delphiciler başlıyoruzzz!

imparator001

New member
//CapsLock ve Numlock tuşlarını açıp-kapama;

procedure TMyForm.Button1Click(Sender: TObject);
Var
KeyState : TKeyboardState;
begin
GetKeyboardState(KeyState);
if (KeyState[VK_CAPITAL] = 0) then
KeyState[VK_CAPITAL] := 1
else
KeyState[VK_CAPITAL] := 0;
SetKeyboardState(KeyState);
end;

//Numlock tuşu için VK_CAPITAL yerine VK_NUMLOCK yazınız.
devam edecek...

<bu başlığı unutmayın arkadaşlar>
<<delphiciler başlıyoruzzz!>>

MetaLMAD

New member
Arkada$ım emegine sagLık eksik oLma da , ya Hazır kodLar yayımLanıyor ya Syntax GosterimLeri yada Global fonksionlar...

aLgoritma biLgisi oLmayan adam kodu okuyup mantıgını anLayamaz ki .. mantıgını anLAmadıkdan sonra anLamı nedir biLemiyorum.

azcok aLgoritma biLgisi oLan adam zaten lib leri karı$tırır , index leri content leri kurcalar fonksion kullanımlarını buLur. Syntaxdedigin nette heryerde war zaten.. hazır kodLar da yayımLanior..

Hevesini kırmak gibi oLmasın arkada$ım ama hazır koda kimsenin ihtiyacı yok , yazan yazmı$ ar$iv haLinde sunuLmadıgı surece anLamsız oLdugunu du$unuyorum.

Ama eger anLatımLı kodLar koyuLursa.. hatırlar boLumLer /* Comment */ lerle izah edilirse.. algoritma / gidiş yolları geliştirilirse cok yararlı olur. we forumdaki arkadaşlar minnetar olur diye düşünüyorum

SaygıLar

mexkalin

New member
arkadaşlar bence bunlar basit şeyler biraz daha yaratıcı olmak lazım bence isterseniz toplu halde düz gün bi programa imza atalım yada delphiciler birbirimizle iletişime gecip toplu halde ortak bi kararla bi şeyler yapalım

FirstSoldier

New member
imparator saol capslock u ariodum bende dunden beri
bilgisayar teknik terimler sozlugu yapıyorum proje icin.
arama da lazımdı verdigin iyi oldu.

ama baska sorun var DBgrid deki verileri silemiyorum ne veri tabanından ne de dbnavigator kullanarak. nasıl olcak ?_

A R E S

New member
metalmad in
söylediklerine aynen katılıyorum
kod vermeniz güzel ancak sıfır bilgisi olan bir kişiye ders vermek abartı
algoritmayı hiç bilmeden adam basit bir IF de bile
bune diyecektir

hasan1866

New member
kardes benim yapmam gereken bir proje var delpiyi kullanarak renksiz resimleri nasıl renkli hale getire bilirim...
çok yöntem denedim ama bir sey bulamadım yardımcı olursan sevinirim..

HTML