CHP; Yargı siysallaşıyor

feyyaz26

New member
Deniz baykalın yargıyı siyasallaştırıyorlar deyişi hala kulaklarımda fakat nedense Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve Cumhurbaşkanın halkın seçmesi gibi bir çok konuda emsali görülmemiş kararlar aldı yargı.Yoksa ben mi yanlış anladım,Yorumlarınızı bekliyorum (özellikle chpliler)

========İNADINA AK PARTİ=======

fulus1000

New member
Yargıyı eleştirdiğine göre baya baba bir hukukcusun galiba
Siz işinize geldiği gibi davranıyorsunuz, daha dün Tülay tuğcu ya demediğiniz kalmadı ama kullandığı oyu açıklayınca refarans gösterip alkışladınız...
.Bende sana birşey söyleyim mi
cumhuriyetime sahip çıkmak için, Ülkemi böldürmemek için, Halkın ezilmemesi için
inadına chp diyorum..........

Thorpedo

New member
İNADINA AK PArtİ ??

bırakın artık basınızdaki kasımpasalı gibi mahalle agzıyla konusmayı..körü körüne inat

ugruna satın bu guzel vatanı...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

fulus1000 kardesim sen de son cumlenle onların seviyesine inme .. ülkemizin menfaatlerini dusunmek bi inat ugruna yapılması gereken bi davranıs deildir...

fulus1000

New member
Haklısın Thorpedo İnadına değil Bu ülkenin geleceği için Yarınlar için Güzel günler için....
CHP

feyyaz26

New member
ewet bizler kasımpaşalıyız biz halkız,biz yüksek zümre edebiyatı yapmıyoruz,biz ülkemizin devletimizin vatanımızın geleceği için dünyaya açılıyoruz, untumayın ki dünyanın en gelişmiş ülkeleri özelleştirmesini tamamlamış ülkelerdir yabancıya weya TÜRKe önemli olan özelleşen yerlerin Yabancı yada TÜRK olması deil istihdamın vb. sağlanmasıdır.

leke900

New member
HAhaha yazık size özelleştirmeyi Türk sermayenin birick gözbebekelrini üç beş kuruşa peşkeş çekilmesini modernleşmenin simgesi olarak görüyrosunuz yazık bu vatana ne diyim

AlexiS_07

New member
o Türk sermayelerinin göz bebeklerinde calısan memurlarımıza laf yok..ama yan gelip yatanlara ne demeli??alıyor 1,5 milyar maası yan gelip yatıyor..sıkıyosa simdi calısmasınlar bakalım..ayrıca özelleştirmeler yeni bir istihdam alanıdır..işsizlik sorunu nasıl cözülecek bu ülkede??özelleştirmelreden gelen parayla yeni calısma alanları yeni istihdam sahaları acılacak ki işsizlik sorunu azalsın...ha birde seviyenizden bahsetmeyin iyice alcalıyosunuz..

Thorpedo

New member
AlexiS_07' Alıntı:
o Türk sermayelerinin göz bebeklerinde calısan memurlarımıza laf yok..ama yan gelip yatanlara ne demeli??alıyor 1,5 milyar maası yan gelip yatıyor..sıkıyosa simdi calısmasınlar bakalım..ayrıca özelleştirmeler yeni bir istihdam alanıdır..işsizlik sorunu nasıl cözülecek bu ülkede??özelleştirmelreden gelen parayla yeni calısma alanları yeni istihdam sahaları acılacak ki işsizlik sorunu azalsın...
bak dostum özelleştirme sonucunda işsizlik sıkıntısı azalabilir falan demişsin tamam bi nevi doğrudur...

fakat ülkemizde özelleştirilen kurumların neler olduklarına bi bakalım istersen;

*Türktelekom

*Limanlar

*Bankalar vs.

Bak arkadasım bugun yarın ne olacagı belli değil bi sınır ötesi harekat , bir savas kapımızda!

Savasta en önemli seyler nelerdir dostum?

Haberlesmedir , paradır ve deniz yoluyla yapılabilecek bir destek ya da herhangi bi sey için

limanlardır ... Peki ülkemizde bütün bunlar yabancıların eline gecmekte değil midir?

Sen Kuzey Irak'a harekat duzenlenirse milli haberlesme kurulusun olan sirketı kendı

yararına kullanabilecekmisin?Ya da bugunlerde ozellestirilen limanlarını baskalarının izni

olmadan kullanabilecekmisin(dusmanlarımızı sadece Irak olarak düsünme)?

İşte bütün bu özelleştirmeler insanlarımıza yeni birer iş kaynagı,istihdam olusturma vs. gibi

sebeplerle haklı gosterilmektedir...Fakat işin gercek boyutu farklıdır...Asıl olan bir milletin

en stratejik olusumlarını yabancı himayesi altına wermesinin bize ileride herhangi bir

olaganüstü durumda yaratacagı sıkıntılardır...

feyyaz26

New member
Thorpedo' Alıntı:
bak dostum özelleştirme sonucunda işsizlik sıkıntısı azalabilir falan demişsin tamam bi nevi doğrudur...

fakat ülkemizde özelleştirilen kurumların neler olduklarına bi bakalım istersen;

*Türktelekom

*Limanlar

*Bankalar vs.

Bak arkadasım bugun yarın ne olacagı belli değil bi sınır ötesi harekat , bir savas kapımızda!

Savasta en önemli seyler nelerdir dostum?

Haberlesmedir , paradır ve deniz yoluyla yapılabilecek bir destek ya da herhangi bi sey için

limanlardır ... Peki ülkemizde bütün bunlar yabancıların eline gecmekte değil midir?

