Driver ismini nasıl öğrenebilirim

-HaKiKaT-

Altın Üye
bilgisayarım windows 7 idi sildim windows xp kurdum ama nete bağlanamadım. Driver ismide hiç bir yerde yazmıyor pcde çünkü yüklü değil windows 7de silindiği için öğrenemiyorum ethernet driverının ismini nasıl bulup yükleyebilirim ???

Tunyukuk

New member
Anakarta entegre ise yani harici ethernet kartı kullanmıyorsan CD vb yoksa anakartın sitesinden indirebilirsin ki genelde de realtek türevleridir.Realtek ethernet driver bulup XP için olanını elbette yüklemen gerekiyor.

-HaKiKaT-

Altın Üye
tamam driverı bulup indirdim teşekkürler düzeldi. Ama internet sayfaları çok büyük gözüküyor :D

KnowN

BiR uMuTTuR YaŞaMaK !
Böyle SorunLarın için Everest Programını Yükle ve Şimdide Ekran Kartını Güncelle veya Yükle ;)

Zeytin

Zeytin&Limon
ekran çözünürlüğünü arttırırsan problemin kalkacaktır.

masaüstünü sağ tıklayarak özellikler oradan ayarlar sekmesinde çözünürlük değerini görebilirsin.
(Win xp için)

NeCcko

Altın Üye
tamam driverı bulup indirdim teşekkürler düzeldi. Ama internet sayfaları çok büyük gözüküyor :D
Ekran kartı driverini yükledin değil mi ?

Eğer ekran kartı driverini yükledin, ve çözünürlüğü yükseltmene rağmen hala büyükse her hangi bir sayfayı açıp ctrl tuşuna basılı tutarak mouseun orta tuşunu yukarı veya aşağı çek istediğin boyuta gelince bırak.

Zeytin

Zeytin&Limon
Ati nin sonunda bir kod olur 3xxx ya da 4xxx gibi everest ile bulduktan sonra ati.amd.com sitesinden uygun driveri indirebilirsin.

Tunyukuk

New member
Anakartın tüm sürücülerini kendi sitesinden indirebilirsin.Ekran kartı ise On-Board VGA Drivers olarak geçer listede;

FOXCONN H55MXV