DDR ? HDD? Problem Nerede.

StillBirth

New member
İlginç bir problem ?
Uzun zxamandır evde değildim geri döndüğümde bu evimdeki pc yi açtım ve önce görüntü gelmedi kasa çalıştı , sonra görüntü geldi bios hdd araması yaptı sanki takılı değilmiş gibi.
İşin içinden çıkamadım servise götürdüm.

Bana dediler ki ddr lardan bir tanesi bozulmuş iyi dedik . ben sistemi kurarım dedim aldım.

eve geldim sistemi kurmak için. kurulum ekran bölümünde kurulum dosyalarının kopyalanmadığı uyarısını aldım ve dayanamadım tekrar servise gittim. baktılar şimdide dvd wr çalışıyormuşta sadece xp kurarken çalışmamazlık yapıyormuş. o nasıl oluyorsa neyse. sonra ddr lerden bir tanesi daha bozuk dediler :D

sonra eve geldim
makina
512 ddr li

2 tanesini bozuk dediler.
bir takiyim dedim taktım ve çalıştı 1,5 gb
fakat şimdi bir sorum olacak

512 mb ikende 1,5 gb ikende makina çok yavaş
acaba bütün ramlarmi bozuk

yada ramlarin hıza destek olmak yerine köstek olabilirmi daha çok. sorunlu ise ve sorununu xp anlamıyor ve 1,5 gb ram var diyor ise de
köstek olabilirmi.
yani makina aşırı yavaş
ve
sizden gelecek cevaplara göre ddr alacağım.

pen 4 2,4
1,5gb ddr (3 adet 512)
500 gb sata hdd
512mb agp radeon ekran kartı
dvd wr
sistemim kısaca.

<<<DeFThELoG>>>

New member
Ustra bişi sorcam ramlarin hızı ne(Mhz Olarak) ve anakartın destekliyor mu?

Artı sistemde eskiden çalışıyor demişsin galiba; varsayarak devam ediyorum.

Ramlerden biri bozuk ve kesimleri(chip)[bazıları ek sistem ayrımı ihtiyacı duyar]-bİOS aYARLARI- diğeri ile bağlantı arıyorsa diğerleriNİ DE YAVAŞLATABİLİR +

Eğer ram bozuk yada deği anlamak istiyorsan ki bios açılış ekranına bi bak kaç gösteriyor ilk taramada bellek dökümünü...

Eğer orda sorun yoksa anakartta ploblem aramak lazım orda bi arıza oluşmuş olabilir...

HTML