Ekran Kartı Fanı Çalışmıyor Sıcaklık 110 Derecede Yardım !

alper_cn

New member
:crying: Arkadaş Lar 2 Yıldır Bilgisayarımı Soruzsuz Kullnıyorum Ama Son 1 Haftadır Ekran Kartı Fanı Çalışmıyor Soğutmadığı İçin Sıcaklık 110 Derce 75 Derce Arasında Kalıyor Ekran Kartımın Kömür Olmasından Korkuyorum Her An Duman Çıkabilir Fanı Nasıl Çalıştırabilirim Bir Bİlgisi Olan Yardımcı Olsun Lütfen .

SyStEmPrG

Uploader Team
ilk önce fan karta soket lemi yoksa direkt mi bağlı bak soket yerinden çıkmış olabilir yok değilse

tozdan tıkanmış olabilirmi iyice bi temizle sen iyi olur hatta fanı çıkar ve yağla canavar gibi çalışıverir fan

Hyperion

Rally Art
O Sıcaklığı Gören Fan Bidaha Kolay Kolay Çalışmaz Bence O Karta Göre Yeni Bir Fan Alman Çok Daha Mantıklı %90 İhtimalle O Fan Erimiştir Bile

Fan tırnaklı fan ise işimiz kolay ...
Entegre fan ise sadece dua et ..
Tırnaklı fan ise muhtemelen yerinden çıkmış olabilir ...
Hiç bişi gelmezse elinden kasanın kapaklarını açık bırak ...
vantlator yardımı ilede soğutabilirsin ...
yasa kasanın tahliye fanını yerinden sökebilirsen kasayı yan yatır ekran kartının üstüne koy ...

*\ReaLLieS/*

New member
fan değişimi zorunlu görünüyor. inşallah bloğa entegre değildir.o haliyle fazla zorlama bence.bide kartının modelini yazarsan fan önerebiliriz

SEYDİALİ

seyri alem
Moderatör
arkadasım bende de bir tane asus atı x1550 vardı onun fanı yanmıstı hatta yanmanın yanında baglantı yerlerınden kopmustu ve ekran kartını pc ye taktıgımda calısmıyordu fanı soktum bende soktugum fanın aynısını bulamadım ama aynı voltaj aynı amperde elektronıkcılerden fan aldım taktım calıstı vede iyide sogutuyor diyecegim oki ekran kartını yerınden cıkar elinle bir fanı cevirmeye bak buyuk bir ihtimal zor dönecek ama pıyasada ekran kartı fanlarıda var 8tl ye ama uyarlarmı bilmem senden ekran kartının modelini yazarsan ona gore bişiler onere biliriz

buda benım ekran kartı sun an kuladıgım

bu arada cod 6 creysis gibi oyunları oynadım herhangi bir proplem yasamadım buarada sıcaklıgını hiç olçmedim ama bir ara kasanın yan kapagını acıktutum ve oyundayken elimle söle bir kartın arkasına falan dokundum fazla sıcak değildi yanı olması gerektıgı kadar sıcaktı

alper_cn

New member
Ekran Kartı Söksem Bile Fanı Nasıl Çıkaracağım Hakkında Bi Fikrim Yok Bİlgisayarımın Garantisi 3 Yıl Sütüyor Hala Bilgisayarımın Kapaklarını Açtım Ve Bi Ara Ram Leri Değiştim Sizin DEdiklerinize Bulaşmadan Hiç Garantiye Yollasam Garanti Kasayı Kabul Edermi ? Ekran Kartı Modeli = Atı Radeon HD3600 Series

alper_cn

New member
Arkadaşından Dedğimi Gibi Tek BEcerebildiğim Şu Anda Ana Fanı SÖktüm Ekran Kartının Üzerine DOğru Yerleştirdim Sıcaklık Oyun Falan Açmassam 55 C De Kalıyor

SEYDİALİ

seyri alem
Moderatör

eger buysa ekran kartın fan değişe bilir ama dediğin gibi garantılı pc oldugu için servise götür ki yan kapaklar acıldıgı için biraz sorun cıkra bilirler kasa içinin tozunu üfleyerek aldıgını sölersin

ya kompile yenı bir sagutucu ve fan takılır yada sadece fan değişir

bunlarda örnek resimler

bu m5 sogutucu altında verecegim resimdeki butun kartlarla uyumlu

alper_cn

New member
Sağ ol Yardımlarınız İçin Garantiye Yolllıcam Sorun Çıkarsa Dediğin Gibi Fanı Değişicem Yardımlarınız İçin Teşekkürler

HTML