donma sorunu yardım!

romans_187

New member
arkadaslar daha oncede boyle bır konu acmıstım.ama cozumsuz kaldım.pc ye kacıncı formatım ben sayamadım,pc acılırken wındows yazısı cıkınca donma yapabılıyor,eger orda yapmazsa wındows acılınca 10 sanıye sonra donuyor(klavye mause dahıl) hadı onuda yapmazsa ılgınctır klavyenın numlock lambası yanarken veya capslock yanarken mause calısmıyor,kapatırsan mause dahıl klavyede calısıyor(gırısler P2) usb gırıstede denedım hıc bır faydası olmadı hersey aynı..daha once boyle bır sorunum yoktu.. donanımda cakısma yok fanım normal,p2 gırıslerınde sorun oldugunu sanmıyorum,pc eskı ama daha once boyle bır sorun yoktu donanımımda ama bır sorun var bellı ve denemedıgım yontem kalmadı.donma olayının ıslemcının ısınmasından veya bır cakısmadan oldugunu bılıyorum ama ıslemcımın ısısı normalse ve cakısma yoksa bunu nasıl cozumleyebılırım bana yardımcı olursanız memnun olurum.anakartımda bır sorun olusmus olabılırmı?veya ram lerde? bunu test edebılecegım bır program varmı?sımdıden tşk..

kariyer1

New member
Arkadaşım Ram lerde sorun olabilir. az ihtimal klavye bozulmuş da olabilir. imkanın varsa başka bir klavye dene. ram birden fazla ise birini çıkarıp diğerini deneyebilirsin.Kolay gelsin.

HTML