ekran kartı ısınma problemi

taktak79

New member
ben bi konuda size danışmak istedim yardımcı olursaniz sevinirim ati redeon x1650 ekran kartım var bilgisayarım bir süre kullanımdan sonra kendi kendine rest atiyo bazen donuyo bazende dıdıdıdı sesler verip öle kalıyo sorunumum ekran kartından kaynaklandıgını zannediyorum bilgisayarı alali yaklaşık 7 ay oldu içinde ve fanlarda hiç toz yok ekran kartı fazla ısınıyo o yüzden rest atiyo diye tahmin ediyorum atioverdrive ve atitool falan diye bişiler yazmişlar forumlarda ekran kartı normal durumda 45 derecede fakat özellikle internetten video izlerken youtube vs bilgisayar donuyo ekran kartı ısı ayarlarını nasıl yapmalıyım atioverdrive ayarları ile oynarsam sorun olabilirmi

şimdiden yardım eden herkese teşekkürler ......

elndil_trr

New member
kardeşim atilerin belli bi problemi var power yetmediği zaman ekran kartı sapıtıyo iyi bi power al yada atitool la ayarları aşağı çek biraz ama ati tool kullanınca garanti dışı kalabilir ekran kartın bende 9600 xt var sendeki hataalrın aynısını veriydu iyi bi power aldım 550w lık bişiy harika çalıştırıyor
everest 550w lık bi power aldım yaklaşık 80 ytl felan bu yeni sistem pcler için şart bişiy dandik power lar böle sorunlar yapar %90 ihitmallle senin res atma sebebi bu ama bende res atmıo ama ekran donup kalıodu benimn sorunumu çözdü speedfan diye bi program var onu kullan bi bak sol altta voltaj değerleri var onlara bak +3.3V yazan yere 2.99V dan az geliosa ati kitler pc yi eğer sende normalse yani yüksekse sorun ısınmadır kasanın yan kapağını aç biraz da olsa serinletir pc yi
not: kasanın arkasında yapıştırma varsa garanti sışı kalabilir diyosa hiç açma servise götür.

taktak79

New member
kardeşim atilerin belli bi problemi var power yetmediği zaman ekran kartı sapıtıyo iyi bi power al yada atitool la ayarları aşağı çek biraz ama ati tool kullanınca garanti dışı kalabilir ekran kartın bende 9600 xt var sendeki hataalrın aynısını veriydu iyi bi power aldım 550w lık bişiy harika çalıştırıyor
everest 550w lık bi power aldım yaklaşık 80 ytl felan bu yeni sistem pcler için şart bişiy dandik power lar böle sorunlar yapar %90 ihitmallle senin res atma sebebi bu ama bende res atmıo ama ekran donup kalıodu benimn sorunumu çözdü speedfan diye bi program var onu kullan bi bak sol altta voltaj değerleri var onlara bak +3.3V yazan yere 2.99V dan az geliosa ati kitler pc yi eğer sende normalse yani yüksekse sorun ısınmadır kasanın yan kapağını aç biraz da olsa serinletir pc yi
not: kasanın arkasında yapıştırma varsa garanti sışı kalabilir diyosa hiç açma servise götür.
bencede powerdan kaynaklanıyo 3.3 yazan yerde sorun yok tam geliyo ama bence bazi durumlarda gücü yetmiyo en iyisi paraya kıyıp güzel bi power almak cok sagol

speedfan programında sol altta +12V yazan yerde 1v - 2v arası gösteriyo sorun bundan kaynaklaniyo olabilirmi yada bu sorun oluştururmu?

HateOFKing

New member
Benimde Yardıma ihtiyacım var...
Ekran Kartım Çok Bagrıyor(Anırıyor) yardım lütfen Minnacık Fan nasıl olurda Öyle Uğuldar anakart fanından bile çok yaws kartım x1550 Pci-e

gitarist24

New member
arkadaşlar ...Nvidia, GeForce 182.50 WHQL sürücüsünü yükledim dün...6 serisi.. geforce 6200tc benimki.. bunun ısısına nerden bakabilirim..overclock olayına el atmayı düşünüyorum...fazla değil az bişey yükselticem(bu arada nasıl yapılır hiç bi fikrim yok resimli anlatımla yardım lazım :()

cehennemzebanisi sen anlarmısın bu işten? bi yardım be kanka

Nvidia, GeForce 182.50 WHQL sürücüsünü yükledim dün...geforce 6200tc var bende....
pentium(R) 4 +1gb ram var...gigabyte extreme onboard anakart....

1)bu ekran kartının ısısına nerden bakarım? nvidia özelliklerinde vardı sanırım..güncellemeyi yükleyince değişti...
2)ve en önemli konu overclock olayını resimli anlatımla yapmam lazım...az bişey arttırmayı düşünüyorum...Nasıl ve ne değerde yaparım bu karta acil yardım..

cehennem zebanisi sen anlarsın be kanka bi yardım et...
Rivatuner mı indiemem lazım önce.. ve kartı yakma ihtimali olmayacak kadar az bişey yükseltmem lazım...

samimi23

New member
gitarist24 arkadaşım Riva tuner programını indir ama overlock olayı pek tavsiye edilmez nedeni ekran kartını yakarsın ciddi diyorum ayrıca arttırmalarda ençok 5 veya 10 diğeride en fazla 40-50 gibi git ekran kartı sıcaklığıda programda iyice araştırırsan bulursun

HTML