Ekran!!! Ekran!!! Ekran!!!

Merhaba Arkadaşlar!!

Aidata'nın LCD bir ekranını kullanıyorum. Fareyi ekranın sol tarafına doğru ilerlettiğime farenin imleci kayboluyor ve sola doğru gittikçe gidiyor!! Ekran ayarlarında herşey normal (sağ-sol ayarı, genişlik, vs.), görüntüyle ilgili yazılımları yükledim.

Bunun sebebi ne olabilir??

muratyumuk

New member
Monitör ile ilgili bir sorun değil bu. Aslında bir sorunda değil. Ekran kartına ikinci bir monitör bağladığında bir iki seçenek çıkar. Bunlar monitörü klonla. Monitörü genişlet şeklinde oluyor. Sen bir şekilde ayarları monitörü genişlet yapmışsın

Ekran kartın sürücü programından yada işletim sisteminin menusunden bunu eski haline çevirebilirsin.

Xp için söyleyeyim.
masaüstünde sağa tıkla + özelliklere tıkla + üst kısımdan ayarlar segmesine tıkla

orada sol alt kısımda iki tane işaret kutucuklu yazı oluyor.
Bu aygıtı birincil monitör olarak.....
Windows masaüstümü bu monitöre gebişlet. (bu altta oluyor.)
altta olan yazının onayını kaldır. sonrada uygula tamam de gitsin. Ama dediğim gibi bu XP için geçerli Vista da aynı bunun gibi onda da aşağı yukarı aynı yerlerden yapılıyor.

mutiover

New member
arkadaşlar windows7 i yukledim ekranın sağında 1 cm lık kayma var bunu nasıl düzelteceğiz?

yardım lütfen

muratyumuk

New member
Arkadaşım senin ki de muhtemelen monitör ayarlarındandır. Yazılımsal bir şey olduğunu sanmıyorum. Çoğu monitörde AUTO düye bir tuş vardır. Muhtemelen buna basınca düzelecektir. Eğer düzelmezse Monitörün menüsüne girip oradan düzeltmen gerekecek yatay - dikey pozisyon ayarlarını (vertical - horzantel) ayarlarını kurcala bulursun. Küçük bir ihtimallede olsa ekran kartı da buna sebep olabilir. Ekran kartında da aynı ayarlar var. Monitörden düzeltemezsen orayı bir kurcala istersen.

Kolay gelsin.

Monitör ile ilgili bir sorun değil bu. Aslında bir sorunda değil. Ekran kartına ikinci bir monitör bağladığında bir iki seçenek çıkar. Bunlar monitörü klonla. Monitörü genişlet şeklinde oluyor. Sen bir şekilde ayarları monitörü genişlet yapmışsın

Ekran kartın sürücü programından yada işletim sisteminin menusunden bunu eski haline çevirebilirsin.

Xp için söyleyeyim.
masaüstünde sağa tıkla + özelliklere tıkla + üst kısımdan ayarlar segmesine tıkla

orada sol alt kısımda iki tane işaret kutucuklu yazı oluyor.
Bu aygıtı birincil monitör olarak.....
Windows masaüstümü bu monitöre gebişlet. (bu altta oluyor.)
altta olan yazının onayını kaldır. sonrada uygula tamam de gitsin. Ama dediğim gibi bu XP için geçerli Vista da aynı bunun gibi onda da aşağı yukarı aynı yerlerden yapılıyor.
Hocam ilgin için teşekkürler... Ama bendeki ekran ayarları bende biraz değişik galiba!!

http://img199.imageshack.us/img199/1793/adszwde.png

Bende böyle.

O penceredeki ayarlarda mavi ekranın içinde 2 yazan şeyi aktifleştirdim, "Windows masaüstümü bu monitöre genişlet" dedim, iyice b.k ettim ekran görüntüsünü ve şimdi "Sağ tuş - Ayarlar'a girmiyo bilgisayar!!!!
Nvidia'nın kendi programını açtım onunla da düzeltemedim!! Yok o ayalrlar!! Açılan bazı pencereler ekranda gözükmüyoo falan....
Anlıycan eskisinden daha kötü oldu şimdi!!

Zeytin

Zeytin&Limon
2. masaüstünü sağ tuşla devre dışı bırakman sorununu çözecektir dostum
2 numaralı masaüstü

HTML