ekran kartı lütfen yardım

volka

New member
merhaba arkadaşlar.
benim eski bir sistemim var: asus p4p800s-x anakart, 1gb ram, radeon9600 ekran kartı. p4 1.7ghz işlemci

biliyorum çok dandik bir sistem ama bi türlü bütçe ayıramadım pc için.
eğer olursa bunu biraz düzeltiim dedim.

sorularım:
1-Sapphire Radeon HD3650 512MB DDR3 AGP ekran kartını benim sistem kaldırırmı?
sanırım işlemcin berbat diceksiniz ikinci el bi p4 3.0 ghz buldum eğer p4 1.7 ile kesin olmaz derseniz onuda almayı düşünüyorum.
2- anakart bu ekran kartını desteklermi? ekran kartında ddr3 yazıo ben pek anlamadığım için soruyorum çünkü anakartım baya bi eski:(
3. ve son sorum bu ekran kartı artı bir power supply gerektiriyormu bende standart power var.

yardımcı olursanız çok sevinirim arkadaşlar şimdiden çok teşekkürler...

n€d!mbur@k

Çǿκ کε√díκ طę ∂طí
bu ekran kartini alman yazik olur bu sistemde benim fikrim islemci ve anakarti degistirmelisin once...

volka

New member
dostum cevabın için teşekkür ederim.
maalesef şu an bütçe ayıramıyorum, anakart işlemci falan yeniliyim dersem altından kalkamam.
dediğim gibi 1.7 ghz ile kesin olmaz derseniz 3.0 buldum onuda alcam

yazanomer

New member
kardes olmaz degil olur ama,
bu sistemi oyun icin upgrade etmeyi dusunuyorsan hakikaten parana yazik,

1-su devirde agp ekran kartina para verilmez
2-en gec 2-3 ay icerisinde yeni sistemler piyasaya sunulacak, fiyatlar dusecek yine parana yazik olacak,
cunku programlar bu sistemlere gore hazirlanmaya baslayacak,
3-power supply, kullandigin parcalara gore min gercek 350-380 watt arasi gerekecek

bence sistemi upgrade edecegine yavas yavas para biriktir, 3-5 ay sonra yeni bir sistem toparla

kolay gelsin

edit:
elindeki islemci bu ekran karti ile sapitacagi icin, 3 ghz' lik islemciyi alacagini soylemeliyim

volka

New member
kardeş saol cevabın için. doğru diosun.
ekran kartını bi yerde kampanya var(isim vermiim reklam olmasın) kdvsiz bide 6 ay taksitli verio oradan alırım diodum işlemciyide nakit zaten ucuz ikinci el olduğu için. ama söylediklerine göre planlarım yattı bi başka bahara artık

yazanomer

New member
acikcasi akillica bir karar verdin diyebilirim,

zira yeni cikan sistemlerinde gereksinimleri oldugunu biliyorsun,

mesela soyledigin ekran kartinin sismemesi icin, sistemde min1 gb ram' de olmali, ki
oyunlardan hic bahsetmeyeyim,
konfigurasyon istemleri min.;
2 gb ram ve cift cekirdek islemciden baslayacak,

kolay gelsin

HTML