Ed2k linkerini kullanmak için gerekli şeyler

theozy

Kadim Dost
Overnet İndir
Evet kurarken hep nextleyiniz ki karşınıza 4-5 tane ticklenmiş bölüm çıkana kadar.Oradaki tickleri kaldırınız çünkü o ticklerle bilgisayarınıza bir nevi saçma sapan küçük programcıklar yükleniyor.en sonunda Run Overnet tickli bir sayfada son diyoruz.Overnet açılıyor ve orada Register bölümünü next diyerek geçtikten sonra bağlantı hızımızı seçiyoruz üstten.Ama siz oradaki boşlukları ellemeyiniz.Zaten bağlantımızı seçtikten sonra otomatik ayarlanacaktır.Sonra bu pencere kapanana kadar next diyoruz.Ve overneti tamamen kapıyoruz yani icon olarak başlat saat yanına gelsede sağ klikleyip Exit diyoruz.

Sonra bazı divx,oyunları içeren emule linklerine tıkladığınızda Overnet'teki Transfers bölümünde yer almaktadır.O dosyaya sağ klikleyip Set Priority'den Highest diyiniz yani en fazla indirmek istediğiniz oluyor veya sıraya koyulduğunda 1. olmuş oluyor.Diğer indirdiklerinize de shift tuşu ile tamamını seçip veya mouse la seçip sağ klikleyip Set Priority'den High yapıyoruz yani Normal olmasından daha iyi olmuş oluyor.Ve dosya fake mi değil mi?Yani sahte mi gerçek mi? onu da anlamak için indirmeye başladığımız dosyanın başında + işareti var.Bu + işareti bizim dosyayı karşı taraftan paylaşanlardan çektiğimiz dosyanın isimleri aynı mı diye bakabiliyoruz.Eğer istediğiniz dosyanın öz ismi farklı diğer kaynaktakilerde farklıysa o dosya fake yani sahtedir.
Dosyanın yanındaki mavilik veya kırmızılıkta ne??Mavilik ne kadar koyulaşırsa işte o kadar fazladır o dosyanın kaynağı eğer kırmızı kalırsahiç mavileşmeye renk değiştirmemeye kalkarsa o dosyanın hiç kaynağı yok veya çok ama çok azdır.

Şimdi search bölümüne de gelirsek istediğiniz şeyin ismini yazıp submit'e tıklatın ve kaynaktaki dosyalar önünüze gelsin.Gelen dosyaların özelliklerini katagorilemişlerdir işte orada Availability var ona tıklatın ve yeterlilik yani availability olarak yanındaki ok ya aşağı yada yukarı gelecek şekilde bakılacaktır tercihim aşağıdır çünkü dosyaların en fazla kaynakları (255) yukarıda olacaktır ki bakmamız daha kolay.Şimdi o katagorideki kaynak ne kadar çoksa misal 225 gibi en fazla olanı çekmemiz gerekiyorki karşı taraftan biz download alalım yani karşı taraf upload veriyor biz onu download olarak alıyoruz.Ve daha fazla sonuç alabilmek için more results a tıklatabilirsiniz.

Eğer dosya anlattıklarımı yaptıktan sonra inmiyorsa veya kb'ı az ise bilin ki karşı taraftaki kaynaklar yani paylaşanlar fazla upload etmiyorlar yani paylaşmıyorlar diyebiliriz.Güncel olan dosyalar çoğunlukla paylaşılır ve güzel kblar gelir bilgisayarımıza.

Harddiskimizin yeri doluyor neden?Aslında dolmuyor ama Windows'a öyle algılattırılıor Scandisk yapılsa gerçek yer belli olacak.Onun nedeni de dosyalarımızın indiği partların inmiş halinin 10 katı daha fazla yer kaplıyor görüntüsü vermesidir.Yani 700 mblık bir cd harddiskinizde 7 gb olarak gözükebilir.Dosya indikten sonra 700 mb olarak gözükmeye başlayacaktır.

