Cpu çok ısınıyor!!!

zerozero5

New member
İşlemci pentium D 2.8 , üstündeki orjinal fanı duruyor, fanı değiştirmedim , ama geçen gün kasanın içindeki tozları süpürürken işlemcinin üstündeki heatsinkin de tozunu alıyım dedim, arası hep toz dolmuştu, sonra daha iyi temizleyebilirim deyip heatsinki komple işlemcinin üstünden çıkarıyım dedim , sadece bi tane vidasını gevşettim sonra çıkaramam diye ellemedim geri sıkayım dedim sıkarken fazla sıkılmadı yani bi tane vidası gevşek acaba ondan mı böyle fazla ısınıyor?, vida gibi şeyi tekrar geri nasıl sıkabilirim? 3- 4 tane internet sayfası açsam ya da internetteki sitelerdeki oyunları oynamaya başlasam ya da küçük bir işlem yapsam işlemci fanı hemen hızlanıyor, farkedilir şekilde daha fazla ses çıkarıyor, öneriniz nedir?

mnteke

New member
Kardeşim O Vidayı Kırmış Olabilirsin.Yok Diyosan Zaten Kapanacağı Tarafı Okla Gösteriyo.Ama Büyük Bi İhtimal Altındaki Çıt Çıtlar Kırılmıştır.

muratyumuk

New member
Sen soğutucu üzerindeki fanı mı kastediyorsun yoksa tüm soğutucu bloğunu mu kastediyorsun?

Eğer sadece fanı kastediyorsan tejk bir vida eksikliğinde dahi böyle bir kapanma sorunu olmaz. Sanırım sen fanın vidalarınınla uğraşırken tüm soğutucu bloğunun anakarta bağlandığı yerdeki platik klipsleri kırdın. Soğutucu bloğunun sağlamlığını kontrol et istersen. Gevşekse (ki bence böyle) ya klipler yerinden çıkmıştır yada kırılmıştır. Kırılmışsa yeni fanlar 15 ytl den başlıyor ve en adisi yine de stok fan kalitesinde oluyor. Yenisini alıp takmanı tavsiye ederim.
Geçmiş olsun.

osmk

New member
Fanın tek bacağı takılı olmaz ise işlemci sıcaklığı istenilen seviyede soğutulamaz. Fanı bütünüyle söküp herhangi bir kırık varmı diye kontrol etmen gerek. Eğer herhangi bir kırık yok ise fanı tekrar yerine tak. Tabi bunlar kolun iyileştikten sonra yapacaksın... :)

HTML