donkişot kemal & Kadir Topbaş

sen@tör

New member
"Dünyanın hiçbir yerinde belediye başkanlığına aday olmamalı!"

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin İstanbul ve Ankara büyükşehir belediye başkanlarını malvarlıklarını açıklamaya davet etti. Kılıçdaroğlu, Kadir Topbaş'ın yeniden aday olmaması gerektiğini söylerken, Melih Gökçek'in aday olması durumunda hakkında yeni bir dosyayı da kamuoyuyla paylaşacağını söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy Belediyesi tarafından düzenlenen sempozyumda yaptığı konuşmada, yerel seçimler öncesi AK Parti'nin İstanbul ve Ankara büyükşehir belediye başkanlarına yüklendi. Kılıçdaroğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'le yaptığı tartışmayla ilgili bazı değerlendirmelerde bulunarak, Gökçek'in eşi ve çocuklarıyla birlikte malvarlığını açıklamasını istedi. Kemal Kılıçdaroğlu, "Sayın Melih Gökçek benim malvarlığımı soruyor, internet siteme baktığında bunu görebilir. Şimdi ben bekliyorum. Sayın Gökçek mal varlığını ne zamana açıklayacak, sayın Gökçek malvarlığını açıklarsa ikinci dosyanın kapağı açılacak. Ben onun eşinin ve çocuklarının mal varlığını merak ediyorum" dedi. Kadir Topbaş'ın da mal varlığını açıklaması gerektiğini savunan Kılıçdaroğlu, "Göreceğiz O'nu da. Alın teriyle kazanılan servete her zaman saygımız var. O nedenle sayın Gökçek'ten istirhamımız var. Umarım belediye başkan adayı olur, malvarlığını açıklar. Bizler de onun ne kadar yoksul bir insan olduğunu görmüş oluruz. Bizler vergi ödüyoruz o maaş alıyor, ben kamu adına senin aylığını ve mal varlığını sormak zorundayım" diye konuştu.

Konuşmasında hükümetin özelleştirme politikalarını da eleştiren Kemal Kılıçdaroğlu, "Özelleştirme İdaresi bugüne kadar özelleştirilen her hangi bir kamu kuruluşunun daha önce yaptığı değer tespitini kamuoyuna açıkladı mı? Açıklamadı, bu suçtur. Temiz siyasette bir ortak payda kurmalıyız, sahtekarlık yapanları parlementoya taşımamalıyız. Bunun mücadelesini vermeliyiz" ifadelerini kullandı

Kılıçdaroğlu, yerel seçimlerde İstanbul'un yönetiminin değişmesi gerektiğini de öne sürerek, şunları söyledi:

"Haramilerin olmadığı, tüyü bitmemiş yetimin hakkını koruyan insanları İstanbul'da iktidar yapmalıyız. Eğer İstanbul haramilerin olmadığı bir yer olursa, İstanbul'da yeşil alanlar artar İstanbul bir kültür başkenti olur. Varoşlarda yaşamaktan kurtulunur, İstanbul'u haramilerden temizlemek ve onları sandığa gömme sözü veriyormusunuz."

Konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan CHP'li Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın adaylığıyla ilgili soru üzerine, "Sayın Kadir Topbaş'a ben bir soru sordum. 48 saat içinde bir grup işadamına 11 trilyonluk rant sağlayan bir kişi Türkiye Cumhuriyeti'nde değil dünyanın hiç bir yerinde belediye başkanlığına aday olmamalı, önce bunun hesabını vermeli. Sayın Topbaş bunun hesabını vermiş değildir. Kadir Topbaş rantiyeye hizmet eden bir belediye başkanıdır, İstanbullulara değil" dedi.
Kılıçdaroğlu, İstanbul'da sayaçlarla ilgil yapılan düzenlemeyle ilgili daha sonra açıklama yapacağını da söyledi.

İHA

bu adam hakkında yapılan suçlamalara daha cevap vermeden yüzsüzlük buya bu sefer Kadir Topbaşa kafa tutuyor komik şey:durdurun

QriminaL

'' Like a Shining Star ''
Güya o akşam belge (fatura) gösterecekti kılıçdaroğlu gören duyan varmı ben göremedim...Ayrıca neredeyse 15 yıl önce belediyenin halka vermiş olduğu sayacı bugun vermiş gibi anlattı halkımızda bunu yuttu ya helal..Ben bilgisayarımı 2000 liraya aldım 2006 da şimdi aynısının değeri 1300 civarı acaba bana satan firmaya davamı açsam fazla fiyata sattı diye (kılıçdaroğlu olsa böyle yapmazmıydı )

HTML