compaq F500 wireless sorunu, ne yaptıysam olmadı...yardımcı olabilecek var mı?

lımon

New member
arkadaşlar compaq laptop var bende. fakat 1 haftadan beri wireless sorunuyla uğraşıyorum. model hp preserio F500, wireless ın açma kapama düğmesini hangi yöne çeksem hep kırmızı yanıyor. mavi yanması gereken yerde bile... hp wireless asistant driver ını yüklüyorum.program ekle kaldırda da görebiliorum fakat programın kendisini açmıyor. wireless ı hiç bir şekilde kullanamıyorum yani. modemin kablosunu taktığımda nete rahatlıkla bağlanabiliyorum hiç bir sorun yok. fakat wireless a gelince sorun var malesef. servise de vermek istemiyorum çünkü biliorum 2 aydan evvel gelemez. yardımcı olabilecek arkadaş var mı? sorunumu ayrıntılarıyla dile getirdim umarım anlatabilmişimdir.şimdiden teşekkürler.

Zeytin

Zeytin&Limon
wireless driverinin yuklu oldugundan eminmisin ?

bir diger alternatif ram kisminin yan tarafinda wireless icin kucuk bir kart var.. herhangi bir baglanti sorunu olabilirmi (dusurme icini acma hava tutma vs vs?)

lımon

New member
evet yüklü olduğuna eminim ama programı açamiyorum. yani programın dosyasına girebiliorum. fakat açılmıor. herhangi düşme içini açma sorunu falan da yaşamadım. zaten düğmeyi açıp kapadıımda normalde bana "hp wireless açık" " hp wireless kapalı" ekranlarıının gelmesi gerekiyor onlar da yok.

Zeytin

Zeytin&Limon
program degil arkadasim kastettigim driverdi..
bilgisayarim/ozellikler/aygit yoneticisi/donanim/ag bagdastiricilari sekmesinde neler goruyorsun acaba?

gorduklerine gore farkli bir sey daha soyleyecegim..

lımon

New member
özür dilerim arkadaşım program demişim driver anla işte :) gördüüm şeyi aynen yazıyorum NVIDIA nForce Networking Controller, bu

Zeytin

Zeytin&Limon
eger bunun disinda herhangi birsey yok ise problem wireless driverini tanimamasina geliyor..
biosta kapatma sekmesi varmi bunu incelemeni isterim.. ayrica istersen driverini bulabilirim.. ama oncelikle biostan bir check edermisin?

Zeytin

Zeytin&Limon
sorununu internetten arastirdim bios update gerekiyor sanirim..
ayni model kullanan bircok kiside bu problem yasanmis..

isletim sistemine gore neyi yuklemen gerekecegini soyleyecegim..

profilimde msn adresim var eklersen daha net yardimci olabilirim..

türker_34

New member
arkadaşım aynı sorun kardeşiminkindede oldu yapacak hiç bi şey yok
götürmediğimiz tamirci kalmadı en son bi tane harici wireless aldık
bluetooth kadar 50 tl ye hiç uğraşmana gerek yok
al bi tane çözümü yok yardımcı olur inşallah
saygılar...

lımon

New member
malesef bu sorun driverdan falan diilmiş. bunu lamagro sayesinde çözdük. malesef sorun seride. fakat şöle bişi var. sorun hp de olduğu için bu serideki notebooklar garanti süresi bitse bile ücretsiz servis imkanı sağlanıo. bilginiz olsun...

HTML