Dilimde Tüy Bitti...

Vtnsvr

New member
Bu site7 yıldır "bor" yayını yapıyor. Son 7 yıldır, basında bor'a ilişkin ne kadar haber, yorum yayınlanmışsa www.boraxtr.com'da bulabilirsiniz.

Ama artık bu siteyi güncellemeyeceğim; dostlar üzülsün, düşmanlar sevinsin.

Neden, EtiMaden'in açtığı davalar, baskı falan değil. Bıktım.... Toplumsal umarsızlıktan, duyarsızlıktan bıktım, yıldım...

Sanayicisiyle, mühendisiyle, "ülke şöyle yönetilmeli" diyen aydınlarıyla kalabalıklar olanı değil, olmasını istediğini görüyor ona göre davranıyor.

Hani bor madenleri stratejikti de Eti Maden'den başka kimse boraks üretmemeliydi?

Oysa, Eti Maden boraks üretimini özel şirketlere ihale etmeye başladı... Bor'da ahbap-çavuş sanayii kuruluyor kimseden "tık yok"...

Bor Kapanı'ndan kurtulamadım(k).

Düşünün, açtığım dava 10 yıldır sürüyor... Hâlâ Danıştay'da. Danıştay karar verecek: Bu davaya bakılsın mı, bakılmasın mı? "Bakılsın" derse, benim mi, EtiMaden'in mi haklı olduğuna ilişkin başka bir dava süreci başlayacak. Hukuk 10 yıldır düşünüyor... :)) Gerisini siz düşünün...

Mutlu, sağlıklı günler sizlerle olsun.

Editör

Hasan Çetin

26 Ekim 2007

Not: Bor'a hâlâ ilgi duyanlar için ipucu: Günlük gazetelerdeki bor haberleri yeni olsa da, yıllar öncesinde yaşananların tekrarı, bir zaman yaşananların güncel versiyonu. Çünkü temel politikada değişen bir şey yok. Bu haberlerin bütün içindeki yerini görebilmek, yorumlayabilmek için "Bor Kapanı" kitabını rehber olarak kullanın; kitapta o haberlerin yerini bulacaksınız. Bu yöndeki güncel haberleri ve kitaptaki benzerlerini aşağıdaki örneklerde bulabilirsiniz.

http://www.boraxtr.com/

Horasan.

New member
Türk Milletinin Servetleri yabancılara peşkeş çekiliyor adınada özelleştirme deniyor.

Çok güzel bir konu ancak milletimiz iki torba kömürle kandırılacak kadar cehalet içinde.

MG_eVİL

New member
Türk Milletinin Servetleri yabancılara peşkeş çekiliyor adınada özelleştirme deniyor.

Çok güzel bir konu ancak milletimiz iki torba kömürle kandırılacak kadar cehalet içinde.
Arkadaşım Yanlış Biliyorsun... O özelleştirme Değil Milli Sermayeye Katkı... Yani İndire Gandi... :goz:

degazor35

TÜRK oğlu TÜRK
Geçen hafta yine gazete başlıkarının arasına sıkıştırılmış bir haber vardı:
_TPAO yıllar önce beton döktüğü kuyudan petrol çıkaracak!!!
Evet yanlış okumadınız.Google amcaya sorarsanız size adresi gösterir.Bu sefer kaynak vermeyeceğim.Çünki kaynak vererek araştırmaktan kaçıyorsunuz.
Gelelim asıl meseleye:
Madem ki yıllar önce petrol yok !!! masallarını bize anlatmaya başlarken bu gün meclisten geçen yeni petrol kanunu ile nasıl olurda birden bire petrol bulundu hayret...
Bundan tam tamına 62 gün önce idi;etibank genel müdürünün bi açıklaması vardı,bir başka tartışmada belirtmiştik ama yine deyinelim,ne diyordu bu işletmenin genel müdürü:
Bor sanıldığı kadar değerli değil !!!

Yorum sizin...

kenan usta

New member
sadece bormu sorun dusunun ulkemizin butun komsularinda petrol var bizdemi yok

dogu petrol yatagi ama gormezden geliniyo
batmanda mahalle aralarindan petrol cikiyo tarlalar ayni keza

ama malesef bunlari zaten bilmesi kerekenler biliyor halkimiz degil

HTML