Citius altius fortius falan

ErtugruL

ChemisteR
Yılmaz ÖZDİL
[email protected]

Michael Phelps...

7 altın aldı.

Bir Türk dünyaya bedel.

Adam tek başına 7 Türkiye!

*

Haşemayla bu kadar yüzülüyor.

*

Takunyayla anca ne kadar

koşulduğunu da atletizmde gördük.

70 milyon, 1 Elvan çıkaramadı.

*

Güreşçilerimizin sırtı yara oldu yere yapışmaktan... Boksörlerimizi döve döve öyle eskittiler ki, memlekete döndüklerinde anneleri bile görünce tanıyamayacak... Tek tesellimiz var; okçularımız yanlışlıkla birbirini vurmadı! Buna da şükür.

*

Bakın bir liste vereyim size...

2004 Atina.

3 altın, 3 gümüş, 4 bronz aldık.

2000 Sidney.

3 altın, 2 bronz.

1996 Atlanta.

4 altın, 1 gümüş, 1 bronz.

1992 Barcelona.

2 altın, 2 gümüş, 2 bronz.

1988 Seul.

1 altın, 1 gümüş.

1984 Los Angeles.

3 bronz.

*

Altın madalya alamayıp, İstiklal Marşımızı dinletemediğimiz son olimpiyat, taaa 1984 Los Angeles’tı.

*

24 sene geriye gitti Türkiye.

*

Hem altın alamadık, hem de 11 devşirmeye rağmen, toplam madalya sayımızda dramatik bir düşüş var... Eğitim, sağlık, sigorta, emeklilik reformlarını biliyordunuz; işte bu da spor reformunun sonucu!

*

Kadrolaşmanın hızını alamayıp, federasyon başkanlarını bile "benden olanlar, benden olmayanlar" diye ayırırsan, olacağı budur... İnşallahla maşallahla olsaydı, Suudiler toplardı bütün madalyaları.

SickDreTh

Altın Üye
Bir Türk dünyaya bedel.

Adam tek başına 7 Türkiye!
işte ben bu adama gülerim :)
Bir Türk'ün dünyaya bedel oldugu yada olacagı olımpıyatlardamı bellı oluyormus?
eger oyleyse neden bızım haberımız yok?

biz bunu ispatlayalı yıllar oldu yılmaz bey neredelermıs acaba o zamanlarda ?

1 Madalya=1 Türkiye diyen zihniyetin alnını karışlarım ben!
boyle bır mantık soz konusu degıldır.Bunu boyle dusunmesı cok talihsiz olmus.

Nathanael

New member
işte ben bu adama gülerim :)
Bir Türk'ün dünyaya bedel oldugu yada olacagı olımpıyatlardamı bellı oluyormus?
eger oyleyse neden bızım haberımız yok?

biz bunu ispatlayalı yıllar oldu yılmaz bey neredelermıs acaba o zamanlarda ?

1 Madalya=1 Türkiye diyen zihniyetin alnını karışlarım ben!
boyle bır mantık soz konusu degıldır.Bunu boyle dusunmesı cok talihsiz olmus.
Türkiyenin tüm sporcularının tüm branşlarda alamadığı madalyanın fazlasını adam tek başına aldı, onu anlatmaya çalışmış

SickDreTh

Altın Üye
Türkiyenin tüm sporcularının tüm branşlarda alamadığı madalyanın fazlasını adam tek başına aldı, onu anlatmaya çalışmış
Türk'lüğü zedeleyerek yada kendi Türk'müdür bılmıyorum ama Türklerin tarihini ve Türk insanını hor gorerek anlatmaya kimsenin hakkı yok.
elestırınınde bır mantıgı olur ve dozunda bırakırsın.
bu adamın yaptıgı elestırı degıl çamur atmaktır.

kirklareli

New member
Tek tesellimiz var; okçularımız yanlışlıkla birbirini vurmadı

ne yani laf mı şimdi bu.okçuluk milli takımında olan bir kaza yı nasıl alay konusu edersin.adam ölümden dönmüş.takım arkadaşı üzüntüden kahrolmuş dediğine bak.terbiyesiz herif ya.zaten bizim ülkede böyle biras öne çıkmaya başlayınca yazar birden bi havalar bi sallamalar.laf mı bu ya.derdim şimdi bişey de ağzımı bozmayayım.

olimpiyat

New member
olimpiyatlarla kadrolaşmanın ne alakası var?? Başarızlığın suudilerle ne alakası var?? saçma sapan konudan teknikten uzak bir yazı... Anlamadığ olaylardan konuşan insanların yaptığı yorum bu kadar olur işte hade AKP düşmanlığı yapıyon Olimpiyatlarımıza katılmış GENÇ SPORCULARIMIZLA dalga geçme bari... Kimsenin haddine değil Senin hiç değil zaten...

shamur_80

New member
yahuu adam spor da bile kadrolaşma olduktan sonra diyor basarının gelmicegini söylemek istiyor. gerçekten en kötü olimpiyatımızı yaşıyoruz bunun sonucu da bu..

klavuz13

Banned
bir türk dnyaya bedeldir....

sıralayalımmııı.... burada yoksa bir isim yetermi... Fatih Sultan Mehmet...

ne alaka derseniz.. şimdi ben size diyeyim takunyayla haşemeyla olimpiyatların ne alakası varsa bununlada o biçimle alakası var desem..

yazısı baştan aşağı siyaset kokuyor...

70 milyonun içinde sende varsın... Yapaydın bir Michael Phelps gibi bir çocuk gururlandıraydın 70 milyonu...

kusura bakma özdil senin yazına ancak bu şekilde cevap verilir...

asas1453

New member
hemen türklüğü hakaret et demi ozaman alırız altın madalya.

bide işin ucunun hemen araplara bağla.

aslında admın anlatmak istediği gizli msj

Türklüğe hakaret edin Türklüğünüze güvenmeyip ataist olun tüm madalyaları toplarsınız.

ben bu adama yuhh derim..başka da çok şey derim de banlanmayım

tribute

New member
Bu adamın güzel birşey yazdığını görmedim. Nasıl Türküm diyebiliyorlar anlayamıyorum. Geçen gün açtım televizyonu haber seyrediyim dedim. Yarım saat seyrttim. Hep Türkiye sorunları yerden yere vurmalar. İyi birşey söylenmedi çıkmadı. Aynen bu yazıda geçende bu aynı kafa aynı basın kafası.

Madalya almanın yollarına bakmak lazımken, yetenekli gençlerimizi bulmak onları iyi yetiştirme yollarına bulmak varken bir adamın yaptığı yoruma bakın. Rezalet başka birşey değil.

HTML