Defolu “mal” ve AKP

maxmur

New member
Apolitikler!

Bilindiğiniz üzere, yerel seçimlere doğru giderken, partilerimizde yoğun hareketler, yoğun mesailer başladı. Bu mesailere, aslında “geleceğin türkiyesini” yaratmak için kalınmaktadır. Evet, doğru söylüyorum valla. Aydınlık günlereee az kaldı, “hamdolsun başaracağız”. öhöm..

Arkadaşlar ! AKP’nin yerel seçimlerdeki taktikleri de gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Biliyorsunuz, AKP’nin “militanları” yerel seçime kendilerini kilitlemiş durumdadır. Güneydoğudan Ege’ye, “sefer” hazırlıkları başladı. İşte tam böyle bir zamanda, AKP’nin yerel seçimlerden sorumlusu, Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, AKP’nin seçim stratejileriyle ilgili enfes bilgiler verdi. Efenim önce haberimizden biraz alıntılar yapalım. Yaptıkça coşalım, coştukça “yüklenelim” ;

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Tanrıverdi, defosu bulunan kişileri kesinlikle aday göstermeyeceklerini belirterek, “AK Parti kentini düşünen insanlarla çalışan bir partidir, kendini düşünen insanlar çalışamaz. Defosu olanlarda çalışmaz.” dedi.

AKP asla kendisini düşünen “defolu” elemanlarla çalışmaz. Yamuk yapanı alır aşağıya. Geçen günlerde, bir çok belediyesine yolsuzluk operasyonu düzenleyen polislerin arşivlerine bir bakmalarını tavsiye ediyoruz. Sanki, bu operasyonları uzayda yapmışlar gibi konuşuyorlar ya, pes doğrusu. Şimdi arkadaşlar, olayın vahim tarafı bu değil. Nedir ? Tabi ki, pişkince konuşmaları. O kadar defolu insan türettikler ki sağolsunlar, defolularla yatar-kalkar hale geldik. AKP’nin yerellerinden sorumlu genel başkan yardımcısına bir önerimiz var. Van Belediyesi’ni bir incelesinler, neyle karşılacaklar görsünler. Basında çıkan haberlere göre, Van Belediyesinin, suları resmen lağım akıyor. Yani hiç mi görmüyorsunuz! Van tabi ki bir örnek. Örnekleri çoğaltırız.

Neyse devam edelim…

Kendilerine yerel seçimler için yüzde 60′lik bir oy hedefi koyduklarını ifade eden Tanrıverdi, “2002 seçimlerinde AK Parti bir yaşındayken 34,3 oy aldık, bu oranı 28 Mart 2004 yerel seçimlerde yüzde 41.7′ye, 22 Temmuz seçimlerinde ise yüzde 47′ye çıkardık. Her seçimdeki yükselen trendi ve aradaki farkı dikkate aldığımızda bu seçimler en az yüzde 60 oy alacağımızı tahmin ediyoruz. Bu beklenti afakî bir beklenti değildir. AK Parti’nin kendine göre masa başında hazırladığı bir hedef değildir. Halkımızın içindeyiz beş yıldır yerel yöneticilerimiz halkımıza hizmet ediyor. Şu ana kadar üç seçimdir halkımız sırtını bize dönmedi. Çünkü biz halkımıza sırtımızı dönmedik. Dolasıyla halkımız bize sırtını dönmeyecek.” dedi.

Efenim, halkımızın AKP’ye oy vermemesini beklemek tabi ki bize düşmez - vermezler inşallah :D- Ama insan atarda biraz desturlu atar. Yani yüzde 60 ne demek yahu. Resmen ülkenin yarısından çoğunluğundan bekliyorlar. Acaba bu seçim stratejistleri nerede inceliyorlar bu çalışmalarını. Genel Merkezde mi? Halkına sırtını dönmeyenlere bakın? Yuh daha geçen aylarda halkına hakaret eden -ananı da al git, kadında olsa çocukta olsa gereken yapılacak vs- sanki bu partinin lideri değilmiş gibi konuşuyorlar.

