DASL DE kopma..lütfen yardım lütfen

enkiinn

New member
arkadaşlar adsl de kopmalara karşı ne yapmamız gerekiyor?
durup dururken hattan düşüyor ve tekrar bağlanıyor.
bağlantı noktalarındaki temazsızlıktan mı acaba?
sorun neden kaynaklanıyor olabilir??
çözümü nedir??
tşkkrler

DureX

New member
Baglantı kablolarından yada modemden kaynaklanıorDur

rune

Os Doctor
dediğin gibi bir problem olması muhtemel elbette. ama böyle birşeyden şüphe ediyorsan önce onu kontrol etseydin iyi olurdu. son zamanlarda türktelekom adsl hizmetinde sorunlar yaşanıyor. ama belirttiğin kadar çok olmuyor haberin olsun.

CHI€F

Kalpsiz
usb modem mi kullanıosun eğer kullanıosan usb modemlerde böle sorunlar çıkabilio bide splitter ı da kontrol et temassızlık olabilir

Dark_Angel

Webmaster
Yönetici
Administrator
adsl modemı eve dısardakı kutudan gelen gelen hattın ılk gırdıgı yere takmalısın ve splitter yardımı ıle dagıtmalısın. Kopma sorunların buyuk ıhtımal evdekı telefonlardan senın modemıne gelen hattan once telefona dagılan hatların acılmasından kaynaklanıyordur.

Test etmek ıcın modem baglıyken evde kullandıgınız telefonların ahızelerını tek tek kaldırıp bır yerı aramayı dene kaldırdıgın anda modemıne bak eger hat dusuyorsa (ki sorun yuksek ıhtımal bundan kaynaklanıyordur) sorunu sadece hattın ılk geldıgı yerden modeme bır kablo cekmendır.

Baska bır alternatıf te modemınde yazılım sorunu olabılır eger yukardakılerı denedıgınde kopma yasamıyorsan modemı servıse goturup yazılımı guncellesttırmelerını ısteyebılırsın.

rune

Os Doctor
bunu da ilk defa duydum. hiç karşılaşmadığım bişey öğrendim dark. sağol.

St.AnGeR

Document Visor..
PcHacker' Alıntı:
Baglantı kablolarından yada modemden kaynaklanıorDur
Modeme Gelen hat qablosunun eq sayısını düshr faydasını görüceqsin emin ol.. he bide modemin arısasıda olablr :D ewren inde modem ole idi :D gelen sinyallarin qesntisi we düshq olması yol achıo buna :)

HTML