Değişik güzel bir soru..!! Cevaplarınızı bekliyorum??

Bl@CK_DeMoN

New member
Çoban memo bir gün dört koyununu otlatırken her koyunun digerlerine mesafesinin eşit oldugunu hesaplamış...Sizce memonun koyunları nasıl duruyorlarmış??

saureus

New member
şimdi şöle diyim:eğer dördüde biribirine eşit mesafedeyse kare yada eşit kenarlı prizmavari(tam adını bilmediğim için yazamıyorum matematikle alakam yok) bi şekilde duruyo olabilirler,son olarak kare iki boyutlu ama prizma üç boyutlu olacağına göre ikinci seçenek olsa gerek
süper cvp oldu wallahi :)

Bl@CK_DeMoN

New member
saureus' Alıntı:
şimdi şöle diyim:eğer dördüde biribirine eşit mesafedeyse kare yada eşit kenarlı prizmavari(tam adını bilmediğim için yazamıyorum matematikle alakam yok) bi şekilde duruyo olabilirler,son olarak kare iki boyutlu ama prizma üç boyutlu olacağına göre ikinci seçenek olsa gerek
süper cvp oldu wallahi :)
Bikere kare olursa hepsi eşit mesafede olurmu acaba?Bide pizma şeklinde nası durabilirler açıklarmısın biraz?Teşekürler...

GREAT İDEA

Banned
koyunların otladığı yer düz olmaz mutlaka rampadır yoksa bir çözümü yok +ne çobanmış be bu saatte uğraşacaktım boşver dedim:):)
edit:painette yapıp veririm şimdi sana

saureus

New member
Bl@CK_DeMoN' Alıntı:
Bikere kare olursa hepsi eşit mesafede olurmu acaba?Bide pizma şeklinde nası durabilirler açıklarmısın biraz?Teşekürler...
GREAT İDEA nın dediği gibi düz zemin deildir herhalde bu koyunların otladığı yer,ufak yükselti yada çukur falan vardır
Koyunun biri çukura düşmüştür belki,çoban çıkarsaya mal mal bakcaaana:p

nozz

New member
Dört yüzü de eşkenar üçgenlerden oluşan bir üçgen tabanlı piramit olabilir ve koyunlar bu piramitin köşelerinde dururlar yani üç boyutlu. Yani bir koyun çukurda veya tümsekte. Ha bu arada (Dört yüzü eşkenar üçgenlerden oluşan bir üçgen tabanlı piramit ) gibi bir tabirden de geometri özürlü olduğum ortaya çıkıyo heralde aslında bu şeklin adı ne bilmiyorum? Bilen varsa söylesin

kadim44

New member
her dört koyunun kafaları aynı nokta etrafında olursa olurmu peki. yani bir çemberi eşit dört parçaya bölmüşüz gibi ama koyunların kafaları çemberin merkezi üzerinde olur. dolayısıyla uzaklığı koyunların kafalarına göre alıyorsak, 4 koyun yanyana olacağından aralarındaki mesafe "0" olacaktır. yani koyunlar birbirlerine eşit uzaklıkta olacaktır.

CoPCoP

New member
f şıkkı........:D

BuNaLım

Bunalım
bence hesapladğına gore yan yana duruyolardı ama nasıl hesap yaptı dersen benden pes bılemem

SaD@LaYn

nYaL@DaS
yaw şok basıt çoban uykusuna dalmak ıcın 4 koyun sayıyormus onlarda aynı zamanla çitin ustunden atlıyomus tam zıplarlarken bızım çoban prinscreen yapmıs paıntı acmıs ctrl v yapmıs bakmıs koyunlar aynı mesafenden sey ettırıyolar heheueheuh

ttrad

New member
koyunlar kafakafaya vermis otluyolar dır :D kafaları birbirine degerse hepsi birbirine esit mesafede olur :D

troleybus

New member
cevap verilmiş aslında ama düzenleyelim..

bir dağ düşünün.. tabanı eşkenar üçgen.. üç köşeye birer koyun yerleştirin.. dağın tepesine de bir koyun yerleştirin.. burada önemli olan nokta dağın yanlardaki üç kenarından her biri eşkenar üçgen olacak ve tabanla aynı ölçülerde olacak..

tabanı üçgen olan bir piramit gibi..

N i h i L

New member
Gardaş Şimdi Şöyle Oluyor:::::

Adı üstünde Koyun bu nerede nasıl duracagini hayvan ne bilsin bildiği şekilde duruyorlar...

Memoya gelince o da koyun güden bir kişi sonuçta(Not: Bu tür çobanları da hakir görmeyin niye--> Bizim komşunun köyüne gitmiştim orada inek güden bir genç çocuk vardı inek güderken soru çözüyordu tip tutturmuş:D )

Şimdi koyunlar....Üff aman bu nasıl soru beee ...

Pit10

Forumun Fırlaması
bence bi tane koyunu var:D memo da körün teki uzağı tam göremiyor ve koyunu çifter çifter görüyo ee zaten öyle gördüğü zaman hepsininde mesafe aralığı aynı oluoo:D

Bl@CK_DeMoN

New member
troleybus' Alıntı:
cevap verilmiş aslında ama düzenleyelim..

bir dağ düşünün.. tabanı eşkenar üçgen.. üç köşeye birer koyun yerleştirin.. dağın tepesine de bir koyun yerleştirin.. burada önemli olan nokta dağın yanlardaki üç kenarından her biri eşkenar üçgen olacak ve tabanla aynı ölçülerde olacak..

tabanı üçgen olan bir piramit gibi..
Arkadaşlar cevap verilmiş sayılır...koyunun biri ya tümsekte yada çukurda duruyor
diğer üçü ise eşkenar üçgen şeklinde,yani cevap 4 eşkenar üçgenden oluşan bir piramit...
Tüm yorum yapan arkadaşlara teşekürler

t_mac

New member
nozz' Alıntı:
Dört yüzü de eşkenar üçgenlerden oluşan bir üçgen tabanlı piramit olabilir ve koyunlar bu piramitin köşelerinde dururlar yani üç boyutlu. Yani bir koyun çukurda veya tümsekte. Ha bu arada (Dört yüzü eşkenar üçgenlerden oluşan bir üçgen tabanlı piramit ) gibi bir tabirden de geometri özürlü olduğum ortaya çıkıyo heralde aslında bu şeklin adı ne bilmiyorum? Bilen varsa söylesin

bana mantıklı geldi

Arch_ottoMAN

New member
baba bu KADİM44 işi biliyor valla.bence cevap KADİM44'ünki gibi olur herhalde.soruda kıllık olmamasını da göz önünde bulundurursaktabi...

HTML