DVD Gıcır Gıcır Diskleri Okumuyor !!!

☼«InfernaL»☼

║•Utimatom•║
Arkadaşlar elimde LG DVD-RW sürücü var fakat gel gör, (önceden böyle bir problem yoktu) şimdi takıyorum, gıcır gıcır Microsoft Office 2007 DVD Diskini görmüyor... Ve başka DVD disklerimi denedim Orjinal Nero DVD Diskini denedim o da nafile...
Yani sorun DVD sürücümde... Peki bunu düzeltmek mümkün mü, yoksa DVD'nin vadesi mi dolmaya başlamış... Bi çözüm yolu var mı arkadaşlar. Yardımcı olabilir misiniz...

Şimdiden teşekkürler...

hergelex

New member
aynı sorun bendede vardı.yeni dvd yi bile okumuyo yada yarısında takılıyordu.ömrü doluyor büyük olaslıkla.sanmıyorum çözüm oldugunu

lucian

Stay Away
ide'mi sata'mı ?

aslında çokda önemli değil data kablosu bozulmuş olabilir. bi çıkartıp takmayı deneyebilrsin. anakart'a takılı olup olmadğına bak her ihtimale karşı değiştirebilirsinde data kablolarını

☼«InfernaL»☼

║•Utimatom•║
lucian ve diğer kardeşim cevaplarınız için teşekkür ederim ama hepsini değil bazı DVD diskleri okumuyor ama işin tuhaf tarafı onlar da gıcır gıcır olanlar...
Neden bende çözemedim halbuki normal bir şekilde DVD disk oluşturabiliyorum..
Herhalde o DVD'leri oluşturduğum DVD sürücüsünde bi aksaklık vardı belki tam DVD'lere işleyemedi verileri veya görüntüyü zayıf bir şekilde işledi ve benim sürücümde o yüzden okumuyor olabilir..
Yarına başka bir DVD sürücüsüne okutabilirsem imajını alıp tekrar kendi DVD writer'ımda yazdırmayı denicem. İnşallah başka DVD disklerimi okuturken bu problemle karşılaşmam..
Sağolun cevaplarınız için tekrar...

HTML