CHP “böcek” arıyormuş!.. Amma matrak mevzu!..

RTE

Banned
önder Sav isyan ediyor:
Devlet içinde örgütlenmiş bir şebeke tarafından izleniyormuş!..
VAKİT, Vali ile sohbetinin bir bölümünü neşredince bir acayip olmuş…
Bir telaş ki…
Olmaz böyle komik dava!..
Hâle bak.
Koca CHP’nin altını üstüne getirtip, “böcek” aratıyor, adamlar!..
Sadece genel merkez binasını değil, partiye hizmet veren bütün araçları didik didik ediyor…
Böcek möcek yok ortada!..
Var olan,
Feryat figan!..
Gazeteleri televizyonlara haber salıp diyor ki, Baykal-Sav ikilisi:
“Hükümet bizi dinletiyor…
Bu büyük bir skandaldır.
Osman Paksüt’ten sonra bizim de peşimize düştüler!..
Hükümet ya CHP’yi tatmin edici bir açıklama yapmalı…
Ya da derhal istifa etmelidir!..”
Haydaaa!..
Haberle bunların ne alâkası var…
İşin özeti:
Bir vali, CHP’nin kısa bir süre önce Hac ibadetini, Hz. Peygamber’i aklınca alaya almasından dolayı tepki toplayan Genel Sekreteri’ni ziyaret ediyor…
Devletin Valisi…
Mesela, emrinde olduğu İçişleri Bakanı’nın “Fethullah Gülen’e yakınlık derecesini” tartışabilir mi?..
Başbakan’ın “kafa dinlemek” için habersizce çıktığı bir kısa tatili, diline dolayabilir;
Olmadık laflar edebilir mi?..
Ya da eski İçişleri Bakanı’nın etnik durumunu öne sürerek; “Kürtçüdür” filan diyebilir mi?
Bütün bunlar kadar vahim olanı…
Bir vali, görevinden dolayı birçok bilgisine sahip olduğu ilde, “Anamuhalefet partisinin yerel seçimleri nasıl kazanabileceğine” dair taktikler verebilir mi?..
“Faydalanılması gereken personel”den filan bahsedebilir mi?..
Hani, tek şef döneminde CHP’nin il başkanı aynı zamanda valiydi…
O “iğrenç” günlere mi döndük yoksa!..
Vali, CHP’nin fahri il başkanı olarak mı görev yapıyor?!.
Ya da…
Valilikler, CHP’nin arka bahçesi mi?
İşin o boyutu böyle.
Diğer tarafa gelince...
önder Sav’a yani.
O da,
Dinin kutsallarına saygı duymadığını açıkça ortaya koymuştu ya…
Devlete de mi saygısı yok?!.
Bunları söyleyen valiye, “Ya arkadaş, sen buraya gelip hükümet üyelerini çekiştiriyorsun. Eğer rahatsızsan, istifa et, gel burada siyaset yap…
Hem o görevde kalıp hem de bağlı bulunduğun insanlar aleyhinde atıp tutmak, devlet adabına yakışmaz” diyemez miydi?
Bu tavrı ortaya koymak yerine, Vali’yi konuşturmak için yem uzatıp durması, tahrik etmesi ayıp olmadı mı?
Evet…
Bütün bunların konuşulması gerekirken…
Tıpkı, Ertuğrul özkök’ün zamanın ilgili bakanı Güneş Taner’le “küfürlü, tehditli” teşvik görüşmesinin içeriğinin, basit bir “etik” tartışmasının gölgesinde kalışı gibi…
Bugün de “dinlendi-dinlenmedi” tartışması yapılıyor…
CHP Genel Başkanı’nın basın toplantısında da, “içerikten” haber yoktu!..
Oysa…
İçerik tam manasıyla facia!..
Hele bir baksanıza,
önder Sav çıkıyor ve birilerinin Vali ile görüşmesini dinlettiğini öne sürüyor!..
Yani…
Vali ile bu dehşet konuşmaları yaptığını doğruluyor!..
Peki ya Vali?
O ne diyor?
Doğrusu, çok zor durumda…
Ne diyebilir ki!
önder Sav, bir anlamda satmış
Serdar Arseven

