cumhurbaşkanlığına ilk aday belli oldu

cliper1907

forum elektro gitaristi

'tbmm de 15. ve 16 .dönem milletvekili olan ünat demir cumhurbaşkanı adayı oldu
CUMHURBAŞKANLIĞINA İLK ADAY...
Ünat Demir, 110 milletvekilinin imzasının kendisini aday göstermesi için yeterli olacağını, ancak 542 milletvekilinden oturumu yönetecek başkan hariç 541'inin oyu ile cumhurbaşkanı seçileceğini savundu.

Adaylık sürecinin kendiliğinden gelişeceğini öne süren Demir, parti gruplarında milletvekillerine hitap edeceğini söyledi.

cliper1907

forum elektro gitaristi
bi radyo istasyonuna bağlı bir siteden aldım haberi ama orası kaynak göstermio siteyide reklam olabileceği gerekçesiyle göstermek istemiyorum

karatas67

New member
bu mustakbel aday kimin degirmenine su taşıyor acep

sonsuzluğa

Moderatör
Moderatör

İzmir'den Cumhurbaşkanlığına aday

Cumhurbaşkanlığı tartışmaları sürerken, İzmir'de bu makama bir aday adayı çıktı.
06 Şubat 2007 Salı 15:36

Adalet Partisi'nden 15 ve 16. dönem milletvekili olan Ünat Demir, mayıs ayında yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday adayı olduğunu açıkladı.

İzmir Gazeteciler Cemiyeti Lokali'nde basın toplantısı düzenleyerek aday adaylığını açıklayan Demir, Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde İstanbul'u dünyanın başkenti yapacağını, kentin imarı için 10 trilyon doların hazır olduğunu, Ankara'ya yeni bir parlamento binası ve başkanlık sarayı yaptıracağını söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanı adayı olmaması gerektiğini söyleyen Demir, "Kendisiyle birebir görüşerek onu bu konuda ikna edeceğim. Başbakanımız, benim cumhurbaşkanlığımda başkanlık sistemi getirilerek daha sonra başkan olarak en üst makama çıkmalıdır." dedi.

Cumhurbaşkanlığı'na talip olduğunu ifade eden Demir, Cumhurbaşkanı seçilmesi halinde, Atatürk'ün siyasi ve ekonomik metotlarını hayata geçireceğini söyledi.

Yıllardan beri ülke gündeminden çıkmayan terör örgütü PKK ve irtica ile ilgili sorunları kısa sürede çözeceğini aktaran Demir, "Cumhurbaşkanlığı makamına seçilirsem, Avrupa Birliği (AB) kısa zaman sonra altın sırmalarla yazılmış üyelik belgesini derin bir saygı ile bize takdim edecek. Kabul edip etmeme konusunda müzakere edip karar vereceğiz. Küreselleşmenin bendeki adı bütün dünyadır. Başkenti İstanbul olacaktır." dedi.

Türkiye'nin sosyo ekonomik sorunlarını süratle çözmek için tespit ettiği 150 kentrilyonluk birbirine simetrik değerleri hızla aktif duruma getireceğini vurgulayan Ünat Demir, "Ülkemde ve dünyada doğmuş değil, doğacak çocuğun bile evi ve işi hazır olacak. Atom silahları mevcut atom santrallerine monte edilerek elektriğe dönüştürülerek yok edilecek. Daha sonra kimse 7.65 tabanca mermisi dahi olsa atom silahı üretemeyecek. Dünya'da israf kalkacak. Vahşi sporlar kalkacak. İnsanlık sulh ve süküne kavuşacaktır." diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı'na aday olunabilmesi için gereken 110 milletvekilinin imzasını nasıl alacağı konusuna da değinen Demir, 68 yaşında ve 65 yıllık bir karizmaya sahip olduğunu kaydetti.

Türkiye'de kendisi seviyesinde karizma bakımından ikinci bir adam olmadığını iddia eden Demir, "Türk kamuoyunu yaşanan olumsuzluklar konusunda uyaracağım. 7'den 70'e herkes ayağa kalkacak. Milletvekillerine (şu adamı seçin) diye beni işaret edecekler. Ben sadece Türkiye için oynamıyorum, tüm dünyaya oynuyorum. İstanbul'u dünyanın başkenti yapacağım. Dizaynı için 10 trilyon dolar düğmeye bastığımızda hazır. Yetmezse bir 10 trilyon dolar daha koyarız. Yetmez derseniz 50 yaparız. Dünyada çok para var. İnanıyorum ki kamuoyu baskısıyla 542 milletvekilinin ittifakıyla önce aday daha sonra da Cumhurbaşkanı olacağım." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanı adayı olmaması gerektiğini vurgulayan Demir, şunları söyledi; "Başbakan, Kasımpaşa delikanlısı diye namla ortaya çıktı. Delikanlı siyasetçi aynı zamanda akıl delikanlısı ise yakın tarihteki örnekleri göz önüne alırsak, partisini bırakıp köşke çıkan kişilerin partileri dağılmıştır. Çünkü arkadan gelenler onun yerini dolduramıyor. Sayın Erdoğan, genç bir kardeşimizdir. Benim Cmuhurbaşkanlığı sürecim devam ederken bugünkü parlamento başkanlık sistemine göre çok küçük. Ankara Gölbaşı tarafında dünyada eşi benzeri olmayan bir parlamento binası ve başkanlık sarayı yaptıracağım. Ben İstanbul'da dünya için uğraşmaya giderken, onlarda şimdiki meclisi bırakıp yeni binaya taşınacaklar. Sayın Erdoğan başkanlık sistemiyle çıkarsa çok daha isabetli karar almış olur. Ümit ediyorum ki bana destek olacaktır."

ÜNAT DEMİR KİMDİR?

1938 yılında Fethiye'de doğan Demir, Adalet Partisi'nde Gençlik Kol Başkanlığı, Fethiye İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. 5 yıl boyunca İl Genel Meclisi üyeliği yapan Demir, 1973 seçimlerinde Muğla'dan milletvekili seçildi.

KAYNAK: http://www.patronlardunyasi.com/news_detail.php?id=24346

Bu beymiş...

zqwerty

New member
Geniş konuşuyo ama ne dediğinin tam farkında değil ist. için trilyon dolar diyo ama geri kalan iller ilceler velhasıl gerisi için yoq değil 540 110 zor cıkarır akp daha iyisini bulamadımı ya da bu nasıl oldu da aday oldu

SickDreTh

Altın Üye
buyuk konusmus kesın bundan bısı olmas..

HTML