Önemli notlar:Sakın ama sakın bilgisayarınızı overnet açıkken fişten durduk yere falan çekmeyiniz yoksa İndirdiğiniz dosyanın tanımlayıcı .part ve .bak dosyaları Scandisk tarafından siliniyor.Bende scandiski geçerim demeyin çünkü zaten o dosyalar bozulmuş oluyor.Yani eninde sonunda işe yaramaz hale geliyor. .Part ve . bak dosyaları tanımlayıcı derken yani kaç mb indirmiştiniz?Set Prioritysi neydi?Gibi indirdiğiniz dosyanın özelliklerini kaydeden dosyalardır.Bu dosyaların silinmemesini sağlayın ve Windows açıkken overneti kapatın..

jackal arkadaşımızın yazısıdır.. Alıntıdır..

-----------------------------------------------------
Beyler ben nette bayağı bi aramıştım benim gibi arayanlar için buraya yazıyorum ayarları.. ayarlar emule gibi programlar için hi id almanızı sağlar..

explorer açıyoruz ve ethernet porttan bağlanıyorsak 192.168.7.1 ,eğer usbden bağlanıyorsak 192.168.8.1 yazarak modeme giriyoruz(her modemde farklı olabilir) şifre ve kullanıcı adını yazıyoruz..
Services e tıklıyoruz yukardan
NAT ayarları alt menü olarak çıkıyo tıklıyoruz
NAT Option ayarları war ona basıp
NAT Rule Entry yi seçiyoruz karşımıza bi liste geliyo burdan
ADD i seçiyoruz ve aşşadaki ayarlarıyapıyoruz

Rule Flavor: RDR (aynı kalıcak)
Rule ID: 2 (her kural için tek bir sayı olabilir)
IF Name: ppp-0 (bunu any olarakta bırakabilirsiniz)
Protocol: TCP (bunu da any olarak bırakabilirsiniz)
Local Address From: (modemin verdiği ip adresi winipcfg den bakıp yazın)
Local Address To: (aynısı usb de 192.168.8.2 eth de 192.168.7.2 dir)
Global Address From: 0.0.0.0 (boş bırakıyoruz)
Global Address To: 0.0.0.0 (boş bırakıyoruz)
Destination Port From: Any other port : 4662 (bu portlar emule içindir)
Destination Port To: Any other port : 4662 (aynı)
Local Port: Any other port : 4662 (üçünüde aynı giriyoruz)

Summite basınız..

Sonra IP Filter - DMZ Default Action - Accept

summite basınız.. sonra Admin sekmesini tıklıyoruz yukardan..

orda commit reboot war.. ilk önce direk comit e basıyoruz hafızaya bilgiler atılıyo sonra menüden reboot with last configuration war onu seçip reboot a basıyoruz...

bilgisayarı yeniden başlatın...hadi hayırlısı olsun artık sizde HingID siniz

bu arada emule için TCP 4662 , udp 4672 açılır diğer programlar için farklı portlar war.. eğer ağ üzerinde iki bilgisayar bağlı ise aynı anada aynı portu kullanamazlar programın içinden portu değiştirip mesela 1000 e 1100 seçip o portuda modemden açarak ancak kullanabilirsiniz...
genede olmazsa burdan modeminizin ayarlarını belkim bulabilirsiniz
http://www.portforward.com
hadi hayırlı olsun

ahmetcan

New member
Allah aşkına yalvarıyorum şu port açma olayını "Origo ASR8400" marka modem için yapıp çalıştırabilen birisi varmı yaaa???!!! 2 gündür uğraşıyom DC++'tan dosya indiremedim. Bendemi bi sorun var yoksa ayarları tam olarak yapmayımı bilmiyorum anlamadım gitti. Verdiğiniz linkte söylenen herşeyi yaptım ama olmuyo. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

guven

New member
Ben hepsini almıjtım jackal paylajtıgında ben de onu yayınlayayim. Bu arada crack dosyasini da kullanin ki upload dujuk download hızınız yuksek olsun veya netlimitter kullanabilirsiniz...

