Diyarbakır'da hain pusu:3 şehit

osiris_cemo

New member
Diyarbakır'ın Dicle İlçesi'ne bağlı Kurşunlu ve Kırkpınar köyleri arasındaki dağlık bölgede güvenlik güçleri operasyon yaparken, PKK'nın döşediği mayın patladı. Olayda 3 er şehit oldu, 1 uzman çavuş ile 1 er de yaralandı.

Diyarbakır'ın Dicle ile Elazığ'ın Palu ve Arıcak ilçeleri üçgeninde, bir grup teröristin bulunduğu istihbaratı üzerine güvenlik güçleri tarafından operasyon başlatıldı.

Görese Dağı'nda operasyon devam ederken saat 16.30 sıralarında PKK'lı teröristlerin döşediği mayın infilak etti. Olayda jandarma erler Tanju Çankaya, Emrah Çetin ve Muharrem Yanlız şehit oldu.

Şehit askerler için sabah Diyarbakır Asker Hastanesi'nde cenaze töreni düzenleneceği öğrenildi. Törenin ardından şehit Çankaya'nın cenazesi memleketi Ardahan, şehit Çetin'in cenazesi Gaziantep'in İslahiye ilçesi, şehit Yanlız'ın cenazesinin de Artvin'e gönderileceği kaydedildi.

Bu arada, mayın patlamasında yaralanan 2 askerin tedavisinin de sürdüğü bildirildi.

TUNCELİ'DE DE 2 ŞEHİT
Atış eğitiminde yaralanan 2 er şehit oldu 23 Mart 2007

Tunceli'de, atış eğitimi sırasında seken kurşunlardan yaralanan 2 asker şehit oldu.

Tunceli 4. Komando Tugay Komutanlığında atış eğitimi yapıldığı sırada, 2 askerin seken kurşunlardan yaralandı.

Yaralı askerler, Elazığ Asker Hastanesi ile Fırat Üniversitesi Fırat Tıp Merkezine kaldırıldı.

İsimleri açıklanmayan yaralı askerlerin yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldukları bildirildi.

Kaynak

Allah Rahmet Eylesin Mekanları Cennet Ruhları Şad olsun.

SickDreTh

Altın Üye
şerefsizler....

Allah rahmet eylesın yakınlarına da Allah peygamber sabrı versın...

excellent8

New member
Olur ya, bir çatışmada ölürsem,
Arkamdan yas tutmayın.
Bırakın toprağımda rahat içinde yatayım.
Bedenimden komandomu çıkarmayın,
Onlar benim onurumdur,
Ölünce kefenim olacak...
Başımdan mavi beremi çıkarmayın,
O benim şanım,şerefim olacak...
Ayağımdan botlarımı çıkarmayın,
Onlar nice yollar aşacak,
Şehit olursam Sırat köprüsünden geçecek...
Elimden tüfeğimi almayın,
O benim mezarıma sembol olacak...
Yaramın kanını silmeyin,
Ahirette hesabı sorulacak...
Göğsümden kör kurşunu çıkarmayın,
O benim madalyam olacak...

* Bu şiir, Hakkari - Çukurca - Üzümlü Jandarma Sınır Karakolu'nda görevliyken 12 Aralık 1993 günü saat 21.00 sıralarında bölücü eşkiya ile yapılan silahlı çatışmada kahramanca çarpışarak şehit düşen Mustafa oğlu, Sakarya 1972 doğumlu Jandarma Komando Onbaşı Zekeriya Gülyaman'ın (1972/4) şahsi eşyaları içerisinden çıkmıştır.
Unutmaınlar ki Bu vatan Kolay kurulmadı Asla telim olmayacak.

AntidepresaN

New member
Allah rahmet eylesin..Ruhları şad olsun..

HTML