CHP'nin ABD ve AB felsefesi

TICCIXXX

New member
Uğur Dünadar 'ın arena programında Deniz Baykal'a yönelttiği bir soru partisinin abd ve ab politikasını acıklıyor

Uğur DÜNDAR- Cumhuriyet ve demokrasi mitinglerinde dikkat ederseniz ne AB ne ABD gibi sloganlar atıldı. Acaba bu sloganlar sizin partinizin felsefesiyle ne kadar özdeş?

Deniz BAYKAL- Bakın o sloganlar Türkiye’nin Amerika’yla ve AB ilişkilerinin sağlıklı götürülmemesine tepkiyi yansıtan sloganlar. Yoksa o meydandaki insanların sağlıklı bir Amerika – Türkiye ilişkisinden niye şikayetçi olmasını bekleyelim. Öylemiydi eskiden? Yada Türkiye’nin AB ile sağlıklı bir ilişki içine girdiği görse o insanlar onu söylerler mi? Onlar AB’ye kahrediyorlar, Amerika’ya kahrediyorlar ama asıl şikayet ettikleri Türkiye’deki hükümet. Bu ilişkiyi perişan ettin demek istiyorlar. Yani onların götürdüğü tarzdaki ilişkiye tepki gösteriyorlar. Cumhuriyet Halk Partisi elbette Amerika dünyanın önemli bir ülkesi. Biz dünya gerçeklerini en iyi şekilde değerlendirme durumunda olan bir siyasi partiyiz

_KeMaLiST_

New member
adam dogru soyluyor. biz abd yide ab yide istemiyoruz diyoruz ama asıl el altından bizi onlar yonetiyor. bu konu aslında meclisle o kadar da alakalı degil isadamlarıyla alakalı... bir ulkeyi bakanlarından cok isadamları yonetir.

K£ĿWΪNAТǾЯ

New member
"Deniz BAYKAL- Bakın o sloganlar Türkiye’nin Amerika’yla ve AB ilişkilerinin sağlıklı götürülmemesine tepkiyi yansıtan sloganlar."

Ahanda yakaladım...
Hani bu hükümet amerikancıydı, hani A.Gül amerikancıydı. Ben okadar söylemiştim abd-Türkiye ilişkileri hiç bu kadar kötü olmamıştı diye, ama siz abd yle Türkiyeyi kanka yaptınız, hatta Türkiyeyi abd'ye sanki teslim edilmişçesine gösterdiniz karalayıp durdunuz ama bakın baykal sizin gibi düşünmüyor.

Hatta ve hatta baykal nediyor bakın,
"Biz dünya gerçeklerini en iyi şekilde değerlendirme durumunda olan bir siyasi partiyiz"
Burdan anlaşıldığı gibi asıl bizi abd ye baykal teslim edecek. :goz:

fulus1000

New member
Teslim olması için hemen Egemen Bağış ve Cüneyt ZAPZU yu transfer etsin yoksa işi çok zor.......:))

AntidepresaN

New member
Sayın BAYKAL'ın söylemleri gerçekten içler acısı..! Ama şunu bilmesi gerek; AKP gibi bir partiyi AB-D'li sapkın güçler var etti. AKP, Türkiye'nin siyasi tarihine en işbirlikçi parti olarak geçecek ve sanırım Anayasa Mahkemesi'nde de ayrıca değerlendirilecektir.
Eğer sizde , AB-D’ye yaranmak için böylesine laflar ediyorsanız, yanlış yoldasınız..!

ABD, AB ve İMF’ye Hayır…!!

KaRaBaSaN__1

New member
K£ĿWΪNAТǾЯ' Alıntı:
"Deniz BAYKAL- Bakın o sloganlar Türkiye’nin Amerika’yla ve AB ilişkilerinin sağlıklı götürülmemesine tepkiyi yansıtan sloganlar."

Ahanda yakaladım...
Hani bu hükümet amerikancıydı, hani A.Gül amerikancıydı. Ben okadar söylemiştim abd-Türkiye ilişkileri hiç bu kadar kötü olmamıştı diye, ama siz abd yle Türkiyeyi kanka yaptınız, hatta Türkiyeyi abd'ye sanki teslim edilmişçesine gösterdiniz karalayıp durdunuz ama bakın baykal sizin gibi düşünmüyor.

Hatta ve hatta baykal nediyor bakın,
"Biz dünya gerçeklerini en iyi şekilde değerlendirme durumunda olan bir siyasi partiyiz"
Burdan anlaşıldığı gibi asıl bizi abd ye baykal teslim edecek. :goz:
''Ahanda yakaladım...'' sözünle baykalın bi açığını yakalamak için uğraştığın belli oluyor..tıpkı Recep Tayyip Erdoğan gibi...

K£ĿWΪNAТǾЯ

New member
Ben bunun bir açık yakalamak olduğunu sanmıyorum, yani Baykal açıkmı verdi size göre, yani Baykal bunu yanlışlıklamı söyledi hiç sanmıyorum. Baykal doğruyu söylüyor abd- Türkiye arası hiç bukadar kötü olmamıştı, Kıbrıs harekatındaki abd nin ambargosunu saymassak.

Ahanda yakaladım derken, hep söylediğim (Türkiye-abd ilişkilerinin kötü olduğu) gerçeği Baykalın ağzından yakaladım demek istedim. Çünki birtakım köşe yazarları hep Akp'yi karalamak için abd'ye teslim edildiğimizi yazıp çiziyorlardı, işte bunun asılsız olduğunu Baykaldan da duymuş olduk.

HTML