Bu klavuzu yaptım çünkü milletin durumunu görünce içim elvermedi.Hadi okuyunuzda bilgileniniz..

Öncelikle Overnet 0.52'yi kurunuz.İşte buradan indirebilirsiniz..

Overnet 0.53 İndir
Evet kurarken hep nextleyiniz ki karşınıza 4-5 tane ticklenmiş bölüm çıkana kadar.Oradaki tickleri kaldırınız çünkü o ticklerle bilgisayarınıza bir nevi saçma sapan küçük programcıklar yükleniyor.en sonunda Run Overnet tickli bir sayfada son diyoruz.Overnet açılıyor ve orada Register bölümünü next diyerek geçtikten sonra bağlantı hızımızı seçiyoruz üstten.Ama siz oradaki boşlukları ellemeyiniz.Zaten bağlantımızı seçtikten sonra otomatik ayarlanacaktır.Sonra bu pencere kapanana kadar next diyoruz.Ve overneti tamamen kapıyoruz yani icon olarak başlat saat yanına gelsede sağ klikleyip Exit diyoruz.

Sonrada http://edonkey2000.v0.52.overnet.v0...ization.en.html "the special button" a tıklayıp ve zipi indiriniz.İçindeki crack.dll yi Overneti kurduğunuz klasörün içindeki Plugins'e kopyalayınız(otomatik algılıyor zaten)..Bu dosya optimizasyon yani download ve upload dengesini bozuyor ve istediğimiz gibi ayarlamamıza olanak sağlıyor.Sonra Overnet 0.52'i açıp ve Options'a tıklatın.Ordanda öncelikle Advanced'a tıklayıp Minimum hard drive'ın karşısındaki rakamı 0 yapıyoruz ki yer kalmasa bile indirmeye devam etsin ve harddiskimizi full kullansın.Sonra Network'e tıklatın ve Download sınırını 100 yapın upload sınırını da isterseniz 1 isterseniz 0.5 yapın yani Downloadınız internet hızınızın sonuna kadar çıkabilecek.Oradaki diğer ayarlar zaten en baştan seçtiğiniz bağlatınız sayesinde ayarlanmış olacak..Register,Pluginslerle falan hiç uğraşmayın altta Ok'e tıklatıp pencereyi kapatın.Karşınıza Firewalled yazısının içinde olduğu Retest veya Ok butonlu pencere çıkarsa önce bi dahaki seferde bu seçtiğimi uygula anlamına gelen butonların altındaki tick'i işaretleyip Ok butonuna basın.Bir daha firewalled diyipte Online olmanızı etkilemeyecektir.Online olmak demek Overnet'in kendi serverına bağlanması demektir.

Sonra bazı divx,oyunları içeren emule linklerine tıkladığınızda Overnet'teki Transfers bölümünde yer almaktadır.O dosyaya sağ klikleyip Set Priority'den Highest diyiniz yani en fazla indirmek istediğiniz oluyor veya sıraya koyulduğunda 1. olmuş oluyor.Diğer indirdiklerinize de shift tuşu ile tamamını seçip veya mouse la seçip sağ klikleyip Set Priority'den High yapıyoruz yani Normal olmasından daha iyi olmuş oluyor.Ve dosya fake mi değil mi?Yani sahte mi gerçek mi? onu da anlamak için indirmeye başladığımız dosyanın başında + işareti var.Bu + işareti bizim dosyayı karşı taraftan paylaşanlardan çektiğimiz dosyanın isimleri aynı mı diye bakabiliyoruz.Eğer istediğiniz dosyanın öz ismi farklı diğer kaynaktakilerde farklıysa o dosya fake yani sahtedir.
Dosyanın yanındaki mavilik veya kırmızılıkta ne??Mavilik ne kadar koyulaşırsa işte o kadar fazladır o dosyanın kaynağı eğer kırmızı kalırsahiç mavileşmeye renk değiştirmemeye kalkarsa o dosyanın hiç kaynağı yok veya çok ama çok azdır.