sedapinar

New member
Ne varmış Vali'nin düşüncelerini söylemesinde.Biat mı edecekti İçişleri Bakanına emrinde diye.İçişleri Bakanı vermiyor maaşını yada onun özel elemanı değil vali.Valilerimiz önce Cumhuriyetin ve halkın hizmetinde olan bürokratlar.Doğru bildiğinide tabiiki söyleyecek.Ne yani akp nin kadrolaştırdıklarından olmayınca kötü mü oldu?Ne kadar dürüst ve etkili hizmet verdiği önemlidri bürıkratların.Bağlı olduğu bakanlığa ne kadar yalakalık yaptıkları değil.

Ŧ ℓ ε ŧ ¢ ħ

ےσℓđ
dinleme suç değilmiş gibi yayınlamaya da utanmıyor bir de üstüne konuşuyorlar daha
salyalarını silsinler artık el insaf yahu

iyimser_m

New member
ya arkadaşlar daha kesinleşmiş deyil yargıya göndersin bu dinleyen kimmiş bizde bilelim yorumlaru ona göre yapalım unutmadan kadrolaşma deniliyor untulmasın kadrolaşmanın babası chp dir neden derseniz halkın başa getiremyecegini anlayınca devreye kimlerin geldiği çok a çık ordada bilmem anlata bildim mi

Diyelim bu konuşma Ak Partide Laiklik veya buna benzer şeyle ilgi olsa ydı bu gün dinleniyorum diye feryat edip gündemi saptırmaya çalışanlar , dinlenme olayını değilde orada olan konuşmalrı Manşetlere çekip ne yazılar döktürürdü ne yazılar

bende kim olursa olsun dinlenmesine karşıyım.ancak herkesimin dinlenmesine karşıyım.Benden olanlar dinlenince ahkam kesipte ,denden olmayanlar dinlendiğinde olaya başka türlü yaklaşım olmamalı

28 Şubatta hatırlarsanız hergün bir ses kaydı yayınlanarak gündem hükümeti yıkmaya doğru götürülürken seslerini çıkarmayanlar iş kendilerine gelince ahlak dersi vermeye kalkıyorlar

arkadaşın dediği gibi çuvaldız kendilerine batınca kuyruklarına basılmış kediler gibi miyavlıyorlar

raul_evs

Banned
28 Şubatta hatırlarsanız hergün bir ses kaydı yayınlanarak gündem hükümeti yıkmaya doğru götürülürken seslerini çıkarmayanlar iş kendilerine gelince ahlak dersi vermeye kalkıyorlar

arkadaşın dediği gibi çuvaldız kendilerine batınca kuyruklarına basılmış kediler gibi miyavlıyorlar
Yine elma ile armutu karıstırıyorsun.O dönem ki kayıtların hepsi o kişilerin bilgisi dahilinde çekilmiş kamera kayıtlarıydı.

Şimdi ise akp ye karsı olan herkesin telefonları dinleniyor,o kişilerin açıkları aranıp bu onlara karsı şantaj olarak kullanılmak isteniyor.
Yinede buna ragmen hiçbirşey bulunamıyor.

Kaldı ki 28 Şubat şeriatın cumhuriyete karsı diklenme çabasıydı ama '''oyunu kuralına göre oynamadıgı için erbakan kaybetti'''
tayyip ise şuan oyunu kuralına göre oynuyor.

Biz şunu söylüyoruz.:Atatürkçü degiliz.Bu düzene karsıyız diyin,buna saygı duyarız ama hem atatürkçüyüz diyip hemde cumhuriyetin tüm kurumlarına karsı nefretle saldırırsanız bunun cevabını bir gün alırsınız.

Şu an arkanızda duran kalabalıklarada o kadar güvenmeyin.Bir gün gelir menderes gibi arkanıza döndügünüzde kimseyi bulamazsınız.
Çünkü makarnayla,kömürle toplanan kalabalıklar uzun süreli olamazlar :goz:

gurur24

New member
Yine elma ile armutu karıstırıyorsun.O dönem ki kayıtların hepsi o kişilerin bilgisi dahilinde çekilmiş kamera kayıtlarıydı.

