CHP'de toplu istifa

Poetic@L

New member
50 kişi partiden ayrıldı

09.10.2009 10:43
Gaziantep'te aralarında muhtar, eski meclis üyesi, il ve ilçe delegelerinin de bulunduğu yaklaşık 50 kişi, Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) istifa etti.
Gaziantep'in merkez Şehitkamil İlçesi'nde CHP'ye üye muhtar, partinin il ve ilçe delegeleri belediye eski meclis üyesi, mahalle görevlilerinin de aralarında bulunduğu 48 kişi toplu olarak CHP İlçe Teşkilatı'na istifa dilekçesi verdi.

Partiden istifa etmesiyle ilgili açıklama yapan İsa Kaplan (Kör Kenan), "CHP'de 45 yıllık siyaset yapmaktayım ama şimdi partiden istifa ediyorum. Çünkü fakirin işine yaramıyor. Genel başkan olsun kim olursa olsun memura işçiye bişey verdikleri yok. Bu yüzden partiden istifa ediyorum" dedi.
CHP Şehitkamil Belediyesi eski meclis üyesi Sait Çelik ise, "Ben şahsen bugüne kadar Sayın Baykal'ın kendi posterini otobüsüne asmayan il başkanını nasıl görevde tuttuğunu anlamıyorum" diyerek partiden istifa ettiğini belirtti.

Çıksorut Mahallesi Muhtarı Abdulkadir Kaplan da, "22 yıldır üyesi olduğum CHP'nin yanlış politikaları nedeniyle halkımızın işsizlik, yolsuzluk ve yoksulluk talebine Adalet ve Kalkınma Partisi karşısında belirli bir politika üretemedi. Sayın genel başkan Deniz Baykal'ın koltuğunu korumak için sürekli parti içi kıyım yapmasını hazmedemiyoruz. Ayrıca Gaziantep'te her il ve ilçe seçiminden sonra biryerlere seçilmek isteyen arkadaşlarımızın parti içi kavgaları bizleri bıktırmıştır. Bundan sonra Atatürk'ün kurduğu CHP'de sadece gönül bağımız sürecektir. Parti içi demokrasi umuduyla CHP'den istifa ediyoruz" diye konuştu.

CHP'de toplu istifa - GÜNDEM - HABERTÜRK - Türkiye'nin En Büyük İnternet Gazetesi

samco_deu

samcho
ya iyi de Chp iktidar partisi midir ki siz Chp.den işsizlik yoksulluk ve yolsuzlukla mücadele etmesini bekliyorsunuz.....

Poetic@L

New member
ya iyi de Chp iktidar partisi midir ki siz Chp.den işsizlik yoksulluk ve yolsuzlukla mücadele etmesini bekliyorsunuz.....
yazının ne anlatmak istediğini tam olarak anlamamışsınız.son paragrafı tekrar okuyun.işsizlik,yoksullukla ilgili ak parti karşısında çözüm üretebilecek politikalar üretemediğinden istifa ettiklerini söylüyorlar.haksızlarmı.chp yıllardır herşeye muhalefet olmaktan çözüm üretmeye vakit bulamadılar.sözün özü 40 yıldır bir arpa boyu yol alamadılar.bunu görebilen gözlere ne mutlu.

LOOPUSED

Altın Üye
sol her zamanki halinde bölünmeye doğru adım adım gidiyor. rahşan hanımın yeni partisine gün doğar artık. ))

atn42

New member
chp den toplu istifa kime ne fayda sağlayacak?
ancak baykal ve ekibi giderse chp kendine gelir
bence zararı yok iktidar olamasın
ama güçlü muhalefet bu ülkeye lazım

favori55

New member
CHP den 50 kişi istifa etmiş harbiden çok büyük haber.Ve sevinenlerde gerçekten sevinç çığlıkları atıyorlar bilip bilmeden.Partilerden her zaman istifalar olur ve olucaktır.AKP den hiç istifa olmadığı için !!!:))) Herhalde garibinize gidiyor.Gerçekten acınacak halinize gülüyorsunuz.

oLdness_07

The Darkness
İşte zihniyet bu olduğu için çamurla bir parti %20 gibi bir oran yakalıyor.
Sen Avrupa ülkelerini araştır bakalım Muhalefet partileri ne yapıyor diye
O zaman muhakkak ki bana hak vereceksin.

Eğer bir muhalafet konu ne olursa olsun İktidarın her hareketine karşı çıkıyor ve çamur atıyorsa ve bunun üzerinden oy topluyorsa o ülkemin acıklı halidir.
Ben eleştirmesin demiyorum ancak bakın %99 eleştiri kötüleme çamur vs

Ülkemde Muhalefet sadece yan gelip yatıyor.Ülkenin durumu umrunda değil sadece o oyların çamurun peşinde...

zerkli

New member
bu ülkeye adam gibi bir muhalefet ve adam gibi bir iktidar lazım.
bunlar tencere kapak modeli.
al birini vur ötekine.

favori55

New member
İşte zihniyet bu olduğu için çamurla bir parti %20 gibi bir oran yakalıyor.
Sen Avrupa ülkelerini araştır bakalım Muhalefet partileri ne yapıyor diye
O zaman muhakkak ki bana hak vereceksin.

Eğer bir muhalafet konu ne olursa olsun İktidarın her hareketine karşı çıkıyor ve çamur atıyorsa ve bunun üzerinden oy topluyorsa o ülkemin acıklı halidir.
Ben eleştirmesin demiyorum ancak bakın %99 eleştiri kötüleme çamur vs

Ülkemde Muhalefet sadece yan gelip yatıyor.Ülkenin durumu umrunda değil sadece o oyların çamurun peşinde...
Muhalefet ne demek bilmiyorsun.Nelerin açılacağı belli olmayan açılımlara destek olmak mı muhalefet?Lafa bak ,eger muhalefet iktidara karşı çıkıp bu yüzden oy topluyorsa,vay ülkesinin acıklı haliymiş.Zaten muhalefetin görevi bu.Avrupa ülkelerini örnek vermişsin oradaki muhalefet paparazzilerle birlikte çalışıyor.Ama bir şeyde haklısın ,hükümetin bu ülkeyi satarken,muhalefetin hala halka bi bok anlatamamışsa bunda muhalefetin suçu var tabiki.

oLdness_07

The Darkness
Muhalefet ne demek bilmiyorsun.Nelerin açılacağı belli olmayan açılımlara destek olmak mı muhalefet?Lafa bak ,eger muhalefet iktidara karşı çıkıp bu yüzden oy topluyorsa,vay ülkesinin acıklı haliymiş.Zaten muhalefetin görevi bu.Avrupa ülkelerini örnek vermişsin oradaki muhalefet paparazzilerle birlikte çalışıyor.Ama bir şeyde haklısın ,hükümetin bu ülkeyi satarken,muhalefetin hala halka bi bok anlatamamışsa bunda muhalefetin suçu var tabiki.
Eğer iktidarın her konusuna muhalfet yapıyorsa o ''ülkenin'' değil
kendi oylarının peşinde olduğunun göstergesidir.
Bu kadar açıktır.Tartışılmaya bile ne gerek ?

*\ReaLLieS/*

New member
chp ideolojisimi kafa kopartacak chp nin şu anda kendi kafasının endi ideolojisin ne olduğunu bilmiyorki bi nalına vuruyor bi mıhına vuruyor sürekli tribüne oynamaya çalışıyor onuda beceremiyor

HTML