Disk Okuma Hatası.. Yardım edebilirmisiniz?

ayyas_kurt

New member
merhaba arkadaşlar makinayı bugün açmak istediğimde Disk Okuma Hatası diyor ve yeniden başlat çıkıyor yeniden başlattığımda da yine aynı hata çıkıyor makinayı açamıyorum ne yapabilirim sorun nerede olabilir yardım edebilirseniz sevinirim...

ayyas_kurt

New member
bu arada açılış esnasında ekran kartı falan bilgiler çıkıyor ya hani ilk açılışta daha sonra cd bölümünü falan gösterdiği yere gelince bu hatayı veriyor

harddiski çıkartıp taktım tüm kabloları da, bir müddet beklettikten sonra tekrar taktım yine biraz beklettim sonra açtım ama değişen birşey yoktu hardiske güç kaynağından takılan o fiş gibi şeyi de çıkarıp bir başkasını taktım sonuç yine aynı derdi nedir ne oldu anlamış değilim..

arkadaşlar varmı bir önerisi olan belki birşeyler bulablirim diye cafe ye geldim birazdan kapanır burası makineyi bu şekilde bırakmak istemiyorum

shadoworld

New member
arkadaşım pc ne xp cd sini tak normal kurulum yapar gibi başlat
ilk kurulum ekranında onarmayı seç dos arayüzü açılacak orada 1 yaz enter
oturum şifren varsa onu gir yoksa kkomut satırı gelecek orada
fixboot yaz enter sonra yes
sonra fixmbr yaz enter ve yes
bunları yaptıktan sonra exit diyorsun pcin açılır
bu işlemleri yaptıktan sonra biostan diski göstermeyi unutma kolay gelsin

ayyas_kurt

New member
arkadaşım pc ne xp cd sini tak normal kurulum yapar gibi başlat
ilk kurulum ekranında onarmayı seç dos arayüzü açılacak orada 1 yaz enter
oturum şifren varsa onu gir yoksa kkomut satırı gelecek orada
fixboot yaz enter sonra yes
sonra fixmbr yaz enter ve yes
bunları yaptıktan sonra exit diyorsun pcin açılır
bu işlemleri yaptıktan sonra biostan diski göstermeyi unutma kolay gelsin
dediğin gibi xp cd sini takıp başlattım cd den başlatma için bir tuşa basın diyor bende bastığımda kur bilgisayar yapılandırmanızı inceliyor diye bir yazı çıkıyor ondan sonra ekran kararıyor ve ole kalıyor kurulum bölümü çıkmıyor yani...

<<<DeFThELoG>>>

New member
Harddiskin gitmiş bireder bence..
Başka pc ye takıp
HDD regenjerator ile onarmayı dene oda olmazsa
LLW Low Level format at...(Özel programı var)
Yani Fabrika ayarlı format..
Boyuta göre 3-8 saat sürer...
Oda yemezse çöpe at...

shadoworld

New member
hdd nin boot dizini zarar görmüş kardeş.içindeki bilgilerin önemli değilse hiren boot cd içinde partition magic ve acronis var bunları kullanarak diskini formatla problem çözülür.kolay gelsin

HTML