Duygusallık şeytanın bir silahıdır

DarthErim

Altın Üye
Gelişmiş canlıların duyguları olur.
İnsani Tüm davranışları Şeytan işi saymanız malesef sizlerin insanlığından kuşkuya düşmemize sebep oluyor.
Gidin Allahın kitabını okuyun anlamaya çalışın.
Okuyup anlarsanız zaten sizi kullanan maşaların suratına tüküreceksiniz.

Kuran-ı kerimden sizi uzak tutup istedikleri işler için kullanıyorlar.
Korkum sonunuzun Ebuleheb'in karısının sonu gibi olması.
Kuran-ı kerim okuyun.
Onun bunun yazdığına söylediğine kulak asmayın.
Analayamazssnız diyenlere de inanmayın Kuran-ı Kerim insanlar için indirlmiştir.
İnsansanız anlayacaksınız.

EdgeSword

New member
Allah'ın yarattıklarına olan sevgi Allah'ın rızasındadır. Allah'ın yarattıklarına olan sevgi Allah rızası için olmalıdır. Sadece burda dikkat çekilen tehlike yaratıklara karşı sevginin Allah'ı sever gibi sevmeye eşit olmasıdır. Yoksa insan sevgisi karşıtlığı yoktur bu yazıda. Romantik olmamak şartıyla insan sevgisi güzel bir şeydir. Ayetlerden de anlaşılıyor. Kur'an ile uyumsuz hiçbir şey görmedim. Yazı tamamen Kur'an'a dayanılarak hazırlanmıştır.

DarthErim

Altın Üye
Her şeyin aşırısını Yasaklamış bir dine mensubuz buna ibadet bile dahil.
Aşırı Duygusallık tabiki iyi bir şey değil.

EdgeSword

New member
bahsetmek istediğim nokta aşırılıktır zaten. kontrolsüz sevgi sevgi değildir. sadece bilgilendirmek istedim. bilgilendirme amaçlı olan yazılar. isterseniz açtığım üç konuyu "İslam ve İnsan" bölümüne taşıyabilirsiniz. daha uygun olur. :wink:

DayWalkerr

ABDUSSABUR
Hz. Ebubekirin bir sözüydü sanırım..Çok önce okuduğum için unutmuşum beni maruz görün...Diyor du ki "Şu insanlara acıyorum, hüzünlü çalgı çengilerle kendilerini hüzne davet ediyor, durduk yere hüzne garg oluyorlar"..DarthErim arkadaşımız izah etmek istemiş ama biraz sert giriş yapmış..Duygusuz insan düşünülemez..Duygu ve akıl sentezini yapabilen insan bu özelliğiyle meleklerden dahi üstün olmuşlardır..Aşırısı ise aptallıktır..

HTML