Core 2 Duo İşlemci değişimi

testere35

New member
Anakart
CPU Türü DualCore Intel Core 2 Duo E6320, 1866 MHz (7 x 267)
Anakart Adı Asus P5LD2 SE (3 PCI, 2 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Anakart Çipseti Intel Lakeport i945P
Sistem Belleği 2048 MB (DDR2-533 DDR2 SDRAM)
BIOS Türü AMI (07/12/06)

Selam herkeze.. Beni sıkıntım işlemcimi değişmek istiyorum daha dogrusu yükseltmek..
Biraz araştırdım Anakartıma uyan işlemciler hangilieri diye aşagıdaki listedekileri gördüm... Sorunum ise şu.. Bu işlemciler dışında mesela 3 Gh bir core 2 duo işlemci bu board üzerinde kullanamammı.. Benim gördüğüm o ama işallah öyle deyildir :) donanım bilgisi iyi olan bi arkadaş bana yardımcı olursa cok memnun olurum.. Çok teşekkür ederim..

Zeytin

Zeytin&Limon
anakartının core2 duo desteklediği yazıyor asusun sitesinde fakat bios update istemesi muhtemel r2.0 olarak geçiyor desteklemesi için

bios update den sonra gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

testere35

New member
bios update yapmadım hiç daha dosrusu denemek istemedim yanlış bişey yapıp işleyen sistemi bozarım diye.. en kısa yoldan nasıl yapabilirim beni bilgilendirecek görünümlü bir metin falan varmı acaba.. Yardımcı oldugunuz içn çok teşekkür ederim..

Schranz

New member
Asus boardlarda recovery cd si ile geliyor o/c ile uğraşmış isen ayarları defult yapıp asus update programını indir. dual bios olduğundan birşey olduğu taktirde anakartın drvierları olduğu cd yi takıp biosu tekrar yükleyebilirsn biosu. update ten sonra s775 olan tüm işlemcileri takarsın extreme olmayanları tabi. :)

HTML