Duran saat 'çekiçli' cinayeti gösterdi!!!

TheSülo

New member
KONYA - 11 gün önce ortadan kaybolan iki turizmcinin akıbetini araştıran polis, katil zanlısını kredi kartı ekstresini inceleyerek buldu. Katil zanlısının verdiği ifadenin yalan olduğu Acı Göl'de bulunan cesedin kolundaki saat sayesinde anlaşıldı.
Turizm şirketlerinde çalışan 59 yaşındaki Kahraman Erdem ve 41 yaşındaki Mehmet Mustafa Öcal, 2 Ağustos'ta ortadan kayboldu. Ailelerinin başvurusu üzerine polis Erdem ve Öcal'ın bulunması için çalışma başlattı.
İncelemede, Konya'da bir turizm firmasında komisyon karşılığı çalışan 44 yaşındaki Halil Ay'ın söz konusu kişilere borcu olduğu belirlendi.
Beş çocuk babası Ay, şüpheli olarak gözaltına alındı. Ay, üç gün boyunca susma hakkını kullandı. Yapılan araştırmadaysa Ay'ın olay günü Karapınar ilçesinde kredi kartıyla yaptığı alışverişte, çekiç, 10'ar kiloluk dört torba demir ağırlık ve naylon ip satın aldığı tespit edildi. Gözaltı süresinin bitimine yakın ifade veren Ay, Kahraman Erdem'le Karapınar'a gezmeye gittiklerini ve saat 24.00 sıralarında KonyGölde ceset bulundu
Halil Ay'ın, sık sık balık tutmak için Karapınar ilçesindeki Acı Göl'e gittiğini öğrenen polis burada inceleme yaptı. Acı Göl'de kan izleri ve saç teli bulunmasının ardından araştırma derinleştirildi. Erdem'in cesedi, ayaklarına ağırlık bağlı şekilde bulundu. Boğularak öldüğü belirlenen Erdem'in başına çekiçle vurulduğu da belirlendi. Kendisinin Erdem'le olay günü 24.00'ten sonra bir daha görüşmediğini söyleyen Ay'ı, suya atıldıktan sonra 22.15'te duran saat ele verdi.
Ay, birisine 250 bin YTL, diğerine 50 bin YTL borçlu olduğu iki arkadaşını da öldürdüğünü itiraf etti. 'İkisinin de başlarına çekiçle vurdum, can çekişirken ayaklarına 10 kiloluk demir bağlayıp göle attım" diyen Ay'ın verdiği bilgi doğrultusunda Mehmet Mustafa Öcal'ın cesedi Obruk Gölü'nde aranıyor. Cinayet öncesi ortada delil bırakmamak için uzun süre plan yaptığı ileri sürülen zanlının, üç kişiyi daha öldürmeyi planladığı öğrenildi.

Tragedy

Photo Manipulator
Her Bulduğun Konuyu Geyik & Mizah'a Açmak Zorunda Değilsin.

Ayrıca Geyik & Mizah'ta Da Günde 3 Konu Açabilirsin...

Konunu Taşıyorum..

Tragedy

Photo Manipulator
TheSülo' Alıntı:
Arkadaşım sana kastım yok. Bu konunun geyik & mizah'la bir alakası yok bu 1...
geyik & mizah'ta konu sınırlaması var günde 3 tane.. uyarıyorum sadece senin iyiliğin için. :goz:

araghorn-g

Pentaxian
valla ilginç. bizim polisimiz işine geldiği zaman öyle buluyorki suçluları... şaşırmamak elde değil. ama adam itiraf mı etti, yoksa işkence mi yapıldı tabiki orası muamma...

HTML