Diline Sahip Çıkan Gençler-LPGTim

HppyPaar_A

New member
Arkadaşlar son zamanlarda çok arttı eminim rahatsızlık duyanlarınızda çoktur.Dillerine emo diyen insanlar bit/pire/keneden daha hızlı ürüyor.Ne yaptıklarının farkında değiller bizim konuşmamızla ne olcak biz öyle konuşuyoz diye konuşmanımı değiştiricen sen demekten öteye gidemiyolar.Ancak ufak kardeşlerimiz butip şeylere özenip ciddi ciddi Türkçenin içine etmeye başladılar bile.Bizim jenerasyondan sonraki gençlerin %90ına aşılanıcak bu saçma alışkanlık.

Türkçemde q x w gibi saçma harflere yok.Ne ingilizceye karşıyız ne başka bir dile.Güzel Türkçemiz aynı güzelliğiyle kalsın istiyoruz sadece.

Aynı tarihte dünyanın onlarca ülkesinden gelen yabancı kardeşlerimizin Türkçe konuşup olimpiyatlarda yarıştığı bir ülkedeyiz ama bizim gençlerimizin dilinde bir özentilik uğruna abuk sabuk anlaşılmayan kelimeler dolaşıyor.Biz bu olayın ciddiyetine vardık ve üstümüze düşeni yapmaya başladık.

Hani bir hikaye vardır mutlaka çeşitli versiyonlarını duymuşunuzdur.Karınca Mekke'ye gitmeye karar verir amacı Hacı olmaktır Kabe'yi ziyaret etmektir.Arkadaşları alay eder ufacıksın varamadan ömrün biter senin diyerek.Karıncada cevabı verir hiç değilse yolunda ölürüm diye.Bizim ki de o misal.Şu zamana kadar çok kişiyi düzelttik ama hiçbirşey yapamasak bile en azından çocuklarıma denemiştim demek bana yeter.

Sadede geliyorum ve LPGTim'den bahsetmek istiyorum.Açılımı Lütfen Peşimizden Gelin olan LPG ve Tim(Tamamen Türkçe bir kelime muhalefet olmaya kalkışmayın =) kelimelerinin birleşmesiyle sembolik olarak oluşturduğumuz bu isimle çalışmalarımıza devam ediyoruz.Ne mi yapıyoruz? Gerek internette gerekse gündelik hayatta(gündelik hayatta bu tip konuşmalarla karşılaşılmıyo pek ama yinede var denk gelen) yaptığımız çalışmalarla bir çok arkadaşa doğruları gösteriyoruz.İnternet üzerinde yaptığımız çalışmalar daha önceden oturup belirlediğimiz siteleri Tim'deki görevlendirilmiş grupla ziyaret edip yerinde inceleme yapıyoruz.Karar verdiğimiz takdirde önce belirlenen arkadaşlarımızı uyarıp doğruyu anlatmaya çalışıyoruz.Pek etkili olmadığı takdirde sitenin yöneticileriyle irtibata geçip elimizdeki gücün el verdiği oranda anlaşıp butip olaylara müsaade etmemesini öneriyoruz.

Oluşumumuz çok kısa bir süre önce başlasada çevreden gelen destek gün geçtikçe artıyor.

LPGTim adına oluşturduğumuz Resmi bir site ve toplantılarımızı,tanıtımlarımızı yaptığımız(daha elverişli olduğundan) bir Forumumuz bulunmaktadır.Amacım sitelerin reklamı değil Timimizin reklamıdır bu yüzden sitelerin linklerini koymuyorum.

Aramızda elbet duyarlı arkadaşlarımız vardır bu oluşumun içinde etkin olmak isteyen,destek vermek isteyen vs. hertürlü arkadaşın msjını bekliyorum.Verilen destek karşılığında sitelerimizde desteğinizin karşılığı verilecektir.

Siz yokken 1 kişi eksik Siz varken 1 kişi fazlayız =)

yol al

New member
başka bi konuda bursa anadoludan oldugunu görmüştüm güzel bişeyler çıkar diye okudum
iyikide okumuşum haklısın güzel türkçemiz aynı güzelligiyle kalsın duyarlılığın ve paylaşımın için sagol..

mbugra91

New member
yalnız arkadaşım çok haklıısn ama kullandığımız nickler ne olacak ben kullanmıyorum mesela yabancı bir dille yazılan nick bence yazında bundan da bahsetmen lazımdı bence çok önemli bu da yoksa sadece qwx le olacak işler değil çok kısıtlı yani önemli olan Türkçe'mizi iyi doğru güzel kullanmak benliğimiz korumak.....

gursoy3387

New member
helal arkandanım!!! emo bunedır lan mıtsubısı evo7 gıbı!!! ya benım bunları dovup olduresım gelıyor!! sıyah kot gıyıyorlar genelde tozlu ve pıs olur oda yerlerde oturuyorlar neresı olursa olsun kızılay karafıl konus sk!! pırsınglerı var mal mal rımellerı var!! sıyah tisortlerı var genelde yaratık resımlı ve ıgrenc dayaklık konusmaları var hep beraber toplanıp avlıyalım bunları!!! 89 dan sonrası allah hayır etsın korkuyorum!!! yha cok ösledim seni!! olmasmı ben didiorum off offff

HTML