Davos'ta Erdoğan ve Putin

decko

New member
Davos'ta Erdoğan ve Putin

Yer Davos.
İki lider. Dünya iki lideri konuşuyor. Biri Türkiye Başbakanı Erdoğan, diğeri Rusya Başbakanı Vladimir Putin.
Dünya her ne kadar bu iki lider arasında ortak nokta bulmamasına rağmen Türkiye Erdoğan’ı her zaman Putin’e benzetmiştir.
Bu iki lider Davos’ta adından çok bahsettirdi.
Erdoğan oturumu yöneten gazeteciye kızıp terk etmesi ile dünya ajanslarının “acil kot” ile haber geçmelerine neden oldu. Bu acil kodlu haber Türkiye’nin yanı sıra İran, Suriye, Filistin ve bir-iki küçük Arap ülkesinde daha geniş yankı buldu.
İsrail korkusundan sesini çıkaramayan Araplar Tayyip Erdoğan’ı tebrik etti.
Tayyip Erdoğan her ne kadar İsrail Cumhurbaşkanı’na kızamadığını asıl oturumu yöneten Ermeni gazeteciye kızıp oturumu terk ettiğini açıklasa da Araplar işine geleni alıp alkış tuttular.
Türkiye’de ise bazı kişiler, kendisine az söz hakkı verilmesinden dolayı toplantıyı terk eden Erdoğan’ı Atatürk’e bile benzetti!
Erdoğan Türk gibi hareket etmiş ve Türk’ün onurunu tüm dünyaya göstermişti.
Tabii ki bazı kişilerin bakış açısı.
Bu olaydan bir gün önce ajanslar Davos’tan yine acil kodu ile bir haber geçti.
Ancak biz bu haberi maalesef Erdoğan haberi gibi büyütmedik. Çünkü bizimle pek ilgili değildi.
Konu Rusya Başbakanı Vladimir Putin.
İsviçre’nin Davos şehrinde düzenlenen Dünya Ekonomi Zirvesi, Rus Başbakanı Vladimir Putin’in, dünyanın en büyük bilgisayar üreticilerinden Dell’in kurucusu Michael Dell’in yardım teklifine verdiği yanıt dünyayı şok etti. Etkinliğin açılışında 40 dakikalık bir konuşma yapan Putin, konuşmanın ardından soruları kabul etmeye başladı.
Michael Dell söz alarak, ülkenin bilişim teknolojisi altyapısının kurulması ve genişletilmesi konusunda nasıl yardım edebileceklerini sordu.
Putin’in cevabı ise “Yardıma ihtiyacımız yok, biz sakat değiliz, zihinsel kapasitemiz de sınırlı değil” oldu. Verdiği bu sert yanıtla tüm işadamları sarsıldı.
Alın size iki lider.
Sizce Atatürk’e benzeyen kim?
İsrail’e kızan ve bu nedenle toplantıyı terk eden, ancak sonra yaptığı açıklamayla “Ben oturumu yönetene kızıp toplantıyı terk ettim” diyerek Yahudilerin hışmından kurtulmaya çalışan Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı mı?
Yoksa?
Yoksa tıpkı Kurtuluş Savaşı’ndaki gibi ülkesine gelen ve ekonomik talana izin vermeyen IMF’nin ve Dünya Bankası’nın bir kuruşuna bile tenezzül etmeyen koca Rusya’yı yeniden ayağa kaldıran, Amerika’ya bile rest çekip dize getiren Rusya Başbakanı
Vladimir Putin mi?
Putin Davos’ta Dell’in patronunun ülkesini adeta aşağılar gibi yardım teklifini onurlu bir şekilde reddetti.
“Biz sakat değiliz, zihinsel kapasitemiz de sınırlı değil.”
İşte bu söz bence Atatürk’ün sözü. Tıpkı Atatürk’ün dediği gibi:
Muhtaç olduğumuz kudret
damarlarımızdaki asil kanda
mevcuttur.
Yani Atatürk’ün hiçbir zaman kullanmayacağı “Benim için Davos bitmiştir” ile değil.
Şimdi siz karar verin, Atatürk’e en çok benzemeyi hak eden lider hangisi?

Remzi ÖZDEMİR
[email protected]

willi_531

New member
evet bizde başbakandan tiyatro değil gerçek hayatta elle tutulur gözle görülür hareketler bekliyoruz....

Aktuğ

Altın Üye
ısraıl lubnana gırdıgınde neden sesı cıkmadı tayyıbın
ya abd ırakda 1 mılyon ınsanı oldurdugunde ??

ama helal olsun secımlerde oyunu yukselttı ya o ona yeterde artar bıle

Camurbskni

Banned
arapları savunacağına askerimizi savun

askerimize çuval geçirenlere sesin çıkmıyordu ,kediye dönmüştün şimdi aslanmı oldun..

türklere değil kalleş araplara lider olursun ancak.

halilid

New member
bu sözler hep doğru ama yiğidi öldürün hakkını verin bu ülke 100 yıl önce tamamen yenilgiye uğramış ve lozan antlaşmasıyla eli ayağı bağlanmıştır bu t.c kuranlar tarafından imzalandı şimdi bu kadar yıldır ağzını açmayan o kadar başbakan ve cumhurbaşkanlarından sonra böyle bile olsa sesini çıkarıp siz öldürmeyi iyi biliyorsunuz diyebiliyorsa onun da hakkını verin. Not akp değilim daha doğrusu parti tutmam

HTML