Doğudan Kitap Yardım İsteği Lütfen Bu Çağrıya Kulak Verin

ejderfunk

New member
MARDİN DERİK KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ KİTAP YARDIM İSTEĞİ
Merhabalar;
Mardin’in Derik ilçesinde Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Okulumuz 2009’ un eylül ayında açıldı. Anlayacağınız üzere yeni açılan ve faaliyet gösteren bir eğitim kurumu.
Kızlarımıza güzel şeyler öğretmek, onlara bir şeyler verebilmek için ben ve öğretmen arkadaşlarım elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Çünkü bugünün kızları biliyoruz ki geleceğimizin kadınları… Eğer biz kızlarımıza iyi bir eğitim verebilirsek onlar da çocuklarına iyi bir eğitim verecekler ve geleceğimizi en güzel şekilde kuracaklardır.
Okulumuzdaki kız öğrenci sayısı yaklaşık 150. (Dönem içinde maddi imkansızlıklardan dolayı okulu bırakmak zorunda kalan öğrencilerimiz oldu.) Biz Mardin’in Derik ilçesinde ev ev kapı kapı dolaşarak kızların eğitimdeki ve hayattaki önemini ailelere anlatarak kayıt aldık ve seneye daha çok kız öğrencimizle yolumuza devam edeceğiz.
Derslerimde Yaşar Kemal’i, Orhan Pamuk’u, Orhan Kemal’, Sait Faik’i, Ömer Seyfettin’i, Nazım Hikmet’i, Necip Fazıl’ı, Attila İlhan’ı, Dostoyevski’yi, Victor Hugo’yu ve daha nice yazar ve şairlerimizi anlatıyorum, anlattığım yazarlar ve şairlerimiz kızların çok ilgisini çekiyor. “Derste işlediğimiz yazar ve şairlerimizin kitaplarını okulumuzun kütüphanesinden alıp okuyabilirsiniz.” diyemiyorum. ÇÜNKÜ KÜTÜPHANEMİZ VAR FAKAT RAFLARINDA KİTAP YOK!..
Ve bu beni çok üzüyor…
Sizden ricam… Güneydoğu’nun ücra bir köşesinde olan DERİK KIZ TEKNİK VE MESLEK LİSESİ SİZDEN GÖNDEREBİLECEĞİNİZ KADAR KİTAP İSTİYOR… Beni ve kız öğrencilerimi kırmayacağınızı biliyor ve şimdiden size çok ama çok teşekkür ediyorum…
Sevgiyle ve umutla kalın… Kızlarımızın umutlarını yeşertin. Okumak isteyen kızlarımızı kitapsız bırakmayın…

Orhan YILDIRAN
Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni
Tel: 0532 548 29 27
[email protected]
Adres: Derik Kız Teknik ve Meslek Lisesi
Derik/MARDİN
Tel: 0482 251 22 73

HTML