Şimdi ise akp ye karsı olan herkesin telefonları dinleniyor,o kişilerin açıkları aranıp bu onlara karsı şantaj olarak kullanılmak isteniyor.
Yinede buna ragmen hiçbirşey bulunamıyor.

Kaldı ki 28 Şubat şeriatın cumhuriyete karsı diklenme çabasıydı ama '''oyunu kuralına göre oynamadıgı için erbakan kaybetti'''
tayyip ise şuan oyunu kuralına göre oynuyor.

Biz şunu söylüyoruz.:Atatürkçü degiliz.Bu düzene karsıyız diyin,buna saygı duyarız ama hem atatürkçüyüz diyip hemde cumhuriyetin tüm kurumlarına karsı nefretle saldırırsanız bunun cevabını bir gün alırsınız.

Şu an arkanızda duran kalabalıklarada o kadar güvenmeyin.Bir gün gelir menderes gibi arkanıza döndügünüzde kimseyi bulamazsınız.
Çünkü makarnayla,kömürle toplanan kalabalıklar uzun süreli olamazlar :goz:
geç bunları geç kimseye aba altından sopa göstermeye kalkma o sapa bi yerine batar

TuğяuL

Banned
Ne varmış Vali'nin düşüncelerini söylemesinde.Biat mı edecekti İçişleri Bakanına emrinde diye.İçişleri Bakanı vermiyor maaşını yada onun özel elemanı değil vali.Valilerimiz önce Cumhuriyetin ve halkın hizmetinde olan bürokratlar.Doğru bildiğinide tabiiki söyleyecek.Ne yani akp nin kadrolaştırdıklarından olmayınca kötü mü oldu?Ne kadar dürüst ve etkili hizmet verdiği önemlidri bürıkratların.Bağlı olduğu bakanlığa ne kadar yalakalık yaptıkları değil.
Bu doğrular CHP nin doğruları ise söylemesinde hiçbir sıkıntı yok dimi.

Tabiki vali düşüncelerini söylemekte özgür ancak istifa etmek şartıyla.Kanunlarda devlet görevlilerinin siyaset yapamayacağına dair hükmü bilmiyorsan ben öğretmem kusura bakma.Devletin valisi hangi resmi görevle CHP Genel Merkezine gider.

İstifa etmek şartıyla istediği yere gitme hakı var hatta cehennemin dibine bile:)

€lyesa

Banned
CHP de böcek arıyorlar deyince şaşırdım.Herhalde bunlar böceği tanımıyorlar diye düşündüm.

İyide ramalarına gerek yok ki kafanı nereye çvirsen "böcek" var.nasıl oluyorda bulamıyorlar şaşırdım valla:)

sedapinar

New member
Bu doğrular CHP nin doğruları ise söylemesinde hiçbir sıkıntı yok dimi.

Tabiki vali düşüncelerini söylemekte özgür ancak istifa etmek şartıyla.Kanunlarda devlet görevlilerinin siyaset yapamayacağına dair hükmü bilmiyorsan ben öğretmem kusura bakma.Devletin valisi hangi resmi görevle CHP Genel Merkezine gider.

İstifa etmek şartıyla istediği yere gitme hakı var hatta cehennemin dibine bile:)
Sayın Vali zaten eski Bolu valisi.Yani istifa etmek gibi bir sorunu yok.Biraz okuyun derim ben..:goz:
İçişleri bakanı Valilerin istifasından önce kendi hemşerisi olan Diyarbakır belediye başkanı Türkiye toprakları için Türkiye kürdistanı deyimini kullanan hain O.Baydemir'i görevden alsaydı.Kendi içinde ''İçişleri Bakanı Kürt ise Kürtlüğü beş para etmez'' diyen Baydemir'i.
Cehenneme gitmeye gelince az kaldı birileri tarihin cehennemlikler çöplüğüne gidecek.Tabii asıl cehenneme gitmesi gerekenlere sadece Yüce Allah karar verecek ama O'nun yüce adaletinden asla şüphem yokki halk malı çalanlara,hırsızlara yolsuzlara ne yapacağını en iyi O bilir.

