Devletin kanburları...

cidonur

New member
Arkadaşlar sizinle birşeyler paylaşmak istiyorum aklıma takılan bazı şeyler var
mesela ülkemizin ekonomisinde hatrı sayılır bir para askeri kuvvetlerimize gidiyor hazır asker sayımız inanılmaz fazla jeopolitik yerimiz harika düşman gözüyle baktığımız kuzey ırak'tan kültürel olarakta çok farklıyız buraya kadar olanlar normal peki senelerdir tükürsek boğulursunuz dediğimiz yerlere neden tüküremiyoruz yada tükürsekte boğulmuyorlar askerimiz siyasete karışıyor herkes mum gibi oluyor yahu bu asker bu kadar kuvvetli ise yani iki kelime ile bütün ülkeyi hizaya dikebiliyorsa neden bu terör denilen yerlerde kendini göstermiyor neden 30 yıldır bi bizden bi onlardan kan dökülüyor acaba diyorum(Allahım aklıma mukayit ol) asker devletten aldığı yüklü ekonomisi ile rahatmı acaba bitmesini istemiyormuş gibi geliyor artık bana hele son olaydan sonra iyice inanmaya başladım terörle mücadele başkanının (eski asker) görevinden alınması ve yerine eski polisin getirilmesi ve ankarada patlayan bomba bana çok ters gelmeye başladı
sizlerin düşüncesini merak ediyorum ben çokmu yanlış düşünüyorum acaba?

bosver

New member
evet çok yanlış ve tehlikeli düşünüyorsun. bir daha düşünürken kurumlar hakkında değil kişiler hakkında düşün...........................(kurum yanlış yapmaz kişi yanlış yapar ve bu o kurumun tamamına mal edilemez)

leke900

New member
Çok yanlış gel istersen TSK'yı kapatalım birileride rahat nefes alsın TSK istese neler yapar kimse çıtını çıkaramaz ama işte öyle yüce öyle şerefli bir kurumki yapmıyor TSK istese aklınzın hayalinziin alamayacağı şeyler yapar.Ama yapmıyor.Düşüncelerinden bir an önce kurtul bence böyle bir şeyi düşünmenin sonu belki ilerde TSK düşmanlığınak adar bile gidebilir TSK eleştriilmiyecek kadar yüce bir kurumdur.

Fatih Hoca

Banned
bence yanlış düşünüyosun arkadaşım, belki israf falan doğrudur ama ordumuzun güçlü olması lazım. verdiklerimizin hepsi helal olsun. yeter ki devletimize milletimize bi zarar gelmesin.

react

Admin
Süper Moderatör
serbest kürsü'ye taşındı..

cidonur

New member
Arkadaşlar kimseye düşmanlığım yok Tsk'ya düşman olmamda söz konusu olamaz ama gelecekte aynı tas aynı hamam olmasınıda taktir edersinizki kimse istemez
o vakit bu harcanan paraları ki ekonomiyi çok zorluyor, akan kanları ki insanları çok daha falza acıtıyor peki neden diye bir kelime geliyor benimde aklıma neden bitmiyor neden 30yıl neden binlerce insan neden...?

araghorn-g

Pentaxian
Terörle mücadele konusunda Türk Ordusu dünyanın en iyisidir arkadaşım. Bilgisiz olarak konuşuyorsun. Türk ordusu gerilla savaşında oldukça tecrübeli ve başarılıdır. Terörün yayıldığı alanın büyüklüğünü, coğrafi yapısını bir düşünürsen ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksın. ben doğuda asteğmenlik yaptım, bunu bizzat gördüm. Ordumuz güçlü olmalıki çevremizdeki ülkelere caydırıcı etkimiz olsun. Orduya giden her kuruş para helaldir.

viroutic

New member
Terörle mücadele konusunda Türk Ordusu dünyanın en iyisidir arkadaşım. Bilgisiz olarak konuşuyorsun. Türk ordusu gerilla savaşında oldukça tecrübeli ve başarılıdır. Terörün yayıldığı alanın büyüklüğünü, coğrafi yapısını bir düşünürsen ne demek istediğimi çok iyi anlayacaksın. ben doğuda asteğmenlik yaptım, bunu bizzat gördüm. Ordumuz güçlü olmalıki çevremizdeki ülkelere caydırıcı etkimiz olsun. Orduya giden her kuruş para helaldir.
tecrubeli olmasında ne olsun binlerce şehit vermişiz bu ugurda. evet Türk Ordusu Bizim en çok sadakat verdigimiz kurumdur bunu için bütün yapılan ekonomik ödenekte helal olsun, ( bazı aşırı israfların olduguda unutulmamalı bunlar yapılmamalı bunlar genelde iaşe olarak görülen israflardır.. silah mühimmat konusunda kesinlikle israf edilmiyor)

K£ĿWΪNAТǾЯ

New member
Terörle mücadele sanıldığı kadar kolay değil. Teröristlerin nerede olduğu belli değil ne zaman karşılaşılacağı belli değil.30 Senedir bitmiyor çünki en zor düşman. Kimi zaman canlı bomba kimi zaman önceden kurulan mayınlar kalleşliklerinin ve korkaklıklarının göstergesi. Türk ordusuyla cephe savaşına giremeyecekleri için böyle zarar vermeye çalışıyorlar. Bence TSK elinden geleni yapıyor, ancak birde sınır ötesi kampların yok edilmesi de gerekir diye düşünüyorum. Sınır ötesi harekatında zamanı geldi hatta geçiyor. Terörün tamamen bitirilmesi için ya devlet kurmalarına izin verilecek yada tüm kuzey ırak yok edilecek sizce hangisini yapmak mümkün.

ifyouwant

New member
Allah devletimize zaval vermesin

fatihsan

New member
Arkadaşım kişileri eleştirebilirsin ona saygılıyım.Ama tsk asla eleştiremezsin çünki ora namus şeref bayrak ve peygamber ocağı oraya harcanan her kuruş helal dir.

HTML