Disk boot failure Hatası

luckleon

New member
Hard-diske format attım, yeniden kurmayı deneyince CD-Rom' dan bir türlü boot etmedi. Aşağıdaki hatayı veriyor:

" Disk boot failure, insert system disk and press enter"

Bu hatadan kurtulmak için ne yapmak lazım? Aşağıda yazılanları denedim, başka bir önerisi olan varsa lütfen cevap yazsın. ilginiz için şimdiden teşekkür ederim.

- BIOS ayarlarında boot sıralamasında ve master slave ayarlarında jumper pozisyonlarında olabilecek tüm seçenekleri denedim.

- Hard - diski başka bir bilgisayara bağlayınca gördü, hard-diskte bir sorun yok. Belki olur umuduyla bağladığım bilgisayarda Windows kurdum ama yine açmadı, meşhur "NTLDR eksik" hatasını verdi.

- Flash memory'e windows XP' nin setup dosyalarını kopyalayıp, oradan boot etmeyi denedim o' da yemedi.

- Hazır kurulu bir windows' tan document and setting, program files ve windows klasörlerini olduğu gibi kopyalayıp açmayı denedim yine olmadı.

- Veri kablolarında herhangi bir kusur yok.

- Başka bir windows CD' si daha denedim, yine neticeye ulaşamadım.

Sonuç olarak bunların dışında başka bir önerisi olan var mı? Bir de bir CD' nin bootable olup olmadığını anlamanın ve eğer bootable değilse, bootable hale getirmenin bir yöntemi var mı, varsa nedir?

fire

New member
Valla yapılabilecek herşeyi yapışsın göründüğü kadarıyla.
sata,-ide hangisi ise kablonda bi problem olabilir yada anakartın sata ide yollarında bi problem onu anlamak için başka arkadaşının hdd sini al senin pcde format atmayı dene bakalım boot edecekmi ? birde bios ayarlarını defaulta çek belki biostan ide-sata konfigürasyonuyla oynamışsındır

2 sinide dene bakalım ne diyecek ?

luckleon

New member
Saolasın arkadaşım. Hata windows disketinden kaynaklanıyormuş, orjinal bir windows cd' si bulup yeniden kurdum problem halloldu.

HTML