TuğяuL

Banned
Sayın Vali zaten eski Bolu valisi.Yani istifa etmek gibi bir sorunu yok.Biraz okuyun derim ben..:goz:
Bana okuyun diyeceğinize önce kendiniz bir okumayı deneseniz nasıl olur.Bolu’nun eski valisi olması onun valilikten istifa ettiği anlamına gelmiyor.Siz merkez valisi diye bir şey duymadınız sanırım.Bazen valiler merkeze alınır bazen ise yer değiştirme dolayısı ile merkezden illere tekrar atanırlar.Merkeze alınan vali hala devletin valisidir ve görevine merkezde devam eder. Bilmem anlatabildim mi.

Ama ben sonuçta nekadar iyi anlatırsam anlatayım anlattıklarım karşımdakinin anlayacağı kadardır.

Bir daha bilmediğiniz bir konuda bilgiçlik taslayarak başkalarını cahillikle suçlamazsınız sanırım. Sizin için söylüyorum çok komik duruma düşüyorsunuz da.

RTE

Banned
Böcek Sav ın cep telefonundan çıktı.

utanmaz reziller birde ülkeyi günlerce sıkıntıya sokup gerdiniz.

WiTaMiN

Pskolojisi Bozuk
Böcek Sav ın cep telefonundan çıktı.

utanmaz reziller birde ülkeyi günlerce sıkıntıya sokup gerdiniz.
:)
aaa olurmu onlar yapmaz öyle bişe abisi. o adamlar cumhuriyetin ve atatürkün eserlerinin bekçisi :) onlar öyle kötü kaka şeyler yapmazlar :):):):):)

sedapinar

New member
Bana okuyun diyeceğinize önce kendiniz bir okumayı deneseniz nasıl olur.Bolu’nun eski valisi olması onun valilikten istifa ettiği anlamına gelmiyor.Siz merkez valisi diye bir şey duymadınız sanırım.Bazen valiler merkeze alınır bazen ise yer değiştirme dolayısı ile merkezden illere tekrar atanırlar.Merkeze alınan vali hala devletin valisidir ve görevine merkezde devam eder. Bilmem anlatabildim mi.

Ama ben sonuçta nekadar iyi anlatırsam anlatayım anlattıklarım karşımdakinin anlayacağı kadardır.

Bir daha bilmediğiniz bir konuda bilgiçlik taslayarak başkalarını cahillikle suçlamazsınız sanırım. Sizin için söylüyorum çok komik duruma düşüyorsunuz da.
Ben kimseyi cahillikle suçlamadım.Konu hakkındada yeterince bilgim var.

Merkez Valiliği çok farklı bir oluşum biraz araştırın görürsünüz.Merkez valiliği aktif valilik görevi değildir.Merkez valisi TC'nin emekli sandığı gibi bir durumdur.Yani merkez valilerinin yetki ve sorumlulukları aktif valilerle aynı değildir.

Danıştay’ın 1982 tarihli ve 6190 karar numaralı kararı, valilerin merkeze alınmasının gerekçesini şöyle açıklamaktadır:

“İlde Devletin ve Hükümetin temsilcisi ve ayrı ayrı her bakanın mümessili ve bunların idari ve siyasi yürütme vasıtası olan valinin, görevinde başarılı olamaması nedeniyle kamu görevi; etkin ve verimli bir şekilde yürütülemez duruma geldiği takdirde o valinin görevden alınması gerek idari gerek siyasi bakımdan bir zorunluluk haline gelebilir. Böyle bir zorunluluğun ortaya çıkması halinde valinin, merkez emrine alınması lüzumunun varlığından söz edilebilir ve yukarıda yazılı madde hükmüne göre merkez emrine alınabilir.”
.
Görev süresi belli olmayan, merkeze alınmalarında nesnel koşullar bulunmayan valiler, tüm bu belirsizlik içinde, merkezde ne kadar süreyle görevli kalacaklarını da bilmemektedirler. Bu belirsizlik içinde merkez valileri, kimi zaman tekrar aktif valiliğe atanmakta kimi zaman milletvekili seçimlerine girmekte, kimi zaman başka bir göreve atanmakta ve çoğu zaman da hiçbir görevle görevlendirilmeden emekli olabilmektedirler.
Yani zaten Sayın Vali Ali Serindağ sadece alevi olduğu için merkeze alınarak aktif görevden uzaklaştırılmıştı..

