drakulanın kafası nerde..........

pointır

New member
Macaristan'ın Vishegrad ve Pest kentlerinde tam 14 yıl sürgünde kalan Vlad, ülkesinde yönetimi ele geçirebilmek için yıllar sonra son bir deneme daha yapar. 1476'da Macar Kralı Matei Corvin ve Moldova Prensi Büyük Stefan'ın yardımlarıyla yeniden Wallachia prensliğini eline geçiren eski Voyvoda, İstanbul'dan gelen özel bir emirle bu kez ölümüne köşeye kıstırılacaktır. Osmanlı istihbaratı onu hiç unutmamış, Fatih'in özel talimatı üzerine, tehlikeli bir isyancı olarak faaliyetleri yıllarca dikkatle izlenmiştir. Bu kez emir titizlikle yerine getirilir ve bölgeyi yöneten yeni Voyvoda Radu, selefi Vlad'ı yanında bulunan az sayıda destekçisiyle birlikte Transilvanya ormanlarında kıstırıp öldürür. Bu arada prensin başı da yine sarayın isteği üzerine İstanbul'a gönderilecek ve binlerce Türk'ün katili olarak kentin sokaklarında dolaştırılacaktır. Hem de tıpkı onun düşmanlarına yaptığı gibi, bir kazığa saplanmış vaziyette! Prensin başsız gövdesi ise Bükreş kenti yakınlarındaki bir gölün üzerinde kurulu bulunan Snagov Manastırı'na gömülür.

Saray açısından bu eski hesap artık tümüyle kapanmıştır.

Peki ya, prensin ülkemize getirilen başına ne oldu? Bunu hiç kimse bilmiyor. İstanbul'da günlerce halka teşhir edilen kesik baş, sonunda kentte bir yerlere gömülür. Ama nereye?

Siz İstanbullular, bundan böyle hafriyat yaparken çok dikkatli olun. Bir gün bahçenizden ya da inşaat alanınızdan tüm zamanların en korkutucu adamının kafatası çıkabilir. Hele bir de Stoker'in ünlü öyküsünü dikkate alırsak, ertesi sabah boynunuzda iki küçük diş iziyle uyanmanız işten bile olmaz, ona göre!

akharis

New member
Ehehe.. İyiymiş.. Ben bulmak isterdim o kafayı ya, vermezdim ama kimseye, Vlad Dracul kafası, borumu. Yada verirdim de öyle ucuza gitmezdi. :D

zexapel

Banned
Prens Vlad Tepesh in kafasi KIBRIS Lefkede , YediDalga daki Askeri Bolugun hemen ilerisindeki ( cukurgalif ) Soli Harabelerinin bulundugu yerdedir.

o yer tekinsiz kabul edildigi icin geceleri bekci bile durmaz orda, asker gecmez yanindan,

Kafa tamamen ordaki amfinin merkezinde gomuludur.,

merak edenler google dan bulabilir.

manyaque

New member
zexapel' Alıntı:
Prens Vlad Tepesh in kafasi KIBRIS Lefkede , YediDalga daki Askeri Bolugun hemen ilerisindeki ( cukurgalif ) Soli Harabelerinin bulundugu yerdedir.

o yer tekinsiz kabul edildigi icin geceleri bekci bile durmaz orda, asker gecmez yanindan,

Arkadaşım verdiğin ayrıntılı bilgi için çok teşekkür :goz:

pointır

New member
zexapel' Alıntı:

Benim araştırmalarıma göre istanbulda hem Prens Vlad öldürüldüğünde kıbrıs hem feth edilmemişti hemde dediğin çağlar uymuyor ki osmalılar tarafından yani Fatih sultan Mehmet döneminde öldürüldüğü hatta Fatih ile beraber Edirnede ders aldığını biliyormuydun ve Fatih'in kan kardeşi olduğu ve sonra voyvoda olarak atandığı ve zülümleri neticesinde Fatih tarafından kuşatıldığı macaristana kaçtığı ve on küsür yıl sonra geri dönüp ayaklanma başlatığı ve bu sefer öldürüldüğü sonra kesik başının istanbula getirildiği sanırım senin baktığın yer yanlış

HTML