Denizin dibinde sırt çantalı ölüm

[seyyah]

New member
5 gün önce evlerinden "Okula gidiyoruz" diyerek çıkan liseli iki kardeşten biri, Emirgan kıyılarında ölü bulundu. Denizden cesedi çıkarılan öğrencinin sırt çantasından 5 kiloluk bordür taşı çıktı. Kayıp olan diğer kardeşten de haber alınamıyor

Pazartesi günü "Okula gidiyoruz" diye evden ayrılan iki kardeşten birisi ölü bulundu. Kartal Samandıra Lisesi 9. sınıf öğrencisi olan Aykan Aka'nın (15) sırt çantasından çıkan büyük bordür taşı ise kafaları karıştırdı. Aykan Aka'nın aynı sınıfta okuyan ve birlikte evden ayrıldığı kardeşi Aykut da (16) kayıp. Emirgan Sakıp Sabancı Caddesi'nden midye avlamak için dün sabah saat 10.30 sıralarında denize giren Tuncay Güngör (40), Kral 3 isimli teknenin altında bir ceset olduğunu fark etti ve polise haber verdi. Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı dalgıçlar tarafından sudan çıkarılan cesedin sırtında duran çantanın içinde, 5 kiloluk bir bordür taşı olduğu görüldü.

HESAPLAŞMA ŞÜPHESİ

İntihar seçeneğini de değerlendiren polis, ailenin iş ilişkilerinden kaynaklanan bir hesaplaşmaya çocukların kurban gitmiş olabileceği ihtimali üzerinde de duruyor.

Balıkçı Tuncay Güngör, "Midye çıkarmak için denize daldım. 4-5 metre derinlikte gördüğüm cesedin üzerinde, okul üniforması ve sırt çantası vardı" dedi. Telefonla oğlunun ölüm haberini alan inşaatçı Hakim Aka, cesedi teşhis etti.

BAŞARILIYDILAR DEDİ AMA...

Oğlunun ölümünden habersiz olan anne Ergül Aka ve kayıp öğrencilerin kardeşleri, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Ergül Aka, çocuklarının Pazartesi günü okula gitmek için evden ayrıldıklarını ve bir daha geri dönmediklerini belirterek, "Her zaman minibüse binelerdi ancak o gün 'Biz yürüyeceğiz' dediler. Odalarına girdiğimde küçük oğlumun kravatını, büyük oğlumun ise cep telefonunu yanına almadığını gördüm. Akşam eve dönmeyince kocam jandarmaya giderek haber verdi. Okullarında başarılı, örnek öğrencilerdi" dedi. Diğer taraftan çocukların okuduğu okulun müdürüyle görüşen İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden bir yetkili, kardeşlerden birisinin 2, diğerinin ise 1 yıl sınıf tekrarı yaptığını bildirdi.

Anne Ergül Aka, "Oğullarım her Müslüman gibi namazlarını kılıp dini vecibelerini yerine getiriyordu" dedi. Bu arada binanın giriş katındaki dairenin iki odasında ve yatak odasında üç hilalli bayrakların perde olarak kullanıldığı görüldü. Kayıp öğrencilerin diğer kardeşleri Volkan (14), Dilan (10), Diler (8) ve Dilara (7) da ağabeylerinin nereye gittiğinden habersiz.

'ŞEYTAN BİZİ ALMAYA GELİYOR'

Küçük kardeşleri Dilan ise ağabeylerinin son günlerde sürekli olarak "Şeytan geliyor, şeytan bizi almaya geliyor" diyerek, sonra da dua ettiğini anlattı. Jandarma ise ailenin evinde yaptığı aramada, çocukların yazdığı "Kavaklık'a şehit olmaya gidiyorum, canımı Hz. Azrail'e teslim etmeye gidiyorum" yazılı notlar buldu.

Çocuklarım etki altında kaldı

Kaybolan 2 çocuğundan birinin cesedinin bulunması üzerine gözaltına alınan baba Hakim Aka, aşırıya kaçmayan dini inanışları olduğunu söyledi. Aka, “Çocuklarım 12.30'da çıkar, akşam 18 sıralarında eve gelirlerdi. Para verseniz dışarı çıkıp dolaşacak çocuklar değillerdi. Beyinlerinin yıkandığını düşünüyorum. Evde bir cd bulduk. İlahi müzikleri olan cd'nin üzerinde 'Ölüm bizi çağırıyor' yazıyordu. Çocuklarımın etki altında kaldığını düşünüyorum” dedi.

Spi0n

Altın Üye
acık acık bellı ıntıhar etmısler dıger cocukda cok yakında bulunur.. tesekkurler.....annelerı basarılıydı demıs ama cocuklar sınıfda kalmıs hayret basarılı olupda sınıfda kalmak....

HTML