tasavvur

New member
İçişleri bakanı Valilerin istifasından önce kendi hemşerisi olan Diyarbakır belediye başkanı Türkiye toprakları için Türkiye kürdistanı deyimini kullanan hain O.Baydemir'i görevden alsaydı.Kendi içinde ''İçişleri Bakanı Kürt ise Kürtlüğü beş para etmez'' diyen Baydemir'i.
Cehenneme gitmeye gelince az kaldı birileri tarihin cehennemlikler çöplüğüne gidecek.Tabii asıl cehenneme gitmesi gerekenlere sadece Yüce Allah karar verecek ama O'nun yüce adaletinden asla şüphem yokki halk malı çalanlara,hırsızlara yolsuzlara ne yapacağını en iyi O bilir.
Yanılıyorsunuz.Vali bolu eski valisi ama,şuan Ankara merkez valisi ve görevde.

Onun içindirki etik açıdan biran önce istifa etmeli.

Chenneme gideceklere gelince elbette ki buna Allahu teala karar verecek.Bizler Müslüman olarak cennete gitmenin ölçüsünü biliyoruz.Yani bu konu o kadar sır değil.

Dmem o kicennete gidecekleri bilemeyiz ama cehenneme gidecekleri de tahmin ederiz.

turboo

New member
Önder Sav: "Dinleme olayı şebekenin işi"

29 Mayıs, 2008 22:27:00 (TSİ)

Sema Ecer / CNN TÜRK

Telekulak iddialarının odağındaki isim CHP Genel Sekreteri Önder Sav, CNN TÜRK'e konuştu. Sema Ecer'in sorularını yanıtlayan Sav, devletin güvenlik güçlerine sızmış bir şebeke tarafından dinlenildiğini iddia etti.

Önder Sav, İçişleri Bakan Beşir Atalay'ın açıklamalarından, olayın aydınlatılmayacağı izlenimi edindiğini belirtirken, yarın ise suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Eski Bolu Valisi Ali Serindağ ile makam odasında yaptıkları görüşmenin bir kaç gün sonra Vakit gazetisinde çıktığını görünce hayretler içinde kaldığını ifade eden Sav, "Haber çıktıktan sonra dinlenildiğim kanaatine vardım" dedi.

Önder Sav, "Devletin güvenlik güçlerine sızmış bir şebekenin işi olduğu kanaatindeyim. O şebeke bizi teknolojik olanakları kullanarak dinledi" diye konuştu.

Daha önce de dinlenildiğinden şüphelendiğini açıklayan Sav, soğukkanlı bir insan olduğunu ve paniklemediğini söyledi.

CHP Genel Sekreteri Önder Sav, hem İçişleri Bakanı Beşir Atalay'ın açıklamalarına hem de AKP'nin Meclis Araştırma Komisyonu kurmasına da tepki gösterdi.

"Bakanı üzüntüyle dinledim. Devlet adamlığına yakıştıramadım tutumunu tarzını" diyen Sav, "Elindeki yetkileri kullanarak bu olayı aydınlatmayacağı izlenimi aldım, bu işi hiç bir yetkisi olmayan komisyona havale etmek Bakan'ın aczinin ifadesidir. Gereğini yapıp bize yanıt vermelidir" dedi.

"Dinleyeni bulmak siyasal iktidarın görevidir" diyen sav, bugün kendisini dinleyenlerin yarın iktidarı da dinleyebileceğini belirterek, "Birgün buna ses çıkarmayanlar, CHP'nin dinlenmesine kayıtsız kalanlar birgün kendileri bu şebekenin şantajına maruz kalacaklardır. Bu şebeke onları esir alacaktır" diye konuştu.

Sav, Elmadağ'da bir partiliyle Umre konusunda yaptığı sohbetin de kameraya kaydedilip servis edildiğini iddia ederek, iki dost arasındaki sohbeti görüntüleyen yapıyla bu yapının özdeşleştiğini düşündüğünü söyledi.