Oleyyy! seviyoruz sizi! :D

AK Parti’nin yerel yönetimlerde hizmetin adresi olduğunu vurgulayan Tanrıverdi, “AK Parti yerel hizmetlerde marka olmuştur. Bu hedefe uzak değiliz. Halkımız hizmetlerden memnun olduğu için hizmete devam diyecek.” dedi.
Tanrıverdi, seçimlerde ilk kez oy kullanacak genç seçmenlerin sorumluluklarının bilincinde olduklarını belirterek, “Gençler hizmetleri kıyas edebilecek durumdadır. Genç seçmenlerin AK Parti’yi pozitif değerlendireceğini düşünüyorum.” dedi

Yanılmıyorsam, ilk çıktıları zaman bu elemanlar TPE’ye -Türk Patent Enstitüsü- başvurarak onaylatmışlardı. AK Parti olarak… Şimdi efenim, yerel seçimlerde “marka” olduklarını ilan eden, AKP’ye bir etraflarına dönüp bakmalarını rica ediyoruz. Marka’larını neredeyse çamurlu suyun içinde gezdiriyorlar. Çamurlu sulardan temizleyerek çıkartmayı başarırlarsa ne ala. Başaramazlar! :D

Tanrıverdi, belediye başkanı adaylığı konusunda defosu bulunan adaylara kesinlikle çalışmalarının mümkün olmadığına dikkat çekerek şöyle konuştu: “AK Parti kentini düşünen insanlarla çalışan bir partidir, kendini düşünen insanlar çalışamaz. Defosu olanlarda çalışmaz. Mevcutlar içinde geçerli. Bu dönem için geçerlidir. AK Parti ismi ile müsemma bir partidir. Adaletle bu işleri yapar. Eşitlik ilkesi doğrultusunda yapar. Bu süzgeç içerisinde adaylarımızı tespit etmiş olacağız.”

Eğer bu söylediklerini gerçekleştirirlerse, inanın AKP’de aday kalmaz. Hatta şimdi ki belediye başkanlarına “ayar çekmek” zorunda kalırlar. Defoluda, yamalı bohçaya kadar yolları var yani. :) Süzgeçlerinin deliklerini büyük yapmazlar umarım, kaçırabilirler defoluları.

En komik olanı en sona bıraktım sevgili apolitikler. Tanrıverdi, “ciddi konuşmaya” başlayınca gülme krizine girdim. Kadınların yerel yönetimlerle ilgili söylediklerini bir bakalım

Seçimlerde kadın adayların oranını yüzde 25 civarında olmasını beklediklerini ifade eden Tanrıverdi, şunları söyledi: “Kadın arkadaşlarımızın bu seçimlerde yer almalarını arzu ediyoruz. Kota, kontenjan gibi usuller kadın sayısını yükseltmek istemiyoruz. Ehliyet ve liyakati dikkate alacağız. Sanıyorum sayı artacak. Yerel yönetimler akademisine müracaat edenlerin yüzde 25′i bayan arkadaşımız. 12 bin kişi Türkiye genelinde müracaat etti. 9 bini sertifika aldı. 9 binin yüzde 25′i kadınlardan oluşuyor. Yüzde 25 aşağı düşmeyecek gibi.”

Kadın arkadaşlarının, bu çağrıya verecekleri yanıt ne olur çok merak ediyorum. “Arzu etmek” yuh artık! Arzu etmeyi bırak arkadaş! Çabala, sen arzu etmekle işi yokuşa sürüyorsun. Zaten partinizde resmen “erkek egemenliği” var. 9-10 tane kadın milletvekili ile ne yapacağınızı zannediyorsunuz ki. Yüzde 25, müracaat etmiş. Acaba kaç tanesi kabul edildi sayın Tanrıverdi? Bunu da açıklayında bilelim.

Efenim, seçim dönemi geldiğinde bu yazıyı tekrar tekrar okutacağız.

www.apolitik.org alıntı

kamer28

DOLUNAY
Akplİ DeĞİlİm Ama En Azindan YandaŞlarina Mİlİtan Denen Kİ Ben Bunu Kabul Etmİyorum ....dİĞer Partİlerdekİlere O Zaman TerÖrİst ,faŞİst , Yobaz Laİk V.s Gİbİ TakiŞtirmalar Yapmamis Lasim Gelİr....

