Devletin öğrenciye desteği(öğrenci olarak içim acıdı)

xskymoon

New member
YÜKSEK
ÖĞRENİM BURSU

Başbakanlık Bursu olarak da bilinen ve 1989 yılından bu yana Fonun yürüttüğü yüksek öğrenim öğrencilerine yönelik burs programı 2003-2004 öğretim yılından itibaren Kredi-Yurtlar Kurumu’na devredilmiş olup, Fon’dan önceki yıllarda burs almaya hak kazanan başarılı öğrencilerin burs ödemelerine devam edilmektedir.

DÖNEM ------------- AKTARILAN KAYNAK (YTL) ----------------- ÖĞRENCİ SAYISI
2003 ------------------------------ 113.879.000 ---------------------------- 213.898
2004 ------------------------------ 126.803.000 ---------------------------- 147.867
2005 ------------------------------- 92.750.245 ------------------------------ 94.182
2006 ------------------------------- 58.076.907 ------------------------------ 45.807
2007 ------------------------------- 11.629.742 ------------------------------ 12.693
2008 (Temmuz) ------------------- 6.140.260 ------------------------------- 4.413​

Ülkenin geleceği denen gençlere verilen burslar güngeçtikçe düşmüş. Politikaya bak. Gençleri çok güzel okumaya teşvik etmişler.Devleti alkışlamak gerek

http://www.sydgm.gov.tr/sydtf/web/gozlem.aspx?sayfano=179

xskymoon

New member
Rakamlara göre 2003 te 48 kişiye burs veriyorsa 2008 te 47 kişinin bursunu vermeyip sadece 1 kişiye burs vermiş gibi oluyor

ŤêΧâŠ

Altın Üye
bu burstan haketmeyenlerde alıyor ne yazıkki,
eğer devlet bu haketmeyenlerden kestiği için kaynağı küçültmüşse iyi,
ama hakedenlerdende kesmişse kötü..

erdenalex

New member
Adamlar Ne Yapsın
Akreple Kaplumğanın Hikaseni Herkes Bilir.

Teşbihte Hata Olmaz:)

Hırsız çalmadan Durur Mu Hiç?

Işçiyi 1 Mayısta Joptan Geçiren
Elektriği %34 Zam Yapan Bu At Gözlüklülerden
Kimse Birşey Beklemesin
Anca Kendilerini Doyurur Bunlar..

Yuhh çekiyorum Sesim Kısılana Kadar.

II FUN

New member
YÜKSEK
ÖĞRENİM BURSU

Başbakanlık Bursu olarak da bilinen ve 1989 yılından bu yana Fonun yürüttüğü yüksek öğrenim öğrencilerine yönelik burs programı 2003-2004 öğretim yılından itibaren Kredi-Yurtlar Kurumu’na devredilmiş olup, Fon’dan önceki yıllarda burs almaya hak kazanan başarılı öğrencilerin burs ödemelerine devam edilmektedir.

DÖNEM ------------- AKTARILAN KAYNAK (YTL) ----------------- ÖĞRENCİ SAYISI
2003 ------------------------------ 113.879.000 ---------------------------- 213.898
2004 ------------------------------ 126.803.000 ---------------------------- 147.867
2005 ------------------------------- 92.750.245 ------------------------------ 94.182
2006 ------------------------------- 58.076.907 ------------------------------ 45.807
2007 ------------------------------- 11.629.742 ------------------------------ 12.693
2008 (Temmuz) ------------------- 6.140.260 ------------------------------- 4.413​

Ülkenin geleceği denen gençlere verilen burslar güngeçtikçe düşmüş. Politikaya bak. Gençleri çok güzel okumaya teşvik etmişler.Devleti alkışlamak gerek

http://www.sydgm.gov.tr/sydtf/web/gozlem.aspx?sayfano=179

Arkadaşım bu ülkede KYK diye bir kurum var. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu. Kurumun misyonu; yüksek öğrenim öğrencilerinin çağdaş ve güvenilir barınma, beslenme, kredi-burs hizmetleriyle öğrenimlerine, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle kişisel gelişmelerine sosyal devlet yaklaşımıyla katkıda bulunmak olan bir kurum.

Kurum 351 sayılı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanunu gereğince,1962 yılından itibaren öğrenim kredisi,
2547 sayılı Yüksek Öğrenim Kanunu gereğince, 1985 yılından itibaren katkı kredisi,
5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs, Kredi Verilmesine İlişkin Kanun gereğince, 2004 yılından itibaren de burs,vermektedir.

Bu Kanun ile kurulan YURTKUR Millî Eğitim Bakanlığına bağlı, tüzel kişiliğe haiz ve özel hukuk hükümlerine tabi sosyal amaçlı hizmet veren bir kurumdur.

Aşağıda verdiğim 1. link; KYK nin web adresidir.
2. ise KYK nın 2007 faaliyet raporudur. (PDF formatında)

Arkadaşın bu bilgisini okuduktan sonra 2. linkin özellikle 36-42. sayfalarındaki tablolara özellikle bakarak bu devletin bunca borç yükü altında eğitime verdiği önemi resmi verilere dayanarak birkez daha anlayabiliriz.