Önder Sav, "Vali ile görüşmesi sırasında Vakit gazetesi temsilcisinin telefonla aradığı ve telefonun açık kaldığı söyleniyor" iddiasına ise sert tepki göstererek, bunların tamamen asılsız ve alçakca bir senaryo olduğunu kaydetti.

Dinlemeye karşı nasıl bir önlem alacaklarını henüz belirlemediklerini ifade eden Önder Sav, "CHP'nin kişisel önlem almaya çalışması bile devlet için, iktidar için ayıptır" dedi.

Olaydan sonra birçok kesimden destek telefonu aldığını ve kendisine çok sayıda çiçek gönderildiğini anlatan Önder Sav "İktidardan arayan oldu mu" sorusuna ise, "Hayır olmadı. Böyle bir telefon beklentisi içinde de değilim" yanıtını verdi.

ARKADAŞLAR BU GİZLİ ERGENEKON ÖRGÜTÜ KİM OLABİLİR?

BAHSEDİLEN ÖRGÜT KİMLERİ TAKİBE ALMIŞ ?KİMLERİ DİNLİYOR?KİME HİZMET EDİYOR?

BUNDAN KİM KAZANÇLI ÇIKIYOR SORUSUNA CEVABINIZ VARMI?

€lyesa

Banned
CHP genel Merkezinden yapılan açıklama

Bu gün binamızda böcek araması ve taraması yapılacağından binanın boşaltılması gerekmektedir.
Özellikle Önder Sav binayı hemen boşaltsın :)

TuğяuL

Banned
Ben kimseyi cahillikle suçlamadım.Konu hakkındada yeterince bilgim var.

Merkez Valiliği çok farklı bir oluşum biraz araştırın görürsünüz.Merkez valiliği aktif valilik görevi değildir.Merkez valisi TC'nin emekli sandığı gibi bir durumdur.Yani merkez valilerinin yetki ve sorumlulukları aktif valilerle aynı değildir.

Danıştay’ın 1982 tarihli ve 6190 karar numaralı kararı, valilerin merkeze alınmasının gerekçesini şöyle açıklamaktadır:

Yani zaten Sayın Vali Ali Serindağ sadece alevi olduğu için merkeze alınarak aktif görevden uzaklaştırılmıştı..
İnanın hala komik olmaya ısrarla ve inatla sistemli bir şekilde devam ediyorsunuz.Konu hakkında bilgim var deyip te açıklmaya çalıştığınız veya kes kopyala yaptığınız cümleler zaten benimde size demek istediğim şeylerdi.

Bir kişinin aktif veya pasif vali olması o kişi devletin valisi olmaktan çıkarmıyor.o şahıs hala vali sıfatı ile devletten maaş alıyor.

Bu yüzden devletin valisinin CHP genel Merkezinde işi ne. Kendisini CHP il başkanı sanıyorsa bilemem ama ozamanda istifa etmesi gerekir.

Yani zaten Sayın Vali Ali Serindağ sadece alevi olduğu için merkeze alınarak aktif görevden uzaklaştırılmıştı..[/SIZE][/QUOTE]

Yine bilgi eksikliği yine . anlaşılan bizim görevimiz size biraz bilmediğiniz konuları öğretmek olacak:) vali alevi olduğu için görevden uzaklaştırlmadı.eğer öyle olsaydı Ak Parti döneminde 5 yıl aktif valilik yapamazdı bu CHP nin il başkanı olan vali .

Yok eğer CHP zihniyetli valiler 5 yıl değilde 25 görev yapmak zorunda diyorsanız ona bir şey diyemem

Siromar

New member
:)
aaa olurmu onlar yapmaz öyle bişe abisi. o adamlar cumhuriyetin ve atatürkün eserlerinin bekçisi :) onlar öyle kötü kaka şeyler yapmazlar :):):):):)
çok kötü rezil ettiler kendini, telefon kullanmayı bilmeyenler, muhalefet yapmaya çalışıyor, sonra kendi hatalarını başkalarına çamur atarak ört pas etmeye çalışıyorlar, siyaset ayağa düştü iyice...

HTML