Ekran bulanık görünüyo!!

zerozero5

New member
Philips 17'' LCD monitör , ati radeon x550 ekran kartım var, ekran bulanık görünüyor.Sanki bütün piksellerin gölgesi bi yanındaki pikselin üstüne kaymış gibi duruyor. Monitörün kablosunu oynatıyorum , çıkarıp tekrar takıyorum , aynen ekran kartının arkasından da çıkarıp takıyorum düzeliyor ama sonra tekrar kayıyor , sizce bunun nedeni nedir? yardım edermsiniz? bi de bilgisayarı alalı iki yıl oldu , son bir yıldır bu arızayı çekiyorum, ayrıca ekran kartının fanı da yok sadece alüminyum bi heatsink var o kadar!! inşallah bir yolunu bulursunuz, bıktım artık her pc açışta kablo çıkarıp takmaktan :)

muratyumuk

New member
Bana monitör arızası gibi geliyor. Şunu bir denermisin. Monitörün bulanıklaştığı zaman sadece monitör güç kablosunu sök (monitörü önündeki düğmesinden kapaman yeterli değil) biraz bekle tekrar taktığında monitör düzelmişse. Kablolara yada ekran kartına suçlamaya gerek kalmamış olur. Monitör arızalıdır demektir.
Tabi durum böyleyse teknik servis yolu görünüyor demektir.

rockemurat

New member
ekran sorunu

oyun oynarken grafiklerde dikey çizgilr görünüyor sorun nerden kaynaklanır tşk acele? yardım:vur

muratyumuk

New member
Valla şimdi direkt olarak şu diyemem ama genelde senin sorununda ekran kartı arızlarında görünen sonuçlar. Özellikle havalar ısınmaya başladıktan sonra. Ekran kartı işlmecileri (GPU) de tıpkı CPU lar gibi sorunlar çıkarabiliyor.
Sadece tahmin ısınma kaynaklı olabilir diyorum. Özellikle ekran kartın fanlı ise bir temizle istersen.

Bir şey daha söyleyeyim. Oyuna girer girmez mi oluyor yoksa. girdikten belli bir süre sonra mı başlıyor? belli bir süre sonra başlıyorsa kesinlikle ısınma sorunudur.

muratyumuk

New member
dediğin gibi 5 10 sn sonra oluşuyorsa ısınma kaynaklı problem gibi geliyor bana arkadaşım ama bu illede ekran kartından kaynaklanır diyemem.

Bence sen ekran kartın başta olmak üsre genel bir PC temizliği yap istersen ondan sonra teknik servis yollarını belki düşünürsün.

HTML