мя.кLєx

ву.נαgℓєя
Okul, genç beyinlere insanlığa saygıyı, millet ve ülkeye sevgiyi, bağımsızlık onurunu öğretir.

uyan tayyip..!

xskymoon

New member
Arkadaşım bu ülkede KYK diye bir kurum var. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu. Kurumun misyonu; yüksek öğrenim öğrencilerinin çağdaş ve güvenilir barınma, beslenme, kredi-burs hizmetleriyle öğrenimlerine, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle kişisel gelişmelerine sosyal devlet yaklaşımıyla katkıda bulunmak olan bir kurum.

Kurum 351 sayılı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Kanunu gereğince,1962 yılından itibaren öğrenim kredisi,
2547 sayılı Yüksek Öğrenim Kanunu gereğince, 1985 yılından itibaren katkı kredisi,
5102 sayılı Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs, Kredi Verilmesine İlişkin Kanun gereğince, 2004 yılından itibaren de burs,vermektedir.

Bu Kanun ile kurulan YURTKUR Millî Eğitim Bakanlığına bağlı, tüzel kişiliğe haiz ve özel hukuk hükümlerine tabi sosyal amaçlı hizmet veren bir kurumdur.

Aşağıda verdiğim 1. link; KYK nin web adresidir.
2. ise KYK nın 2007 faaliyet raporudur. (PDF formatında)

Arkadaşın bu bilgisini okuduktan sonra 2. linkin özellikle 36-42. sayfalarındaki tablolara özellikle bakarak bu devletin bunca borç yükü altında eğitime verdiği önemi resmi verilere dayanarak birkez daha anlayabiliriz.

Ben bu konuda Yurtkuru suçlamıyorum böyle anladıysan yanlış anlamışsın . Benim kızdığım devletin bu konuda yetersiz kaldığı ve hazineden aktarılan payın oldukça az olmasıdır.

zerkli

New member
terbiyesizleşmeyin. öğrenciliğinizi bilin. koooooooooooooooooooooossskoca tüik açıkladı. yoksulluk sınırı 255 ytl miymiş meymiş. efendi olun . kafamızı bozmayn. 1 hafta içinde açıkalyın. ananaızıda alın gidin burdan. koro halinde ağlamayın.

zerkli

New member
işiniz gücünüz hükümeti eleştirmek önce görevinizi yapında okulunuzu okuyun
sen üniversite okumadın herhalde. iktisadi idari bilimlerde okuyan öğrenciler aynı zmanda hükümetlerin politakalarınıda izlemek zorundadırlar. bu politikalar onarla sınav sorusu oalrak çıkablir. bize tansu çillerin yüksek faiz politikası çıkmıştı mesela. bilmiyosan konuşma

mehteran19

MAREŞAL
sen üniversite okumadın herhalde. iktisadi idari bilimlerde okuyan öğrenciler aynı zmanda hükümetlerin politakalarınıda izlemek zorundadırlar. bu politikalar onarla sınav sorusu oalrak çıkablir. bize tansu çillerin yüksek faiz politikası çıkmıştı mesela. bilmiyosan konuşma
ewet okumadım bu yıl ALLAH_IN. izni ile okuyucam

ozaman devam edin

iktisadi idari bilimlerde okuyan öğrenciler yorum yapsınlar ozaman :goz:

VolkaN

Altın Üye
tartışmalarınızı kişilikleriniz üzerinden degil konu üzerinden yapınız

yazdıgınız mesajların harf boyutları küçük olsun kimse kör degildir sanırım burda

zerkli

New member
iibf(iksisadi idari bilimler) de okutulan bazı dersler ve içerikleri hakkında kısa bilgi.

türkiye ekonomisi: dersin konusu osmanlıdan günümüze türkiye devleriyndeki ekonomik olaylar ve yansımaları. türkiye devletinini sektörel anlamda ekonomik analizi

maliye politikası: dersin konusu hükümetlerin yaptığı maliye politikalrıyla ekonomiye nasıl yön verdikleri. maliye politikası hükümetlerin harcama kalemleriyle oynayarak ekonomiye yön verme eğilimileri oalrak öztlenebilir.

para politikası: dersin konusu hükümetlerin ekonomideki para aracını kullanarak ekonomiye nasıl yön verceklerini analtan bir derstir.

iktisadi sistemler: hükümetlerin takip ettiği iktisat teorirekini anlatan bir derstir.

ve ayrıca üniversite okumadın herhalde diyerek kimseyi aşağılamak gibi aşağıklaça bir düşüncem yoktur. eğer böyle bir anlaşılma olduysa herkesten özür dilerim. kusura bakamyın.

sanırım anlatmak istediğim şey anlaşılmıştır.

xskymoon

New member
terbiyesizleşmeyin. öğrenciliğinizi bilin. koooooooooooooooooooooossskoca tüik açıkladı. yoksulluk sınırı 255 ytl miymiş meymiş. efendi olun . kafamızı bozmayn. 1 hafta içinde açıkalyın. ananaızıda alın gidin burdan. koro halinde ağlamayın.
İşte bizim devlet politikası
(Bir an ciddi yazdın zannettim ilk okuduğumda:clap)

bu arada mehteran19 arkadaşım eğitim devletin asli görevlerindendir ben okuyarak görevimi yapıyorum devletinde eğitime gerekli desteği vermesi gerek.Olan desteği her yıl düşürerek bu ülke ilerlemez

HTML