Şimdi search bölümüne de gelirsek istediğiniz şeyin ismini yazıp submit'e tıklatın ve kaynaktaki dosyalar önünüze gelsin.Gelen dosyaların özelliklerini katagorilemişlerdir işte orada Availability var ona tıklatın ve yeterlilik yani availability olarak yanındaki ok ya aşağı yada yukarı gelecek şekilde bakılacaktır tercihim aşağıdır çünkü dosyaların en fazla kaynakları (255) yukarıda olacaktır ki bakmamız daha kolay.Şimdi o katagorideki kaynak ne kadar çoksa misal 225 gibi en fazla olanı çekmemiz gerekiyorki karşı taraftan biz download alalım yani karşı taraf upload veriyor biz onu download olarak alıyoruz.Ve daha fazla sonuç alabilmek için more results a tıklatabilirsiniz.

Eğer dosya anlattıklarımı yaptıktan sonra inmiyorsa veya kb'ı az ise bilin ki karşı taraftaki kaynaklar yani paylaşanlar fazla upload etmiyorlar yani paylaşmıyorlar diyebiliriz.Güncel olan dosyalar çoğunlukla paylaşılır ve güzel kblar gelir bilgisayarımıza.

Harddiskimizin yeri doluyor neden?Aslında dolmuyor ama Windows'a öyle algılattırılıor Scandisk yapılsa gerçek yer belli olacak.Onun nedeni de dosyalarımızın indiği partların inmiş halinin 10 katı daha fazla yer kaplıyor görüntüsü vermesidir.Yani 700 mblık bir cd harddiskinizde 7 gb olarak gözükebilir.Dosya indikten sonra 700 mb olarak gözükmeye başlayacaktır.

Önemli notlar:Sakın ama sakın bilgisayarınızı overnet açıkken fişten durduk yere falan çekmeyiniz yoksa İndirdiğiniz dosyanın tanımlayıcı .part ve .bak dosyaları Scandisk tarafından siliniyor.Bende scandiski geçerim demeyin çünkü zaten o dosyalar bozulmuş oluyor.Yani eninde sonunda işe yaramaz hale geliyor. .Part ve . bak dosyaları tanımlayıcı derken yani kaç mb indirmiştiniz?Set Prioritysi neydi?Gibi indirdiğiniz dosyanın özelliklerini kaydeden dosyalardır.Bu dosyaların silinmemesini sağlayın ve Windows açıkken overneti kapatın..Ayrıca ben bu crack.dll dosyasını Overnet 0.53 ve 0.53a için kullanabilirim demeyiniz çünkü bu crack.dll dosyası 0.52 içindir vede bi daha böyle dosya çıkmamıştır zaten çıksaydı daha yeni versiyonları için olanı yazardım.Ve Overnet 0.52 ile de çok rahat dosya indiriliyor..

OVERNET İÇİN ALTERNATİF METOD
Hızlı olarak Edonkey serverlerına bağlanmak için önce aşşağıdaki dosyayı çekin ve kurun....
OVERNET
http://coderspub.com/private/KKM/20...nethakkinen.rar
(RAR şifresi RAR dosyasının içinde)

Sonra masaüstündeki "Overnet Pro v0.52 (Upload = 1) by F1_Häkkinen" olan dosya ile çalıştırın...

Yaklaşık 5 dakika boyunca bağlanmazsada merak etmeyin programı kapatıp tekrar açtığınızda bağlanacaktır. Bu işlem sadece ilk defa kurduğunuzda olacaktır. Sonraki bağlantılar için bekleme yapmıyacaktır...