Akp En Azindan Bu TÜr Yolsuzluk İddİasi Çikanlari Veya Yapanlari Elemesİnİ BİlmİŞtİr....ama DİĞer Partİlerde Bu Elemeler Maalesef Yoktur..

Bence Son Derece İddİali Bİr Laf .. SeÇİmlere Slogan Bİle Olur...

Darisi DİĞer Partİlere...chpyede Ayni Zamanda Birak YolsuzluĞu Adam Ergenekonun Avukati...bİrde ÇarŞaf AÇilimi Yapti...hey Allahim ...oylari Aldiktan Sonra Çikacak AÇin ÇarŞaflari Dİecek...neden ÇÜnkÜ ÇarŞaf AÇilimi :D

HE BİRDE BU YAZIYI YAZAN VATANDAŞ SANKİ 10 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA YAZAR GİBİ YAZMIŞ ÇİZMİŞ ...USLÜBUDA ÇOK DANDİK...

TAURUS

unutulur mu??
Akplİ DeĞİlİm Ama En Azindan YandaŞlarina Mİlİtan Denen Kİ Ben Bunu Kabul Etmİyorum ....dİĞer Partİlerdekİlere O Zaman TerÖrİst ,faŞİst , Yobaz Laİk V.s Gİbİ TakiŞtirmalar Yapmamis Lasim Gelİr....

Akp En Azindan Bu TÜr Yolsuzluk İddİasi Çikanlari Veya Yapanlari Elemesİnİ BİlmİŞtİr....ama DİĞer Partİlerde Bu Elemeler Maalesef Yoktur..

Bence Son Derece İddİali Bİr Laf .. SeÇİmlere Slogan Bİle Olur...

Darisi DİĞer Partİlere...chpyede Ayni Zamanda Birak YolsuzluĞu Adam Ergenekonun Avukati...bİrde ÇarŞaf AÇilimi Yapti...hey Allahim ...oylari Aldiktan Sonra Çikacak AÇin ÇarŞaflari Dİecek...neden ÇÜnkÜ ÇarŞaf AÇilimi :D

HE BİRDE BU YAZIYI YAZAN VATANDAŞ SANKİ 10 YAŞINDAKİ ÇOCUĞA YAZAR GİBİ YAZMIŞ ÇİZMİŞ ...USLÜBUDA ÇOK DANDİK...

AKP Lİ DEĞİLİM LAFIYLA BAŞLAYAN KELİMER NEDENSE HEP AKP Yİ SAVUNUYO.....

yazı çok güzel bi yerde PİŞKİN sıfatını kullanmış gerçekten tam yerinde oturtmuş lafı......

akp ve akp nin yandaşlarının (hepsinde değil ama) akp aleyhindeki şeyleri görmemek ispatlanmış şeyleri bile savunup pişkinlik yapmak deyimi mevcut...........

ya da şöyle söyliyim konu akp aleyhine oldu mu Din Kitap Peygamber Hadis DİNLE ALAKALI NE varsa tartışmaya sokup sömürüyolar ama konu başka bi parti aleyhineyse hiç doğrudur yalandır bakmıyolar HER ZAMAN DİLLERİNDE OLAN DİN KAVRAMINI DA UNUTUP hurraaa saldırıyolar bu da yobazlıktır benim bildiğim.......

ama hepsi değil üstüne basa basa söylüyorum.........

ramo46

New member
Aslında çürük yani defolu operasyonu Özünde AKP li olmayan AKP den
seçilen belediye başkanlarına karşı yapılmaktadır.Bunu anlamak için bazı
belediye başkanlarının defolarına bakıp anlayabiliriz.Kesin adaylar netleşsin
görürüz o zaman defosu boyanmışları...

zerkli

New member
militanın kelime anlamı askerdir. biliyorsun askerler kendne verilen emirleri "düşünmeden, doğruluk testinden geçirmeden " uygularlar. burdaki militan o anlamda. yoksa militan diyereek kimseye hakaret edilmiyo.zaten militanlıkta hakaret değil. türkiyede askerliğini yapan herkes militan olmuştur. askerlik hayatı boyunca. dip bilgidir.

HTML