D a i L y m o t i o n Kapandı !

cw_attack

New member
Dünyanın en popüler video paylaşım sitelerine Türkiye'den erişim yasağı gelmeye devam ediyor

YouTube'dan sonra sıra Dailymotion'a geldi.

YouTube'a üst üste gelen erişim engelleme yasağından sonra arabirimini Türkçe yaparak ülkemizdeki internet kullanıcılarına hizmet veren dünyanın en büyük video paylaşım sitelerinden biri olan Dailymotion'a da mahkeme kararıyla yasak geldi. Yasağın gerekçesi, diğer erişim engelleme uygulamalarında olduğu gibi bilinmiyor. Bununla birlikte YouTube'un aksine, mahkemenin yasak getirmesine neden olan videoların, hızlı bir şekilde kaldırılması bekleniyor. Sonrasında ise söz, yine mahkemenin vereceği karara kalıyor.

Yasak Nasıl Delinir?

Erişim engeli bulunan Dailymotion'a bir şekilde ulaşmak isteyenler, basit bir DNS değişikliği ile siteye yeniden özgürce girebiliyor. DNS değişikliğinin nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıkLayın

Kaynak

legolas53

New member
şirketlere yaptırım uygulanmasını anlayabiliyorum ! ama biraz da işgüzar mahkememiz var ! yani youtube olayında Türk gencine yasak getiriyorsun videoları izlemesin diye ! Ama Atatürk videosunu tüm avrupa izleyebiliyordu ! şimdi bu kime ceza bunu anlayamadım ! dailymotion'da yasak videonun ! konusu nedir bilemiyorum ! ama yaptırımlar sürekli terse Türk gencine işliyor ! bir sürü dağ tepe atlıyoruzda sitelere girebilmek için ! Yaptırımın Türk gencine değil ! Şirkete uygulanması lazım ! bu da fransa'da olduğu gibi hizmet ettiği ülkenin kurallarına uyması lazım ! ama yasa boşluklarından anca yasak getirebiliyoruz ! Çin'de google'dan özgürlük kelimesini aratmak yasak! Bizde youtube vs gibi video siteleri hizmete girerken şart koşsaydık ! bu işgüzarlığa gerek kalmıcaktı!

Tunyukuk

New member
Nereye Kadar Gidecek Bu Böyleeeee

яєℓαχℓιƒє

KaFaSıNa GöRe
bu ne ya bu ne ya
herşeyi kapatıyolar

PORYAD

New member
kapatıyolar ama nedenini açıklamıyolar, çok adil bi ülkede yaşıyoruz.
akp davasının sonucunun nedenini de eylülde açıklıcaklarmış.
yersen...

ottoman177

New member
arkadaşlar youtube un kapatma nedni ortada. Yunanlıların bir çok video yollayarak Atatürk'ü ve Türk milletini küçük düşürdüğü gerekçesiyle. Vide başlaıklarını görseniz siz de iyiki kapanmış derdiniz(fucking Atatürk- Atatürk is idiot-- ve benzeri bir çok öle ağır videolar konmuşki bn rastgele şahitlik ettim yorumlarda 2 paragraf sövdüm yane. dailymotion da belki böle unsurlar içiriyor olabilir görüşüm :D

PORYAD

New member
evet o şekil bizleri küçük düşüren videolar oldugu için; biz kendi kafamızı kuma gömüyoruz bu şekilde küçük düşmemiş oluyoruz kendi çapımızda, tatmin oluyoruz.

HTML