Clock Ayari

Arkadaaslar, benim bigisayarimde yuklu "SpeedFan" adinda bir program var. (kullananlariniz vardir mutlaka) Burda "clock ayarlari" diye bir bolum var, bu clock ne demek oluyor?? benden anakartimin modelini, ekran kartinin modelini falan secmemi istiyor!! Aciklama yaparsaniz sevinirim!!

Programda "fan hizlarini maksimuma cikar" gibi ayarlar var. Bunlari gercekten yapabiliyor mu acaba bu program?? Veya bu turden bana daha iyi bir program biliyorsaniz tavsiye edebilir misiniz bir tanesini??

Aklima gelmisken; tabloda 7-8 tane isi degeri gosteriyor bu isilarin hangi donanima ait oldugunu nasil anlariz??

Tesekkurler

bedbowzer

New member
Fanla ilgili olarak bir oynama ve ya ayar yapamıyorsunuz ancak performansını görebiliyorsunuz gerekli değil..

Fuat

New member
Fan hızını arttırıp azaltmana yarayan bi program.Eğer profesyonel bir kullanıcı değilsen hiç bulaşma öyle şeylere anakartı,işlemciyi ve ekran kartını yakabilirsin.

Fan hızını arttırıp azaltmana yarayan bi program.Eğer profesyonel bir kullanıcı değilsen hiç bulaşma öyle şeylere anakartı,işlemciyi ve ekran kartını yakabilirsin.
simdilik degilim ama olma yolunda ilerliyorum desem??

programin ne ise yaradigini biliyorum sadece merak ettigim bu clock olayiin ne ise yarrrradigi!! Bilen birisi kisa olsa bi aciklama yapsa cok memnun olacagim!!

Tunyukuk

New member
İşlemci çalışma hızını belirtir clock.CPU için belirlenmiş bir saat frekansı var.
Kısacası overclock denilen mesele, işlemci hızının arttırılması (aşırtma da denir) ile ilgili sanırım.Linkte Overclok merkezinde geniş bilgiye ulaşabilirsin

Overclock Merkez - Hackhell Forum

Zeytin

Zeytin&Limon
Clock - Saat hizi.. Islemcinin saat hizini fsb carpani ile oynayarak degistirebilirsin. Detayli bilgiyi Zafer abi'nin verdigi linkte bulabilirsin. Ama yaz aylarina giriyoruz overclock carpmasin :)

HTML