Deprem !!!!

KaZaX

New member
Ankara Bala’da saat 01.47’de 5.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin herhangi bir can ve mal kaybına neden olmadığı belirtildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi’nin verdiği bilgiye göre, merkez üssü Ankara’nın Bala İlçesi olan, saat 01.47’de meydana gelen depremin büyüklüğü 5.5 olarak ölçüldü. 25 saniye süren sarsıntı, Çankırı ve Yozgat’ta da hissedildi.

Bu arada aynı bölgede saat 00.26'da 2.9 büyüklüğünde küçük bir sarsıntı yaşanmıştı.

Öte yandan yaşanan deprem nedeniyle paniğe kapılan vatandaşlar, sokaklara döküldü. Bazı vatandaşlar, uykuda gelen deprem sebebiyle çok korktuklarını dile getirdi.

Ankara Valisi Kemal Önal'ın, yaptığı açıklamada, Bala'daki askeri komutanlarla konuştuğunu hasar tespiti oluşması durumunda askerin de yardımıyla sivil savunma desteği alınacağını ifade etti.

Afet İşleri Genel Müdürü Taymaz: ' Araştırma sürüyor'

Başkentte meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından 3.7 büyüklüğünde orta şiddette bir deprem daha kaydedildi.

Alınan bilgide, 01.47'den itibaren yaklaşık yarım saat içinde toplam 9 tane artçı deprem meydana geldiği ifade edildi.

Öte yandan, saat 01.47'de meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin, gözlemsel şiddet skalasında ''şiddetli'' grubunda yer aldığı bildirildi.

JeNk

New member
eskısehırden hıssettım bole ufak depremlerı ıyıdır enerjı kaybolur ııce

1001Design

330i ///M3 Design
ALLAH Yardimcimiz Olsun

SickDreTh

Altın Üye
Arkadaslar sıze yemın edıyorum suan yusuf yusuf yusuf atıorm...
kıtaplıgım tutmasaydım kafamda parcalanacaktı ayrıca mutfakta saglam tabak canak kalmadı..
evı gormelıydınız sandalyeyle bırlıkte evın bı kenarından dıger kosesıne kaydım ya...
bıde hayatımda ılk defa depremı hıssedıorm ılk defa tırstım..daha once hep ben uykudayken olmustu...kı uykumda top atsan uyanmam...
kendımı annemın yanına zor attım...korıdorda bıle yuruyemedım..
bala ılcesındekı vatandaslara Allahtan yardım dılerım..ben ankara/cankaya/bahcelıevlerde oturuorm..
ev nası sallandı anlatamam ev ayagımın altından kaydı resmen...:(

KaZaX

New member
geçmiş olsun cümleten . . .

ben Kayseri'den tırstım noluyo lan oldum .

Büyük geçmiş olsun Ankara'ya . . .

SickDreTh

Altın Üye
ankarada hava kızıllasmaya baslıo yaff ne demek bu?
nooluo lan bu memlekette :saskin

HTML