dns hatası nasıl cozulur

pasaoglu

New member
arkadaslar hatanın resmı bu nasıl cozerim yardım edin onar dediginde cıkan ekran bu ve duzelmıyoooooo.....

akar66

New member
Bence senin modem veya internetinde sorun var pc ip alamıyor.Sen bunları kontrol et eğer düzgünse eternet kartına bak

bkr03

New member
arkadaşlar bendede aynisi oluyor ama benim pc de c de xp d de vista var ve xp de bu cıkıyor vistada internete girebiliyorum nedenini bilen varsa acil yardım

Hedgehog!

New member
Arkadaşlar modeminizi kapatıp,açın ve makinenin yeniden IP almasını bekleyin.

Sonra Başlattan,Çalıştıra cmd yazarak komut satırını açın.

Burada ilk olarak

Kod:
ipconfig
yazın ve makinenin modemden IP aldığını gözlemleyin,sonra...

Kod:
ipconfig /flushdns
(Dns belleğini temizler)

yazın ve arkasından da

Kod:
ipconfig /registerdns
(Dns'i yeniden kayıt eder)

yazın...

Umarım işinize yarar...

Saygılar...

silver021

New member
ya genelde bu sorunun temel nedeni yüklediğiniz programlardan kaynaklanıyor. internet hızlansın die bi kaç program yükleyip kaldırdıktan sonra, yüklediğiniz programın kalıntıları işte böyle yansıyor. formatlıq bi durum hal alıyor. sistem geri yüklemeniz varsa geç kaldığınızı düşünmüyosanız hemen geriye bi dönüş yapın derim yoqsa ilerde nete bidaha giremiyebilirsiniz !!!!!!!!!!!!

hardsolver

New member
silver021' Alıntı:
ya genelde bu sorunun temel nedeni yüklediğiniz programlardan kaynaklanıyor. internet hızlansın die bi kaç program yükleyip kaldırdıktan sonra, yüklediğiniz programın kalıntıları işte böyle yansıyor. formatlıq bi durum hal alıyor. sistem geri yüklemeniz varsa geç kaldığınızı düşünmüyosanız hemen geriye bi dönüş yapın derim yoqsa ilerde nete bidaha giremiyebilirsiniz !!!!!!!!!!!!

kardes başka yolu yok mu bunu programı falan

adres63

New member
Arkadaşlar treewalk die bir program var onu kullanın bulamazsanız upload edip koyayım buraya hem bölelıkle turktelekomun engellediği sitelerede rahatça gırebılıyosunuz

buda link işinize yararsa bi teşekkur butonuna basmanız kafi...
http://uploaded.to/?id=axke2t

şifre:adres63

Bende merak ediyorum sonucuda yazarsanız sevınırım

silver021

New member
walla tek ihtiyacın system mechanic kullanman. (Systemle uyumlu tek çalışan program)

hardsolver' Alıntı:
kardes başka yolu yok mu bunu programı falan
Başka bi yol neredeyse yoq gibi ama eğer vista kullanıyosan herşeyi defaultla derdimde XP kullanalarda malesef böyle bi seçenek yoq:sigara: sistem geri yükleme yapmanı öneririm
ne tür bi program yüklediysen onu yüklemeden önceki bir tarihe atla. sistem geri yüklemem yapmaq ztn çok kolay bişey. bilgisayarımda ara ya gir düzenli bir şekilde Sistem Geri yükleme de çıkar:goz: hadi bunuda geçtik system mechanic iği az çok inceledim onun ayarlarını yüklemen geri yüklemenle hemen hemen benzer bir özellik gösterir. System mechaniği yükle. sorunu hallet:victory

hardsolver

New member
adres63' Alıntı:
Arkadaşlar treewalk die bir program var onu kullanın bulamazsanız upload edip koyayım buraya hem bölelıkle turktelekomun engellediği sitelerede rahatça gırebılıyosunuz

kardes deniyorum cevap yazarım aksama sana ilgin için tesekkurlerrrrrrrrrrrr:clap :clap :clap :clap

adres63' Alıntı:

kardes deniyorun indirdim programı deneyım aksama haber veririm sagol:biggrin :biggrin :biggrin

HTML