Cumhuru Begenmeyen Gitsin Diyen RTE nin asıl hesabı

fezagezer

New member
Başbakan’a kızmayın! Çünkü bir bildiği var...

Başbakan Erdoğan, Abdullah Gül için “O benim cumhurbaşkanım olmayacak” diyen Bekir Coşkun’a ve onun gibi düşünen milyonlarca kişiye “Madem Gül’ü tanımıyorsun, o zaman çık vatandaşlıktan” dedi ya...

Şimdi herkes bu sözleri tartışıyor!

Yok “Bu nasıl demokrasi”ymiş, yok “Muhalifler ancak diktatörlükle yönetilen ülkelerde böyle sözlerle baskı altına alınırmış...”

Hepiniz o kadar sığ bakıyorsunuz ki, Erdoğan’ın bu talebinin ardında yatan gerçek amacı görmüyorsunuz!

Onun amacı, bugüne kadar binlerce kez ekmeğini yediği “ifade ve düşünce özgürlüğünü” sınırlamak falan değil...

Kişi başına milli geliri 10 bin dolara çıkarmak!

Sakın “Ne alâkası var” demeyin... Var!

Başbakan seçimden önce ne söz verdi?

“Seçilirsek, ikinci dönemdeki en önemli hedefimiz, bugün 5 bin 477 dolar olan kişi başına milli geliri 10 bin dolara çıkartmak olacak!”

Peki nasıl olacak bu?

İstatistiklere göre 72 milyon 972 bin 977 vatandaşımız var...

Nüfusumuz sabit kalırsa...

Ve bugün 399 milyar 673 milyon dolar olan ’Gayri Safi Milli Hasıla’mız 5 yıl sonra 729 milyar dolara çıkarsa; hedef tamam!

Peki; bu, bugünkü ekonomik politikalarla mümkün mü?

Değil...

O zaman ne yapacaksınız?

Pastayı büyütemiyorsanız, o pastayı yiyenlerin sayısını azaltacaksınız!

Yani nüfusu düşüreceksiniz...

Diyelim ki beş yıl sonra da GSMH’miz bugünkü büyüklüğünde kaldı...

Ama nüfusumuz 39 milyon kişiye indi...

Kişi başı milli gelir ne olur?

10 bin dolar!

Yani hedef tutar mı?

Tutar!

İyi de nasıl olacak bu?

33 milyon kişi bir anda nasıl yok olacak?

Doğal afetle ya da savaşla mı?

Olmaz...

Olsa bile o zaman da GSMH sabit kalmaz!

O zaman tek yolu var bu “nüfus budama operasyonu”nun:

Kim “Gül, benim cumhurbaşkanım değil” diyor, vatandaşlıktan çıkaracaksın!

Kim “AKP iktidarı ülkeyi geriye götürüyor” diyor, ülkeden kovacaksın!

Kim “türban” karşıtı, nüfus cüzdanını yırtacaksın!

Matematiksel deyimle “payda” yı büyütemiyorsan, “pay”ı küçülteceksin!

Böylece verdiğin sözü tutacaksın, hedefe ulaşacaksın...
vatan gazetesindeki mustafa mutlunun begendigim ve güzel bir yazısı :D

aqra001

New member
Ben böyle şey görmedim. Arkadaş, yeri geliyo insanın babası bu evin kurallarını beğenmiyorsan defol git diyerek insanı evden kovuyor, kaldı ki Başbakan bunun 100 de 1 ini bile demedi. İpe sapa gelmez bir herif çıkıyor koskoca T.C cumhurbaşkanına sen benim Cumhurbaşkanım olamassın diyor yer yerinden oynuyor. Defolsun gitsin, kimin,hangi ülkenin Cumhurbaşkanını beğeniyorsa o ülkenin vatandaşı olsun. Halkın %47 si bunu istiyorda birtek o gerizekalı mı haklı. Eee nası demakrasi bu. Bir salak çıkacak bu sözleri sarfedecek, %47 armut toplayacak toz yutacak. Ayrıca şu yukardaki yazıyı yazan yazarı da tebrik ediyorum, kafasını abuk subuk konulara değilde herhangi bir icat için çalıştırsa herkes için iyi olacak. Formüle bakarmısınız formüle, matematik profosörü mubarek. Başbakan bence az bile söyledi, beğenmeyen % 47 yi içine sindiremeyen varsa defolsun gitsin. Biz buradayız ve vatanımızı herkesten iyi korumasını biliriz. Döneklerle, Sözünü tutamayanlarla işimiz olmaz. VESSELAM...

