Dell'e Pardus kurdum fakat wireless'i kullanamıyorum yardım lütfen.

zafo_ydo

New member
Merhaba arkadaşlar. Dell inspiron 1545 marka laptopum var. 1 hafta önce pardus 2009.2 kurdum. Ne yaptıysam nereyi aradıysam bir türlü kablosuz modeme bağlanamadım. Kablolu bağdaştırıcı görünüyor fakat kablosuz bağdaştırıcı görünmüyor Pardus'ta. Sürücü desteği yok sanırım. Nasıl yapılacağını da pek bilmiyorum. Anlayan arkadaşlardan yardım istiyorum. Bu sorun yüzünden de Pardus'tan vazgeçmek istemiyorum bu son sürümü çok güzel olmuş..

BurakƷ5

Moderatör
Moderatör
pardusta ses sorunuda vardı umarım oda düzelmiştir.

angelmax

New member
boşuna uğraşmayin pardus daha rtm değil yani beta sorun çikarmasi normal çözümü ise mümkün değil.

pardusu geliştirenlerin bilgisayarlarinda bile xp yüklü herhalde bu size bir fikir verir.

SnwLprd

New member
pardus hikaye. ubuntu kullan bak keyfine. wirelessini tanımasa bile iki tıkla yükleyebilirsin (tabi kablolu bağlanman lazım)

özeRr_

New member
pardus hikaye. ubuntu kullan bak keyfine. wirelessini tanımasa bile iki tıkla yükleyebilirsin (tabi kablolu bağlanman lazım)
dostum 1 günlük bende ubuntu kullandım görünüm donanım tanıma çok güzel windows 7 gibi fakat program bulma windows gibi kolay geğil..windows'un önüne geçemezler bu konularda bence.. :001_huh:

*\ReaLLieS/*

New member
dostum 1 günlük bende ubuntu kullandım görünüm donanım tanıma çok güzel windows 7 gibi fakat program bulma windows gibi kolay geğil..windows'un önüne geçemezler bu konularda bence.. :001_huh:
şimdilik öyle ama ilerliyor gelişiyor ve yayılıyor.Birgün microsoft tekelinden kurtulacak piyasa.Bende hali hazırda win7 kullanıyorum ama bilgisayarımda sanal sistem olarak ubuntu durur hep.bazende açar onu kullanırım.hoşuma gidiyor.

jajtwoo

New member
ben uzun zamandır parus kullanıyorum ve hiç sorun yaşamadım. muhtemelen senin bağlantı ayarlarında bir sorun var. eğer kablolu olarak internete bağlanıp katkı deposundan (pisi) wirales bağdaştırıcı programını indirdiğpin takdtide sorunun kalmayacaktır. bu arada pardusun en güzel ve en kullanışlı sürümü 2008-2 canis aerius, denemeni tavsiye ederim...

HTML