Yukarıdaki açıklamalardan farklı olarak bu OVERNET Register edilmiş bir kullanıcı adına kayıtlıdır... İşte bu işin candamarı da bu... Yani aslında bu program ve bu kullanıcı ayarları ile (username değil) overnet kullanan her kişinin aynı oranda faydalanması anlamına geliyor.. Sonuçta herkes 1kb/s upload yaparsa ve bu şifreyi 2000 kişi kullandığını warsayarsak 2000 kişi de 2Mb upload yapmış sayılıyor ve kredisi artıyor.

Zaten ilk bağlantınızda bile hızın farkına waracaksınız... Bununla beraber P2P kişiden kişiye dosya transferi olanağı sağlayan bir sistemdir... Ama kullanılan program ve ince ayarlar buna etkili olsada çektiğiniz dosyanın/dosyaların kaynak sayısı önemlidir (source)... Ve bu tür programları kapatmanızı da önermiyorum. Sisteminize (Özellikle PSU/Power Supply) güveniyorsanız 7/24 açık kalsın...

Bilindiği üzere Overnet P2P yani kişiden kişiye dosya transferi olanağı sağlar... Bununla beraber kullanılan program ve ince ayarlar buna etkili olsada çektiğiniz dosyanın kaynak sayısı önemlidir (source).. Kaynak sayınız az ise(aradığız doysa/dosyalar için paylaşımcı az ise) hali ile hızlı bir download keyfi yaşamanızda zor olacaktır...

RESİMLERDE DETAYLI AÇIKLAMA MEVCUTTUR... MUTLAKAA BAKIN!!!

NOT:Bu Overnet de v0.52 olduğundan yukarıdaki optimizasyon linki içinde mevcuttur

Sistemimizde linklerini verdiğimiz "(ed2k)" başlıklı filmleri download edebilmek için linklerin direk üzerine tıklmanız yeterli...
Linke tıkladığınızda sorun yaşıyorsanız: link üzerine sağ tıklayarak copy shortcut / kısayolu kopyala dedikten sonra kullandığınız ed2k programına import etmeniz yeterli olur....
Overnet için: transfer ekranında sağ yıklayarak eD2K link from clipboard demelisiniz...

ÖNEMLİ NOT: hızlı bir download için sisteminizde spy trojan virüs olmamalıdır. Bunların warığı hem genel olarak internet hızınıza etki eder hemde bant genişliğinizden çaldığı için download ve uplaoad hızınıı düşürür... sitemi yorması da ayrı bir konu...

theozy

Kadim Dost
CaKıR_X' Alıntı:
ben Overnet i kurdum . herhangi bir ed2k linkine tıkladığım zaman

ed2k://|file|slh-saw-2-sample.for.www.eselfilme.com.mpg|14335782|FADA01CF240EBA8D2211E55E90B412F2|h=ER2K6X4DY2J6PF2MOVMZMWOZKAU2RG4J|/

meselam böyle bir link ..Bana bu uyarıyı veriyor:(

kaldırıp tekrar yükle derim..ilişkilendirme ayarların değişmiş..

yada şöyle yaparsın linki kopyala diip clipboard a at sonra overnet i açınca sağ tıklayıp ed2k link from clipboard dersin o zaman çaışır..

theozy

Kadim Dost
search e pek güvenme derim

PHP:
cd1 ed2k://|file|Bloodrayne.CAM.CD1-HYdRO-BFAM.www.divxplanet.net.bin|462970032|E4CA5ED44CFA5A2FB3FFFEFD67FCCE2A|/
cd2
ed2k://|file|Bloodrayne.CAM.CD2-HYdRO-BFAM.www.divxplanet.net.bin|462567840|9781544AE3254673C9A64461E7C476F3|/
sample
ed2k://|file|Bloodrayne.CAM.SAMPLE-HYdRO-BFAM.www.divxplanet.net.mpg|11864020|5BB49720EC338E8C861A992B4AE16415|/
cam görüntüsü sample ı bi dene