Ekran kartı sorunu

kill_joy

New member
Arkadaşlar ben bilgisayarınma gigabyte g31nm-es2l anakart aldım. Ekran kartı onboard yani. Bilgisayarımı 1 aydır kullanmıyordum. Geçen gün açtım online bi oyunum var ona gireyim dedim bana gpu minimum gereksinimi karşılamıyor hatası verdi. (Önceden bu hatayı almadan giriyordum oyuna.) Başka bi oyun yükledim daha az gereksinimleri olan oda direct x sorunu ve de gpu yetersiz sorunu verdi. Bu sorunu nasıl çözerim yardım edin.
Güncelleme mi yapmam lazım acaba.Bilen anakart güncellemesi için yardım edebilir mi?
Ya da güncelleme programı önerebilir mi?

Λямα`

New member
on board olduguna qore gigabyte in sitesine girip anakartının modelını arama yap orda ekran kartı drıverını ındır : )

BrAvE HeArT

New member
GIGABYTE - Upgrade Your Life

Rev 1x - 2x durumuna göre anakartını seç ve VGA, ONBOARD VGA ya da GRAPHİC driver ibareli driverlardan işletim sistemine uygun olanı indirip kur. Pc'ni yeniden başlat. Umarım sorunun çözülür.

Ayrıyeten anakartının markasını yanlış yazmışsın tam olarak markası

Gigabyte GA-G31M-ES2L

__crazy

New member
Ayrıca şöyle bir yol var Windows'un güncellemesini istiyorsan ekran kartını
Bilgisayarım Sağ Tık>Özellikler>Aygıt Yöneticisi>Görüntü Bağdaştırıcıları Genişlet>Ekran Kartının İsmine Sağ Tık>Sürücü Yazılımını Güncelleştir'e bas ve güncellemeyi Winows Update üzerinden aramaya başlıyacaktır.Eğer uğraşmak istemiyorsan anlattığım yolu kullanabilirsin.Kolay gelsin.

#karizma#

New member
bilgisayarında bulunan driverları güncelle(anakart,ekran kartı...vs.)

bunları uyguladıktan sonra sorununun çözüleceğine inanıyorum.

HTML