dikkat..kis2010 kota yemesi..bilenler yardm

doomcelik

New member
arkadala kis 2010 u kurdum pc ye.. kotalı lduğundan bi şey indimiyoum youtube den izlemem msn den cam la görüşmem velhasıl kelam neyin kota yediğini bilen biriyim..sorunum kis i kurduktan sonra oldu kota yı aştım hep... kis ana penceresinden >koruma>çevrimiçi güvenlik(hemen altında ağ izleyicisi)>ağ trafiği kısmına girdiğimde şok oldum kis herşeyden fazla kota yior firefox ve IE da dahil iksinin toplmı kadar yiyor..web kalkanı olarak acaba gidiğim hersitey kndiside grerek kontrol mu ediyo kotam bndan mı aşıyor . bu bnm tahminim sadece lütfen dikt edin aşmayın .. bu arada güncelleştirmelerden dmeyn hepsini kapatım windows firefox kis IE hepsinin güncellemes elle...daha geniş bilgiye sahip arkadaşlardan da yardım istiyorum..çeşitli safalardada taattım muzdrip olanla var ama tatmin edici cvp yok...şimdiden teşekkürler...

Boschwer

M€SHGUL
kota derken basettgin database update mi Yoksa kaspersky labs neyi indiriyorki kotayi asacakdatabase disinda ! ?
systemi kasiyormu?
hardiskde backup mi yapip yer kapliyor?
yoksa CPU veya servis mi DATABASE update yaparken kotayi asmis?
tam olarak biraz daha acarsan kota meselesini anlayacagiz kim neyi yemis :)

oxytacin

New member
arkadaşım tamı tamı günlük 1 mb den fazla yemiyo kotayı zaten onuda güncelleme yaparken kullanıyo ana ekranın dan izleyebilrsin kis in.

ALoNe DiAbLo

ŦĦĔ ŚĦĄĐΘŴ ŴĄŔŔİΘŖ
Kasperskydeki kurulan bağlantıları tıkla ne indirdiğini anlarsın sistemin.Eğerki svchost.exe adı altında bir bağlantı var ise bunun kota yemesi gayet normaldir.Bu dosya Windows hizmetleri .dll dosyaları (dynamic-link library) ile çalışır, trkwks.dll, uxsms.dll, sysmain.dll gibi. Ancak .dll dosyaları doğrudan çalıştırılamaz, bir .exe dosyası (executable) üzerinden yüklenmeleri gerekir. İşte bu dosya svchost.exe'dir.Eğer senin pcde deep freeze gibi programlar kurulu ise pcyi her açtığında bu güncellemeyi yapar.Çünkü deep freeze güncellemeleri yaptığın halde yok sayıyor.Daha iyi bilen arkadaşlar mutlaka vardır.Benim diyeceğim bunlar.Kolay gelsin...

HTML