Sen Kuzey Irak'a harekat duzenlenirse milli haberlesme kurulusun olan sirketı kendı

yararına kullanabilecekmisin?Ya da bugunlerde ozellestirilen limanlarını baskalarının izni

olmadan kullanabilecekmisin(dusmanlarımızı sadece Irak olarak düsünme)?

İşte bütün bu özelleştirmeler insanlarımıza yeni birer iş kaynagı,istihdam olusturma vs. gibi

sebeplerle haklı gosterilmektedir...Fakat işin gercek boyutu farklıdır...Asıl olan bir milletin

en stratejik olusumlarını yabancı himayesi altına wermesinin bize ileride herhangi bir

olaganüstü durumda yaratacagı sıkıntılardır...
Söylediklerin ilk bakışta doğru gibi fakat, savaş ortamında her yere el koyabilirsin...Ayrıca devletin milletten topladığı vergilerin adaletli dağıtılabilmesi için özelleştirme şart.

sanal54

New member
fulus1000' Alıntı:
Yargıyı eleştirdiğine göre baya baba bir hukukcusun galiba
Siz işinize geldiği gibi davranıyorsunuz, daha dün Tülay tuğcu ya demediğiniz kalmadı ama kullandığı oyu açıklayınca refarans gösterip alkışladınız...
.Bende sana birşey söyleyim mi
cumhuriyetime sahip çıkmak için, Ülkemi böldürmemek için, Halkın ezilmemesi için
inadına chp diyorum..........
Yahu arkadaş sen ancak rüyanda görürürsün chp nin iktidar oluşunu.Bu ülkede chp nezaman iktidar olmuş ki şimdide olsun. Pardon unuttum tek parti döneminde açık oy gizli tasnif yöntemiyle iktidar tidardı. ha birde ecevitin başkanlığında iktidar olmuştu. ama durun henüz herşey bitmiş değil.Söyleyin Anayasa Mahkemesine kapatsın diğer partileri böylece tek parti olarak girerse belki ozaman iktidar olur.

crnky

New member
Kararın siyasi amaçlarla verildiği bir gerçek. Bir kere ilk iki turda seçilemediği halde, diğer turlarda kolaylaştırma yapılması 367'nin gerekli olmadığına ispattır. Karar yeter sayısını düşürmeyi göze alıyorsa anayasa, toplantı yeter sayısı için katı kural koymaz. Kaldı ki Anayasada 367 çıkarımını doğrudan veren bir madde yoktur. Aanayasa Mahkemesi "uzlaşma" maddesinden böyle ayrıntılı bir yorum çıkarabiliyorsa, bu ilerisi için her konuda bu tür çıkarımlar yaparak mahkemeye çok geniş bir taktir yetkisi tanımaktır ki bu da mahkemeye siyasete müdahale hakkı bile vermek anlamına gelir... "367 gerekli değildir" diyenler de Türkiye'nin en iyi hukukçularındandır. Hatta kararın kendilerini şaşırttığı d bir gerçek. Hukukçuların çoğunluğu 367 gerekli değil derken Anayasa mahkemesinin böyle karar vermesi ayrıca bir ilginçlik. Neyse sonuc itibariyle Anayasada bu konuda açıklık sağlanması gerekiyor yoksa her Cumhurbaşkanlığı seçiminde kriz yaşanacak ve her cumhurbaşkanı sezer gibi 6 ay-1 yıl arası fazladan görev hakkı elde edecek ki bu çok sakıncalı...

Bu arada başlığı açan arkadaşım konuyu siyasal boyutta yazan da sensin. Sonucta yargı kararlarını "CHP öyle dedi, AKP böyle kötü" demek için kullanan herkes yargıyı siyasallaştırıyordur. Burada ahkam kesenlerin çoğu hukukçu değil, nasıl yorum yapabiliyorlar. Konu siyasi bir konu değildir. bence bu şekilde tartışılarak daha da hukuka zarar veriliyor. Hele konuda konuyla alakasız AKP hataları, CHP hataları polemiği yapan bazı komik arkadaşların ne yapmaya çalıştığını anlamak zor. :) Konu başlığına bir bakmaları gerekiyor kanımca

esfanu

New member
BEN ANLAMIYORUM.
Anayasamız bukadar muulak bir şekildemi yazılmıştır?Her okuyan yada yorumlayan kendine
göre sonuç çıkaracak birşekildemi yazılmıştır.Nasıl oluyorda yorum yapanların 9 uayrı 2 si
ayrı sonuç çıkarabiliyor.Düşününki bir kedi ezdiniz,hakimin birisi berat diyor öbürü 15 yıl hapis veriyor.bu nasıl bir anayasadır,hukuktur,yorumdur.
Yargıçlar devleti böyle olunuyor herhalde.
CHP,SOSYAL DEMOKRAT HALÇI BİR PARTİYİZ DİYOR!!!
SOSYAL EVET,HALKININ CUMHURBAŞKANINI SEÇEMEYECEĞİNİ DÜŞÜNEN,TBMM DE
HALLEDEMEDİĞİ KONULARI TSK'YA HAVALE EDEN,MAHKEMEYE İNTİKAL EDEN KONULARDA
KARAR VERECEK KİŞİLERE GÖZDAĞI VEREN,SULARI KESİLİNCE ASKER GÖREVE DİYEN,
ÇOK SOSYAL BİR PARTİ.
DEMOKRAT EVET,KENDİ GİBİ DÜŞÜNMEYENLERİ VATAN HAİNİ YAPAN.
HALÇI,TÜRKİYEDE YAŞAYAN BELLİ BİR ZÜMRENİN PARTİSİDİR.
Milletin adamları ATATÜRK-MENDERES-ÖZAL-ERDOĞAN,diğerleri sistemin adamları.
BENCE.SAYGILAR

HTML