ekran gidip gelmesi

mali007

New member
merhaba arkadaşlar. 2 yıl önce almış olduğum casper nirvana laptop'ı dün normal bir şekilde kapatmama rağmen bugün açmaya çalıştığımda ekran yarım saniye aralıklarla açılmaya başladığından itibaren gidip geliyor. pc de hem pardus 2009 hem windows 7 yüklü. ama bunlardan kaynaklı bişey olduğunu sanmıyorum. laptopun arkasındaki vidaları söktüm ram belleği çıkartıp biraz beklettim sonra tekrar taktım ama nafile :( bataryayı çıkartıp açma powera 10 sn basılı tuttum oda nafile. varmıdır bir öneriniz,
yardımlarınız için şimdiden teşekürler

W

WoLF

Guest
hocam LCD kablolarında sorun olabilir,temassızlık olabilir LCD ile anakart a giren yerlerde.

LCD nin floresanında sorun olablir,inverter da sorun olabilir.

keşke casper almasaydın.casper,hp,acer donanımda çok kalitesiz parçalar kullanıyolar...

Usta hangi marka olursa olsun bi anda durduk yere böyle arızalar vermez ....
Şok yada sıvı teması gibi olumsuzlukların olması lazım ...
Senden başka kullanan varmı leptop u ...
Hani sarsar düşürür su kaçırır sana söylemez o bab dan sordum

mali007

New member
hocam LCD kablolarında sorun olabilir,temassızlık olabilir LCD ile anakart a giren yerlerde.

LCD nin floresanında sorun olablir,inverter da sorun olabilir.

keşke casper almasaydın.casper,hp,acer donanımda çok kalitesiz parçalar kullanıyolar...
o zaman ki şartların olgunluğuna ve sistem özelliklerine göre en iyisi buydu malesef. sanırım bana servis yolu görünüyor. pc açıldığında ekranda siyah bir karatılı bi şekilde ııma var o kadar. masaüstünü göremiyorum ama güvenli modda açılıyor pc fakat ekran hala yanıp sönüyor mütemadiyen.

Usta hangi marka olursa olsun bi anda durduk yere böyle arızalar vermez ....
Şok yada sıvı teması gibi olumsuzlukların olması lazım ...
Senden başka kullanan varmı leptop u ...
Hani sarsar düşürür su kaçırır sana söylemez o bab dan sordum
laptop sürekli çalışma masamın üstünde hareketsiz duruyor. benden başka kullanan yok. en son film izledim ve kapattım sonra hüsran ile bir açılış ekranı. sarsma çarpma yada sıvı teması yok.
yinede teşekürler yorumlarınız için

HTML