | C O P A T

New member
Tabii ki de öperim.Öyle şey mi olur?Aynı şeyin size yapıldığını düşünün?

HTML