DP, Manisa'yı inletti: 'Türkiye Tek Yürek'

kareser58

New member

DP, Manisa'yı inletti: 'Türkiye Tek Yürek'
DEMOKRAT Parti-Anavatan birleşmesinin ardından “Türkiye Tek Yürek” sloganıyla çalışmalarına hız veren DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, dün ilk mitingini düzenlediği Manisa’da adeta gövde gösterisi yaptı. Binlerce kişiye hitap eden Cindoruk, iktidarın PKK açılımını sert ifadelerle eleştirdi, meydandan büyük alkış aldı.

‘Türkiye tek yürek’ buluşması
Manisa’da coşulu kalabalığa hitap eden DP lideri Hüsamettin Cindoruk, Türkiye’nin AKP iktidarından kurtarılması gerektiğini ifade etti.

Demokrat Parti- Anavatan birleşmesinin ardından “Türkiye tek yürek” sloganıyla çalışmalarına hız veren DP Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, dün Manisa’da gövde gösterisi yaptı. Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın memleketi olan şehirde, binlerce vatandaşa hitap eden Cindoruk, iktidarın PKK açılımını sert ifadelerle eleştirdi. İktidarın Türkiye’yi etnik gruplara ayırdığını ifade eden Cindoruk, şöyle konuştu:

“Haklar verecekmiş. Ne hakkı vereceksin kardeşim. Şimdi İçişleri Bakanı Beşir Atalay bana geldi. Kürtçe’yi propaganda dili yapacaklarını söyledi. Peki yarın partinin birisi kalktı Kürtçe propaganda yaptı. Ben nasıl anlayacağım, Manisalı nasıl anlayacak? Türkiye’de iki şey olmaz, olamaz. Kürtçe propaganda dili olmaz. Kürtçe seçmeli ders olmaz. Bu kabul edilemez. Eğer siz dil üzerinde oynarsanız Türkiye’yi ikiye bölersiniz. Bugün Başbakan diyor ki; Anap ve DP tabanı açılımı destekleyecek diyor. Ama ne biz neden bu meydanlardakiler bunu destekliyor. Destekliyor musunuz? (Meydandan hayır sesleri yükseliyor)”

Milleti korkutuyorlar
Milletin asıl gündeminin açılımlar değil yoksulluk olduğunu ifade eden DP lideri Cindoruk, “Bütün çiftçilere 9.Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’den selam getirdim. Gelmeden önce Demirel’le konuştum, bana rakamlar verdi. Bu rakamlar şunu gösteriyor ki köylü çiftçi perişan. Ürününü satıyor ama masrafını ödeyemiyor” ifadelerini kullandı. Cindoruk şunları kaydetti: Diğer yandan işsizlik. İnsanlar artık sabah evden işe değil, iş aramaya çıkıyor. Özellikle de gençler ve kadınlar. İşçinin, memurun, esnafın halini siz daha iyi biliyorsunuz söyleyecek çok şey var neresinden tutalım. Gelelim emekliye. 83 kuruş zam verdiler. Sokaktaki dilenciye versen adama hoş gözle bakmaz. Utanmıyorlar da. Hiç vermeseler daha iyi olurdu. Peki bunlar ne yapıyor. Her gün akşam televizyonlarda sahte rakamlarla milleti aldatıyorlar. Bunların iktidarından birileri memnun. Kim onlar, parayı götürenler. Seçimler yaklaştıkça sinirleri bozuluyor. Milleti korkutuyorlar. Yargıyı korkutuyorlar, medyası maliyeyle korkutuyorlar. Öbür yandan da kendi yandaşlarına milyar dolarlık krediler vererek medya grubu kurdurup bize küfrettiriyorlar.

Haber: Fatih ERBOZ

KAYNAK

Fatih Hoca

Banned
Biz neden duymadık acaba ? Binlerce kişi dediği, toplasan 6 bin ya da 7 bin kişi vardı. AK parti mitingine 40 bin kişi gelmişti.

HTML