USLanmAZ™

FORMUN USLANMAZI
arkadas konuya baslarken öle bi kızmıstım ki sana hehe sonunda gülmekten catlattın beni mustafa mutlu gercekten gazeteci.....kendisine basarılar ama bide okuma yazma bildiginden süpe ettigim tayip erdogan okusa yazılarını fena olmaz hani

Antony Costa

Cappadocian Glorian Boy
ilk başta kızılacak aslında ama gerçekten doğru...gül'e yeni görevinde başarılar...

transfomer

New member
aqra001' Alıntı:
Ben böyle şey görmedim. Arkadaş, yeri geliyo insanın babası bu evin kurallarını beğenmiyorsan defol git diyerek insanı evden kovuyor, kaldı ki Başbakan bunun 100 de 1 ini bile demedi. İpe sapa gelmez bir herif çıkıyor koskoca T.C cumhurbaşkanına sen benim Cumhurbaşkanım olamassın diyor yer yerinden oynuyor. Defolsun gitsin, kimin,hangi ülkenin Cumhurbaşkanını beğeniyorsa o ülkenin vatandaşı olsun. Halkın %47 si bunu istiyorda birtek o gerizekalı mı haklı. Eee nası demakrasi bu. Bir salak çıkacak bu sözleri sarfedecek, %47 armut toplayacak toz yutacak. Ayrıca şu yukardaki yazıyı yazan yazarı da tebrik ediyorum, kafasını abuk subuk konulara değilde herhangi bir icat için çalıştırsa herkes için iyi olacak. Formüle bakarmısınız formüle, matematik profosörü mubarek. Başbakan bence az bile söyledi, beğenmeyen % 47 yi içine sindiremeyen varsa defolsun gitsin. Biz buradayız ve vatanımızı herkesten iyi korumasını biliriz. Döneklerle, Sözünü tutamayanlarla işimiz olmaz. VESSELAM...
şimdi arkadasım siyasetle ilgilenmediğin belli.İkiside erbakanın kucağından feytullahın dizinden inmeyen geçmişleri ATATÜRK'e laf söylicek kadar rezil olan insanlar gerçi şimdide amerika ve ingilterenin kucagından inmiyolar yakında T.C de satılacak yer kalmicağı gibi k.donuda satacaklar die korkuyorum 20 günlük faize PET-KİM i verdi beleşşe mesela örnek.Cumhurbaskanlığına gelince bak yazıyo Cumhur Baskanlığı anlamına hemen bakıver sonrada bu adamın vasıfları nekadar uyuyo sonra karar ver ama önca anlamına ve sahip olması gereken vasıflara lütfen bakın.Hiç kimse daha ülkenin bukadar aç kaldığını görmemiştir hırsızlık,kapkaç,gasp,terör v.b herkez birbirine saldırıyo işi yok insanların
Kendine güvenen insan Cumhurbaskanlığına dokunulmazlık getirmez.Başbakan halkı açken Türkiyede 4000 Avro maaş almaz,Teröre boyun eğmez oğlunu yollasın sınıra gemi alacağına . konuşmakla ollllmaz bugüne şanla gelmiş bi cumhuriyet ülkesini başkalarına güldürmez yazacak daha yüzlerce olay var.
Yani o %47 Cahillikten arkadaslarım Adam Çiftçiye ananıda al git lan dedi %47yle geldi Anamıza sövse neler olacak bee.Burası kimsenin babasını bostanı değil kimse kimseyi kovamaz dittayla yönetilmiyoruz Benimde ne Başbakanım nede Cumhurbaşkanım olabilirler
Türkiye Laiktir Laik Kalacak...:victory

JeNk

New member
sözlerının aynen arkasındayım basbakanımın halkın ıradesıne karsı gelenler halkı gozardı edenler bu halkın sahıbı oldugu TURKIYE CUMHURIYETINI terketsınler çunku bu ulkenın artık bunlarla ugrasacak vaktı kalmadı

maxpyane

New member
Bırakın arkadaslar hıc cırpınmayalım ne yaparsak yapalım gerıcılerın yobazların ulkesı olmaya mecburuz cunkı halk bole ıstıyo...
Bızım gıbbı azınlıklarda nıye bole bır ulkede dogduk dıye yakınır cırpınır durur...

Cogunluk demek dogruluk demek degıldır....

malesef cahıl kıtlelerın oldugu bır ulkede aydınların soz soylemeye bıle hakkı yoktur...

Turkıyede o raddeye yavas yavas gelıyo

ifrit

RuHaNi WaRliK
mustafa mutlu`nun gazetecilikteki yerini okuyanlar bilir, yazilarini takip edenlerde bilir, bilmeyenler icin onun hakkinda fikir edinebilecekleri en guzel yerde eksisozluktur

mustafa mutlu, basortulu ogrencilerin gidip iranda okumasi gerektigini sawunanlardan degil miydi, yoksa ben mi yanlis hatirliyorum ???

basortululeri irana gondermesini biliyolardi, simdi onlara denilince mi koydu?

HTML