Cumhuriyet Gazetesine göre Ak Parti'nin oyu

mcoban

New member
SONAR Araştırma Şirketini kaynak gösteren Cumhuriyet Gazetesi, şubat ayı "Siyasi Eğilimler Araştırması"nı yayınladı. Buna göre;

"Pazar günü bir genel seçim yapılsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz" sorusuna çıkan cevaplar şöyleydi:

AKP: Yüzde 35.74
CHP: 20.51
MHP: 14.68
DTP: 3.88
DSP: 3.48
DP: 3.33
GP: 2.99
ANAVATAN: 2.49
SP: 2.04
DİĞER: 1.54

Bir başka soru ise Ak Parti kaç yıl daha iktidarda kalır? idi. İşte cevaplar...

1 yıl yüzde 8.70
2 yıl 3.31
3 yıl 4.11
4 yıl 14.62
5 yıl 29.59
10 yıl 19.61
Diğer 8.70
Fikrim yok 13.35

ve bir yorum alıntısı
İstatistik Bilgisi
''Pazar günü bir genel seçim yapılsa oyunuzu hangi partiye verirsiniz?'' sorusuna verilen cevapların yüzdelik dilimlerini toplayınca %90,68 çıkıyor. ''Ak Parti kaç yıl daha iktidarda kalır?'' sorusuna verilen cevapların toplamı ise %101,99 Konunun uzmanı değilim ama benim istatistik bilgilerim tüm cevapları toplayınca %100 olması gerektiğini söylüyor. Sanırım kafadan yüzdelik dilim uyduran arkadaşlar bunu unutmuşlar. Bundan sonra daha dikkatli olmalarını tavsiye ederim :)

www.samanyoluhaber.com

ecstasy

Süper Moderatör
Süper Moderatör
AKP: Yüzde 35.74
CHP: 20.51
MHP: 14.68
DTP: 3.88
DSP: 3.48
DP: 3.33
GP: 2.99
ANAVATAN: 2.49
SP: 2.04
DİĞER: 1.54
----------------------------------------------------------
Toplam 90,68
9.32 oy kime gitmiş acaba

Akp 35.74. + 9.32 = 45.06 olmasın yoksa :) :)

ѕσηυη¢υ

кιℓℓ ƒσя &#
cumhuriyet gazetesinden bir alıntı yapılmış mı?samanyolunun fikri de zikri de ortada..bende kafama göre rakam yazarım böyle olmuş derim..

darkblue85

New member
Burdan da anlıyoruz ki sonar araştırma grubu ve cumhuriyet gazetesinde daha dört işlemi bile bilmeyen insanlar var.

Fatih Hoca

Banned
Hatırlıyosanız seçimden 2 hafta önce de böyle bi araştırma(?) yapmışlardı ve AKP'nin oyu %32 idi :D

MAJESTE

Kadim Dost
єηGℓiѕħ тєα¢ħєя;2651796' Alıntı:
Hatırlıyosanız seçimden 2 hafta önce de böyle bi araştırma(?) yapmışlardı ve AKP'nin oyu %32 idi :D
hehe hatırlıyorum chp patlama yapıodu :p

aliorkun

New member
arkadaşlar üstteki arkadaşlara katılmıyorum seçim öncesi konda ve sonarın yaptığı anketlerde akparti yüzde 50 ye yakın olarak gözüküyordu onun için şimdi çarpıtmayın lütfen

araghorn-g

Pentaxian
akp'nin son yapılan zamlar ve emeklilik yasa tasarısı nedeniyle oylarında düşüş yaşadığı kesin...

ama bu akp'nin klasik taktiği. zamları ve bazı tepki getirecek yasaları iktidarın ilk yıllarında yapıyor daha sonra popülist politikalar uyguluyor...

Sanırım yine aynı şeyler oluyor... Şu an için oylarında düşüş olmuş olabilir ama ilerleyen zamanlarda ibre netlik kazanır

HTML